Skocz do zawartości

Pierwsza próba z Malawi :)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ,że się uparłem tylko woda się ładnie krystalizuje, kupiłem dziś piach bodajże 0.8-1.5 i się zastanawiam jaki sens jest teraz zmieniać piach skoro woda bardzo ładnie i dość szybko się krystalizuje, chyba ,że ta granulacja może lub zaszkodzi moim przyszłym pysia to będę zmuszony zmienic, być może oświetlenie terz ma wpływ, poniżej zdjęcie bez opti blue

1495101592561-1069587566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Seba233 napisał:

Nie ,że się uparłem tylko woda się ładnie krystalizuje, kupiłem dziś piach bodajże 0.8-1.5 i się zastanawiam jaki sens jest teraz zmieniać piach skoro woda bardzo ładnie i dość szybko się krystalizuje, chyba ,że ta granulacja może lub zaszkodzi moim przyszłym pysia to będę zmuszony zmienic

Tak koledzy pisali wyżej, zobaczysz że ryby będą podnosić piach, jak nie teraz to jak podrosną. Czyli albo wymieniasz teraz, albo później, no chyba że Ci mętna woda nie będzie przeszkadzać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seba233 napisał:

poniżej zdjęcie bez opti blue

...bez tej świetlówki o wiele ładniej. Piasek taki drobny jak masz rybom nie szkodzi..ale będzie ciągle "fruwał" skutkiem czego może być lekko biaława woda.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jak koledzy wyżej, puki nie masz ryb lub ryby są małe to będzie w miarę OK. Jak podrosną i zaczną kopać (potrafią przerzucić kilka kilo piachu w parę godzin z jednego końca baniaka na drugi) to będziesz miał cały czas siwo a nie krystalicznie. Też mi się podobał taki drobniutki piasek, ale za radą bardziej doświadczonych kolegów mam od początku 0,8-1,2 i myślę, że jest to najlepszy wybór - ot takie moje osobiste doświadczenie.

Edytowane przez Arturos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak dziś odwiedziłem znajomego który ma taki sam piach z pyskami i nie widziałem tzw " mąki, mgły,mleka " czy co tam jeszcze, wróciłem do domu z ciekawości włożyłem rękę do samego dna i energicznie mieszałem piach przez dłuższy czas i też nie robiło się mleko,mąka czy inne dziwne nazwy piach podnosił się ale zaraz szybko opadał na dno nie fruwał po akwa, ludzie jakoś stosują taki piach i nie mają problemów, sklepy również go sprzedają bo jest popyt i na pewno dużo osób na forum również stosuje ów piach w swoich akwariach i też nie mają problemu z nim, jeden stosuje pył a drugi żwir, tak samo piszą, że do 112l max obsada to 1+4 przeliczając że akwarium jest puste to na rybę przypada 22,4 l wody, ale jak już do 240l wpychają po 15 rybek w górę to przeliczając również ,że w akwa jest sama woda to ryba ma już 16L wody i mniej, bo nie spotkałem jeszcze osoby tu na forum gdzie w 240 trzyma max 10 rybek.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.