kwiq Opublikowano 18 Maja 2017 #11 Opublikowano 18 Maja 2017 Nawet jak zrobi się kryształ to rybki zaczną kopać oraz się trzeć i zobaczysz wtedy co to znaczy pył
Seba233 Opublikowano 18 Maja 2017 Autor #12 Opublikowano 18 Maja 2017 Nie ,że się uparłem tylko woda się ładnie krystalizuje, kupiłem dziś piach bodajże 0.8-1.5 i się zastanawiam jaki sens jest teraz zmieniać piach skoro woda bardzo ładnie i dość szybko się krystalizuje, chyba ,że ta granulacja może lub zaszkodzi moim przyszłym pysia to będę zmuszony zmienic, być może oświetlenie terz ma wpływ, poniżej zdjęcie bez opti blue
jaras Opublikowano 18 Maja 2017 #13 Opublikowano 18 Maja 2017 Jak koledzy wyżej napisali- rybki będą kopały, a piasek będzie pylił. Zmień zawczasu jak lubisz spokój.
bartleo Opublikowano 18 Maja 2017 #14 Opublikowano 18 Maja 2017 11 minut temu, Seba233 napisał: Nie ,że się uparłem tylko woda się ładnie krystalizuje, kupiłem dziś piach bodajże 0.8-1.5 i się zastanawiam jaki sens jest teraz zmieniać piach skoro woda bardzo ładnie i dość szybko się krystalizuje, chyba ,że ta granulacja może lub zaszkodzi moim przyszłym pysia to będę zmuszony zmienic Tak koledzy pisali wyżej, zobaczysz że ryby będą podnosić piach, jak nie teraz to jak podrosną. Czyli albo wymieniasz teraz, albo później, no chyba że Ci mętna woda nie będzie przeszkadzać. Pozdrawiam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Maja 2017 #15 Opublikowano 18 Maja 2017 (edytowane) 3 godziny temu, Seba233 napisał: poniżej zdjęcie bez opti blue ...bez tej świetlówki o wiele ładniej. Piasek taki drobny jak masz rybom nie szkodzi..ale będzie ciągle "fruwał" skutkiem czego może być lekko biaława woda. Edytowane 18 Maja 2017 przez AndrzejWalb
Arturos Opublikowano 18 Maja 2017 #16 Opublikowano 18 Maja 2017 (edytowane) Potwierdzam jak koledzy wyżej, puki nie masz ryb lub ryby są małe to będzie w miarę OK. Jak podrosną i zaczną kopać (potrafią przerzucić kilka kilo piachu w parę godzin z jednego końca baniaka na drugi) to będziesz miał cały czas siwo a nie krystalicznie. Też mi się podobał taki drobniutki piasek, ale za radą bardziej doświadczonych kolegów mam od początku 0,8-1,2 i myślę, że jest to najlepszy wybór - ot takie moje osobiste doświadczenie. Edytowane 18 Maja 2017 przez Arturos
GOLUMN Opublikowano 18 Maja 2017 #17 Opublikowano 18 Maja 2017 Cześć. Jak wyżej.Wymień piach i po sprawie.Zobaczysz że warto.Jak dojdą ryby-mgła.
Vitek Opublikowano 18 Maja 2017 #19 Opublikowano 18 Maja 2017 Dnia 17.05.2017 o 20:49, Seba233 napisał: czas abym zaprezentował swoje pierwsze biotopowe akwarium Wyróżnię słowo PIERWSZE. Posłuchaj rady wszystkich osób.
Seba233 Opublikowano 18 Maja 2017 Autor #20 Opublikowano 18 Maja 2017 napisze tak dziś odwiedziłem znajomego który ma taki sam piach z pyskami i nie widziałem tzw " mąki, mgły,mleka " czy co tam jeszcze, wróciłem do domu z ciekawości włożyłem rękę do samego dna i energicznie mieszałem piach przez dłuższy czas i też nie robiło się mleko,mąka czy inne dziwne nazwy piach podnosił się ale zaraz szybko opadał na dno nie fruwał po akwa, ludzie jakoś stosują taki piach i nie mają problemów, sklepy również go sprzedają bo jest popyt i na pewno dużo osób na forum również stosuje ów piach w swoich akwariach i też nie mają problemu z nim, jeden stosuje pył a drugi żwir, tak samo piszą, że do 112l max obsada to 1+4 przeliczając że akwarium jest puste to na rybę przypada 22,4 l wody, ale jak już do 240l wpychają po 15 rybek w górę to przeliczając również ,że w akwa jest sama woda to ryba ma już 16L wody i mniej, bo nie spotkałem jeszcze osoby tu na forum gdzie w 240 trzyma max 10 rybek.pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się