freekon Opublikowano 9 Marca 2017 #1 Opublikowano 9 Marca 2017 Witam szanowne grono, mam na imię Marcin. Akwarystyką zajmuje się ponad 5 lat. Do tej pory moje oko cieszyło 5 zbiorników z krewetkami, baniaczek z bokiem oraz akwarium roślinno-towarzyskie. Od roku czasu nosiłem się z zamiarem zmiany akwarium ogólnego na biotop malawi. I tak po długich przemyśleniach i kilkunastu godzinach czytania forum , stało się. 200l baniak roślinno- towarzyski zmienił wystrój i stał się malawi. Poniżej jak wygląda moja wizja tego biotopu. Dziękuję za przyjęcie i przyszłe porady
Zygi Opublikowano 9 Marca 2017 #2 Opublikowano 9 Marca 2017 Witaj. Trafiłeś do najlepszego forum o malawi, sam jestem od niedawna i tyle wiedzy jaką przyjąłem, moich teorii, które zostały obalone, nic nie zastąpi.
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 9 Marca 2017 #3 Opublikowano 9 Marca 2017 witam większych trochę kolego musisz skałek wsadzić na boki akwarium , za płasko jest po bokach daj parę skał wyższych
Pleziorro Opublikowano 10 Marca 2017 #4 Opublikowano 10 Marca 2017 Cześć kolego, na pierwszy rzut oka akwarium schludne i estetyczne, niestety za chwilę rzucają się w oczy urządzenia po rogach, moja sugestia podobnie jak @TOMEKSIEDLCE większe kamyki, wyższe a nie gruz, za nimi pomaskować urządzenia. Do usunięcia też te resztki zielska walające się po baniaku Wydaje mi się także, że piasek jest zbyt gruby ale po fotce słabo widać.
freekon Opublikowano 10 Marca 2017 Autor #6 Opublikowano 10 Marca 2017 (edytowane) Kamyczki to otoczaki bordowe rosso lewanto, co do wyzszych skał, nie widzę tego, nie podobają mi się górskie szczyty, zwłaszcza że na dnie malawi leża rumowiska otoczaków, rogatek sobie pływa zeby zjadał na bierząco no3 bo poziom wynosi już 10, pomimo tak krótkiego okresu. Żwir wszyscy polecają 0,8-1,2mm, natomiast ja wybrałem żwir kawrcowy do filrów basenowych 1-1,6mm, żeby zapobiec pyleniu przy mocniejszej wirówce. Edytowane 10 Marca 2017 przez freekon
piotriola Opublikowano 10 Marca 2017 #7 Opublikowano 10 Marca 2017 Witaj Najważniejsze że akwarium podoba się Tobie, mi brakuje tylko ryb. Masz ciekawy sposób na obniżanie No3, pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli.
freekon Opublikowano 10 Marca 2017 Autor #8 Opublikowano 10 Marca 2017 14 minut temu, piotriola napisał: Witaj Najważniejsze że akwarium podoba się Tobie, mi brakuje tylko ryb. Masz ciekawy sposób na obniżanie No3, pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli. Cieszę się, potraktowałeś tego rogatka z przymrużeniem oka :), Ryby najwcześniej za 3 tygodnie.
egon44 Opublikowano 10 Marca 2017 #9 Opublikowano 10 Marca 2017 Witaj na forum! Sugestie kolegów odnośnie dodania paru wyższych kamoli miały na celu zamaskowanie rzucającego się w oczy sprzętu(rurki,grzałka,filtr wewnętrzny) Ale jeśli taki widok Tobie nie przeszkadza to jest ok Ps...A co w zbiorniku robią zatoczki? Będzie plaga
freekon Opublikowano 9 Kwietnia 2017 Autor #10 Opublikowano 9 Kwietnia 2017 No to po 5 tygodniach doczekałem się na swoje żółtko
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się