Skocz do zawartości

Ta cholerna szafka


Zealota

Rekomendowane odpowiedzi

do łączenia płyt meblowych dobre są tak zwane łączniki, składają się one z 2 części, które się do siebie wkręca przez obie łączone płyty, są o wiele bardziej mocne niż śruby, .

A czym te łączniki są umocowane do płyty ?

Ja nie znam lepszego sposobu łączenia płyt jak konfirmanty. Prędzej rozwali się płyta niż śruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę swoje 3 grosze.


1. Wysokość, kwestia gustu (faktycznie niższa = stabilniejsza)

2. Plecy z litej płyty dobry pomysł ALE jest to jak zrozumiałem stara szafka (komunistyczna) więc plecy siedzą w wyfrezowanych krawędziach, które są już miękkie po latach używania, jak wyrwiesz plecy to dodatkowo osłabisz krawędzie płyt. Konfirmanty faktycznie najlepszy sposób ALE biorąc pod uwagę wspomniane wyfrezowanie będą "wisiały" w powietrzu na kilku milimetrach więc obciąży to dodatkowo korpus.


Gdybym ja miał tą szafkę przerabiać dla siebie to zrobił bym jedną z dwóch rzeczy:


1. Wstawienie pionowej płyty w połowie szerokości - powstaną dwie komory, płyta spokojnie wytrzyma jeśli będzie przykręcona do blat, podstawy i pleców (możesz zostawić te które są pod warunkiem że się porządnie trzymają)


2. Można kupić w markecie nogę od biurka, taka rura stalowa (występuje chromowana albo w innych kolorach) ona ma u góry uchwyt do zamocowania pod blatem. Taką nogę przycinasz na wymiar (spokojnie się tnie piłką do metalu - występuje w długości max 80cm) przykręcasz ją od spodu blatu (najlepiej centralnie), u dołu noga ma regulowaną gwintem stopkę, wiec nie musi być dokładnie przycięta. Powstaje ci coś w rodzaju kolumny w szafce, nie ma możliwości żeby nie wytrzymało a nie tracisz specjalnie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przerobieniem starej jest często więcej kłopotu niż ze zrobieniem nowej, dobrze bym się zastanowił nim zacząłbym przerabiać.

Przepis na szafkę pod akwarium jest prosty:

1. Program, w którym ją zaprojektujemy i który od razu rozpisze nam potrzebne elementy.

2. Wycieczka do obi

3. Trochę czasu, wkrętarka, wiertarka i żelazko plus worek konfirmantów.

I mamy solidną, nową szafkę pod baniak za jakieś 100 - 200 zł.

Problem pojawia się, gdy ta nasza szafka ma pasować do reszty, uchwyty i fronty możemy wziąśc ze starej szafki/komody lub zamówic takie same (co podroży nam zabawę), najgorzej gdy pozostałe meble są bardzo nietypowe – komody np. często mają nietypowe fikuśne blaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no cóż połaziłem i po obi i po castoramie, rozejrzałem się za dostępnymi materiałami, pogadałem z działowymi sprzedawcami. Wszyscy odradzali mi przebudowę, ze względu na wiek mebla i fakt, że osłabiony przeróbką, a pod ciężarem może sie najnormalniej rozsypać (jeśli zrobię jeszcze jedną poprzeczną to blat ok, ale mogą z kolei nie wytrzymać boki). Hm więc tak, może pojadę po bandzie, ale zamierzam przerobić ją w ten sposób. Wytnę dwa kawałki dna, i do szafki (od podłogi do blatu) wstawię ytongi, przycięte na wymiar. Między nimi a blatem szafki 2 cm styropianu. Pod akwa też grubszy styro. Ze strony estetyki nie widzę problemu, bloczki będą zabudowane w środku, więc będzie je widać tylko po otwarciu szafki :)

Co myślicie?


ps. dzięki wszystkim malawistom za rady i pomoc, oj browar wam sie należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już zamiast kombinować coś z ytongami co moim zdaniem kiepski pomysł wolał bym nową szafkę zrobić, potrzebne Ci będzie 6 płyt na początek, a drzwiczki można zrobić później, będzie to solidne, o wiele lepiej wyglądało i nie drogie bo materiał Cię wyniesie jakieś 100zł. Jak chcesz to zrobię Ci projekt z wymiarami, tylko na priva pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.