Seba233 Opublikowano 17 Maja 2017 #1 Opublikowano 17 Maja 2017 Witam po wielu wzlotach i upadkach, wielu nerwach (ponoć rybki uspokajają- nie w moim przypadku) i przede wszystkim po wielu godzinach spędzonych na zbieraniu informacji oraz nad tworzeniem akwarium nadszedł wreszcie czas abym zaprezentował swoje pierwsze biotopowe akwarium, a wiec tak: Akwarium: 128L wymiary 80x40x40 Oświetlenie: 2x18W Diversa opti blue + opti plant Filtracja: Biolog JBL e901 greenline ( 2 kosze ceramiki, gąbka + wata)+prefiltr na rurze wlotowej Mechanik głowica Aqua szut T-hade 550 Grzałka: Aquael 100w Napowietrzanie: Aquael Oxyboost + kurtyna 20 cm Podłoże: piasek kwarcowy 0.1-0.5 ( tak wiem za drobny, spodziewam się krytyki za ten wybór) Aranżacja: około 20-30 kg serpentynitu ( pod skałkami dwie warstwy maty które stosuje się pod akwarium) Flora: Anubias ( nie miałem serca się go pozbyć towarzyszy mi od początku mojej przygody z akwarystyką ) Fauna: docelowo Saulosi 1+4 Parametry wody to: Ph około 7.5-8.0 Gh-13(kropli) Kh-11(kropli) no2-poniżej 0,3mg/l no3-Czekam na testy z allegro Kilka słów o akwarium i nie tylko. Filtracja: filtr wewnętrzny lewa strona akwarium, wylot skierowany na tylną szybę delikatnie w dół , kubełek wylot prawa strona skierowana po skosie na przednią szybę, wlot kubełka lewa strona akwarium koło filtra wewnetrznego,grzałka położona na piasku za skałkami, napowietrzanie zastosowana kurtyna długości 20 cm za skałkami, najważniejsze akwarium zalane 16.05.2017
spiochu Opublikowano 17 Maja 2017 #2 Opublikowano 17 Maja 2017 To zdjęcia zaraz po zalaniu? Straszne mleko tam masz... Piasek to Twoja sprawa, tyle tylko, że pewnie będzie Ci pylił i unosił się przy byle machnięciu rybiego ogona Wysłane z telefonu
Seba233 Opublikowano 17 Maja 2017 Autor #3 Opublikowano 17 Maja 2017 pierwsze zdjęcie to jest zaraz po zalaniu a 2 zdjęcie gdzieś 8-10 h po zalaniu, no mleko jest i to straszne ale bardzo powoli ustaje, a czy aż tak będzie pylić? nie wiem sprawdzałem kilka razy machając ręką przy dnie to fakt uniesie się na jakieś 3-5 cm ale zaraz bardzo szybko opada zobaczymy jak woda mi się wykrystalizuje ( o ile się wykrystalizuje) i w tedy zrobię jakieś testy z tym piachem
spiochu Opublikowano 17 Maja 2017 #4 Opublikowano 17 Maja 2017 Powiem tak - po 8 godzinach powinieneś mieć kryształ a nie to mleko... Jakieś filtry chodzą? Wysłane z telefonu
Seba233 Opublikowano 18 Maja 2017 Autor #6 Opublikowano 18 Maja 2017 (edytowane) 6 godzin temu, spiochu napisał: Powiem tak - po 8 godzinach powinieneś mieć kryształ a nie to mleko... Jakieś filtry chodzą? Wysłane z telefonu Przy piasku 0.5-1 i owszem ale nie przy pyle 0.1-0.5, dzine ,że po 8 godzinach powinienem mieć kryształ gdzie ludzie wypowiadają się o klarowaniu 3-4 dni. Tak chodzą cały czas filtry. 6 godzin temu, bartleo napisał: @Seba233Płukałeś piasek? Tak płukałem go i to bardzo długo Edytowane 18 Maja 2017 przez Seba233
AFOL Opublikowano 18 Maja 2017 #7 Opublikowano 18 Maja 2017 Na Twoim miejscu Seba wyjąłbym ten piasek, tyle ile możesz ręką (bez wyjmowania kamieni), resztę zassać grubszym wężem i zamienił na coś o większej gradacji. Kryształu to możesz nie uświadczyć przez miesiące Znam to z autopsji PS aranżacja wygląda przyjemnie, ale chciałbym to zobaczyć w czystej wodzie
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Maja 2017 #8 Opublikowano 18 Maja 2017 10 minut temu, Seba233 napisał: ale nie przy pyle 0.1-0.5, Seba..z taką gradacją piasku zawsze będziesz miał problem z "pyleniem" w wodzie. Póki masz dopiero zalane i nie masz ryb ja bym Ci radził zmienić piasek na 0.8 - 1.2 mm. Bo potem będziesz siedział przed akwa i niepotrzebnie się denerwował. 9 godzin temu, Seba233 napisał: Podłoże: piasek kwarcowy 0.1-0.5 ( tak wiem za drobny, spodziewam się krytyki za ten wybór) ...to nie o krytykę chodzi. A właśnie o to co napisałem wyżej.
Seba233 Opublikowano 18 Maja 2017 Autor #9 Opublikowano 18 Maja 2017 Tak już wygląda dzisiaj akwarium , moim zdaniem z dnia na dzień coraz bardziej krustaliczna robi się woda
spiochu Opublikowano 18 Maja 2017 #10 Opublikowano 18 Maja 2017 Uparłeś się na piach, nie pomny na doświadczenia forum. Ok, Twoja sprawa. Czyść gąbki często bo pewnie tym syfem się zapychają. Wysłane z telefonu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się