Skocz do zawartości

Malawijskie marzenie (tylko i aż 300L)


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, pozner napisał:

Super się to ogląda. Kwintesencja Malawi. Czy byłyby takie widoki, gdyby był tylko jeden samiec hary? Mniej gatunków, ale przynajmniej dwusamcowo. Taki jest moim zdaniem najlepszy układ. Dzieje się tyle, ile powinno się dziać.

Z tego co zaobserwowałem to samców Hary jest trzech, ten trzeci mniejszy i czasem toczy boje z samcem beta.

Natomiast w przypadku Hongi, mam 8 ryb i samców jest myślę, że przynajmniej 4, chociaż może być ich więcej, bo te zdominowane nie wyglądają ani na samca ani na samice ?

Redy mam układ 1+6 i największymi rozbójnikami są samice, samiec jakiś taki leniwy, tylko glony wpieprza na potęgę ?

A Joanki to największa niewiadoma - coś widać że mogą być dwa samce, ale to wielka niepewność. W ogóle obawiam się o czystość tego gatunku, niby od hodowcy, więc niby ok, ale tak naprawdę może być różnie. Mam nadzieję, ze wyjdzie mi z tego jakiś wesoły haremik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taka ciekawostka - samiec beta Hara objął dowodzenie w rejonie dotychczasowego samca alfa Hara. Po wejściu na fotel lidera nowy samiec alfa wygląda zdecydowanie atrakcyjniej niż poprzedni. Póki co zamieniły się miejscami pozostając w bojowych wybarwieniach. Do całego towarzystwa aspiruje prawdopodobnie trzeci samiec z który jest zdecydowanie mniejszy od dwóch pozostałych, ale chętnie pokazuje, że też ma cohones ? co prawda najczęściej przybiera samicowe barwy i pływa tak by nie pokazywać się na oczy, ale i tak wygląda to ciekawie. A cała ta sytuacja zaczęła się jakieś 10 dni temu z kiedy to beta postanowił kolejny raz zawalczyć (jest odrobinę większy) o panowanie. Początkowo był remis, ale beta postanowił nie schodzić do defensywy i cały czas trzymał imponujące ubarwienie. Pewnego dnia, przychodzę z pracy, oglądam ryby i nagle widzę zamianę miejsc. Beta ma lekko obity pyszczek, więc całkiem prawdopodobne, że było stracie, które zadecydowało o panowaniu nowego króla. Ale król nie jest jeden, a jest ich trzech i każdy panuje nad swoim ludem - zero jakichkolwiek podbojów na sąsiednie plemiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.