Skocz do zawartości

Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Bakterie zaczynają funkcjonować z lekkim opóźnieniem. W butelce, czy ampułce są w stanie uśpienia, więc potrzebują trochę czasu, żeby się uaktywnić. Moim zdaniem powinno się najpierw wlać bakterie, a potem WA. Ty zrobiłeś odwrotnie i to mogło wpłynąć na przyrost bakterii. Zbyt wysoki poziom amoniaku mógł zahamować ich namnażanie. Gdzieś czytałem, że zbyt wysoki (nie napisali jaki) poziom amoniaku może zatrzymać, a nawet zniszczyć nitryfikację.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robiłem poprawnie więc nie wiem czy poziom był za wysoki. Dodanie dodatkowych 10 kropel nie podniosło amoniaku w baniaku na szablonowy start ale dla spokojności zrezygnowałem z wlania większej ilości. Każde akwarium jest inne i ma inne parametry a więc i start w każdym nie jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zygi u mnie też NH4 stał, ale zrobiłem podmianę wody + Prodibio i ruszyło. Więc po dodaniu bakterii jak pisał @pozner na pewno ruszy.

Jest jeszcze drugi etap przed Tobą gdzie musi spaść NO2 a wzrosnąć NO3 i tutaj też może być zastój. Taką sytuację mam obecnie u siebie.

Dzisiaj dlatego wymieniałem 50% wody + kolejna ampułka Prodibio. Więc póki co trzeba czekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę wymienić filtr wew. chinola na jakiegoś lepszego. Myślałem o Aquael 2000. Macie jakieś inne propozycje? Kubełek jaki ma to HW-304A 2000l/h + prefiltr HW-602A . W chwili obecnej słaba cyrkulacja skłoniła mnie do tego.

Może inne rozwiązanie? Zamiast mechanika zastosować cyrkulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deccorativo napisał:

Jeśli w  HW304 jest 1 litr ceramiki to ci nie brakuje ani filtracji biologicznej ani mechanicznej.

Może ci brakować cyrkulacji a od tego są cyrkulatory a nie takie czarne kloce jak AqC2000 z gąbką

Więc odpowiedz sam masz co k

Zostawić tego mechanika wew. + dodać cyrkulator?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kłopot z identyfikacją tego chińskiego mechanika to zmierz chociaż jego realny sik na wylocie i wtedy zdecydujesz - a może on sika 2000l/h :P

jak np Atman 302 nie chiński a czeski.

 

36 minut temu, Zygi napisał:

Chcę wymienić filtr wew. chinola na jakiegoś lepszego.

A z czego taka potrzeba się pojawiła , bo to raczej kieruje naszymi postępowaniami i na co wymieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deccorativo napisał:

Jak masz kłopot z identyfikacją tego chińskiego mechanika

JP-023F 1000 L/H

4 minuty temu, deccorativo napisał:

A z czego taka potrzeba się pojawiła , bo to raczej kieruje naszymi postępowaniami i na co wymieniamy.

Zwiększenie cyrkulacji w zbiorniku bo uważam że za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.