Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej może mieć rację z pianką, zdaje się ,że kilka postów wcześniej, zwracałam Tobie uwagę na ryzyko zastosowania nie izolowanej pianki. Nie wiemy też czy nie zaszła jakaś reakcja na styku pianka silikon, dwie substancje osobno bywają nieszkodliwe, po połączeniu zabójcze. Problem w tym, że nie wiadomo co to było i czy zostało usunięte, dla pewności zastosowała bym węgiel jest szansa usunięcia tej substancji do zera.

PS.Śpiochu są pianki i pianki tak jak farby i farby. Może pianka po całkowitym wyschnięciu jest nieszkodliwa ( o ile nie zawiera np. jakiegoś antygrzyba) ale wystarczy jakiś mały fragment, który "paruje" i klapa.

Niestety ucierpiały ryby i to jest najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, zgodnie z Twoją rada zastosowałem wkład z węgla do jednego z koszyków w kubelku.
Dzisiaj woda wygląda idealnie, zero jakichkolwiek zmętnien i zabarwien. Nie ma też żadnego zapachu.

Załączam foto stanu aktualnego.
Jedno zdjęcie z oświetleniem na przestrzal w stronę okna, drugie bez oświetlenia w robione od strony naturalnego źródła światła.
Tego może tak nie widać, ale woda jest klarowna.

Pozostaje aspekt jej składu chemicznego..

9e231b05ba3f30f0ff252ef88615c548.jpg
56e8750bf22b70e7e4ac957497fab94d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na dzień dzisiejszy godz 14:00 wygląda następująco:
Temp. 22 stopnie
GH- 10
KH- 8
pH- 8
NH4- poniżej 0,05
NO2- 0,025
NO3- poniżej 0,5

Optyka wody, bez zmętnien i przebarwień, woda wydaje się być klarowna, załączam zdjęcia.
5ec18ae753d0179c23111635b68dbf69.jpg91e36ab49ee20a3d9ee5c06292b680a4.jpg

Co radzicie dalej...?

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolać Bacto Active?
Inna metoda?

PS. Jeśli nie Castorama, to mój czarny kot wywróżył WA w Liroy Merlin ;) .. https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/rozpuszczalniki-rozcienczalniki/rozcienczalniki-rozpuszczalniki/wodny-roztwor-amoniaku-20-woda-amoniakalna-0-5-l-dragon,p114930,l1163.html 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 o 10:02, deccorativo napisał:

Nie wiemy czy nie ucierpiała także biologia nitryfikacyjna.

Ja bym do baniaka z nową wodą po 3 dniach zmierzył parametry i wlał dawkę testową  WA - tak by było 0,2-0,4ppm NH4 i zobaczył co będzie się działo z parametrami po 12h i 24h  - będzie prawda o biologii czy przetrwała.

Udało mi się kupić WA 25%. Dziś wieczorem wleję dawkę testową i pomierzę.

Szanowny Kolego Decco, podpowiedz proszę, jak poprawnie wykonać powyższe. W Twojej instrukcji jest WA 20%, a nie chcę popełnić błędu przy przeliczaniu. 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.