Skocz do zawartości

Nowe akwa 140 l


Zealota

Rekomendowane odpowiedzi

Diabły z was wcielone ot co... :D znaczy zdecydowałem się na to wasze 240 czyli 120X40X50. No cóż jak ta cholerna szafka nie wytrzyma to sąsiedzi mnie powiesza (jeśli zdążą przede mną ;p). Wzmocnie czym sie da i tyle, obejrzałem trochę kupnych szafek pod akwa na ten litraż i nie wyglądają jakoś specjalnie solidnie, zwykła sklejka z trzema podpórkami i otwartymi bokami. Zostanie mi po 2-5cm z boków i z tyłu phy palca włoże... Tak więc teraz już chciałbym 2 gatunki myślałem o:

saulosi i maingano

saulosi i rydzyki rdzawe znaczy :)

yellow i maingano

A czy ktoś wie jak trudno są dostępne saulosi coral?


Nie wiem czy jest zresztą sens ciągnąć ten temat topic obok kolega lenek (choć bardziej bojowo jest nastawiony ;p) tez ma takie pytania i tam dywagacje sie ciągną. Dzieki za pomoc i rady w każdym razie.


Także na moda się nie obrażę jak temat zamknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zamówić ryby, do Wrocławia jeździ dużo pociągów :wink: nie będziesz miał problemów z dojazdem ryb.


Bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na większe akwa. Mówimy Ci - nie będziesz żałował :!: wspomnisz nasze słowa :twisted:


W akwa 240l spokojnie możesz mieć 2 gatunki. Ja na Twoim miejscu dałbym Saulosi i Rdzawe. Nie ma konfliktu diety, ryby należące do grupy tych spokojniejszych. Duże zróżnicowanie kolorystyczne. No i to są ryby, które spokojnie możesz w Twoim akwa mieć, z czystym sumieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całym secrem popieram sisiona. Ja dodam jeszcze, że nie powinnno być z nimi problemu przedewszystkim i miło będzie Ci obserwować ich zachowania.


Pooglądaj jeszcze samce i samice coral i zwykłych saulosi. Mi na zdjęciach się podobały ale na żywo może samice są w innym ładniejszym odcieniu ale za to samce jakieś takie dziwne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj jeszcze samce i samice coral i zwykłych saulosi. Mi na zdjęciach się podobały ale na żywo może samice są w innym ładniejszym odcieniu ale za to samce jakieś takie dziwne:)

A to mnie zmartwiłeś czester. Właśnie mi się wybarwia saulosi coral, póki co jest brzydki jak noc (choć fajny :) ), ale mam nadzieje, że w pełni wybarwiony dorówna urodą tym twoim samcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy te Corale coś mnie nie przekonują i tyle... może poprostu mam do nich jakiś wstręt i dlatego te ich kolory mi nie pasują:) Nie są brzytkie tylko dziwne.. heh trudno to ująć w słowa. Jednak przywykłem do starych dobrych P.Saulosi bez żadnych dopalaczy:P


To samo samice... takie pomarańczowe, brakuje mi tego kontrastu i błysku jak u odmiany zwyczajnej. Na galerii umieściłem teraz fotki samicy i samca (zdominowanego:( ). Chcesz to porównaj z samicą coral, może zrozumiesz o co mi chodzi z tym błyszczeniem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już rzecz gustu i przyzwyczajeń :) , moje samiczki też błyszczą :wink: a podobają mi się obydwie odmiany. O samcach nic nie mogę powiedzieć, bo mój samczyk nie dorównuje nawet twojemu zdominowanemu. Ale czekam cierpliwie, co wyrośnie z tego mojego brzydkiego kaczątka... :)

Tobie czester mogę pogratulować pięknych samców i czekam z niecierpliwością na konkurs - gdzie jak czytałem chcesz zaprezentować zdjęcia z pojedynku tych okazów. (kurcze ciągle na coś czekam :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom póki co pooglądałem saulosi tylko na zdjęciach, dziś połaziłem we wrocku po paru zoologicznych, ale widziałem głównie Yelowwki i lombardzkie. Noo, może nie chodziłem tam, gdzie trzeba. Jeśli chodzi o zamawianie to chodzi wam o hodowców czy np sklepmalawi.pl

Kurde parę godzin pociągiem to niezła męka dla ryb, ale skoro twierdzicie, że to zniosą. Będą rydzyki i saluosi, zwykłe lub coral. Wybiorę jak zobaczę na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kurde parę godzin pociągiem to niezła męka dla ryb, ale skoro twierdzicie, że to zniosą. Będą rydzyki i saluosi, zwykłe lub coral. Wybiorę jak zobaczę na żywo :)



Ja mieszkam w okolicach Kłodzka, pierwsze swoje pysie zamawialem w sklepiemalawi i uwierz mi ze rybki mimo drogi do Wrocławia, to jeszcze jechaly 2 godziny ze mna do domu, w swietnej kondycji, naprawde bardzo dobrej jakosci, jezeli sie juz zdecydujesz na jakies rybki, to tylko tam, w sklepach akwarystycznych tak naprawde nie wiesz co kupujesz. Ja ostatnio kupilem saulosi ze sklepu i niestety bardzo zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.