Bob Opublikowano 25 Kwietnia 2017 #1 Opublikowano 25 Kwietnia 2017 Witam wszystkich w moim pierwszym poscie Po kilkuletniej przygodzie z akwarium towarzyskim ogólnym przyszedł czas na zmiany... Sprzedałem obsadę i idę w kierunku Malawi... Zbiornik pozostał ten sam skromne 112l ale o tym później może coś więcej...
Mortis Opublikowano 26 Kwietnia 2017 #2 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 Witamy na forum. Zbiornik nie za duży, ale podstawa wyjściowa jest na większy. Powodzenia w zakładaniu Malawi.
Bob Opublikowano 29 Czerwca 2017 Autor #3 Opublikowano 29 Czerwca 2017 (edytowane) Zgodnie z obietnicą przedstawiam swój zbiornik 112l (tego krzaka z prawej strony już nie ma) z obsadą: 5 Pseudotropheus demasoni (niestety nie mogę rozróżnić płci) 6 Saulosi Coral 1+5 w najbliższym czasie zmiana na 300l wygląd pozostanie ten sam wpadnie tylko więcej kamieni i kilka rybek obecnie szafka gotowa i czekam na zbiornik powinien być w przyszłym tygodniu... Edytowane 29 Czerwca 2017 przez Bob 1
MDRAGON87 Opublikowano 29 Czerwca 2017 #4 Opublikowano 29 Czerwca 2017 (edytowane) Ładny zbiornik, ale ja osobiście pozbyłbym się tej deszczowni, grzałkę położył na płasko tak aby jej nie było widać. P.S demonsoni w takiej ilości się wytłucze. Edytowane 29 Czerwca 2017 przez MDRAGON87
egon44 Opublikowano 29 Czerwca 2017 #5 Opublikowano 29 Czerwca 2017 2 godziny temu, MDRAGON87 napisał: P.S demonsoni w takiej ilości się wytłucze. Na dodatek połączenie tego gatunku z saulosi nie wróży nic dobrego mając na myśli podobieństwo samców obu gatunków...
Bob Opublikowano 29 Czerwca 2017 Autor #6 Opublikowano 29 Czerwca 2017 4 godziny temu, MDRAGON87 napisał: Ładny zbiornik, ale ja osobiście pozbyłbym się tej deszczowni, grzałkę położył na płasko tak aby jej nie było widać. P.S demonsoni w takiej ilości się wytłucze. wszelkie uwagi mile widziane... deszczownica jest żeby rozwaliła kożuch bakteryjny który się pojawił osobiście jej unikam aby nie zmniejszała przepływu... co to grzałki to nie miałem za dużo możliwości schowania w 112l z większą ilością kamieni trzeba coś przeboleć aby nie zabierać za dużo przestrzeni rybką i kamienie sa blisko szkła... w 120x50x50 będzie wiecej możliwości z aranżacją 2 godziny temu, egon44 napisał: Na dodatek połączenie tego gatunku z saulosi nie wróży nic dobrego mając na myśli podobieństwo samców obu gatunków... na szczęście saulosi jest 1 samiec i 5 samic.... Sprzedawca proponował jeszcze yellow ale to już za dużo żółtego i średnio mi się yellow widzi..
michal_j Opublikowano 30 Czerwca 2017 #7 Opublikowano 30 Czerwca 2017 (edytowane) ... Edytowane 18 Listopada 2018 przez xxx
Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Czerwca 2017 #8 Opublikowano 30 Czerwca 2017 30 minut temu, michal_j napisał: W tym zbiorniku najlepiej byłoby dać jeden gatunek. Michał...kolega traktuje to tylko czasowo. 12 godzin temu, Bob napisał: w najbliższym czasie zmiana na 300l
Bob Opublikowano 5 Lipca 2017 Autor #9 Opublikowano 5 Lipca 2017 Panowie i Panie przygotowuję się do przesiadki z 112 na 300l jak już wspominałem plan jest taki: od 2 tygodni w 112l działa dodatkowo filtr wew coby się bakterie na nim zadomowiły i ten filtr zostanie tydzień lub dwa gdy odłączę kubełek który to zacznie pracować w 300l... i tu pytanie jak odpale 300l z dojrzałym filtrem wleje bakterie na start do tego piszą ze warto wrzucić trochę pokarmu mrożonego jako pożywki dla bakterii to czy przez czas dojrzewania zbiornika przy braku roślin muszę świecić normalnie czy można to sobie odpuścić
Robson79 Opublikowano 5 Lipca 2017 #10 Opublikowano 5 Lipca 2017 Jeśli wlejesz do akwarium wodę przez "ustrojstwo" lub ją uzdatnisz i podłączysz kubełek z dojrzałą biologią a parametry wody będą prawidlowe to możesz praktycznie od razu wpuszczać ryby... ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się