Skocz do zawartości

Obsada do Malawi 300L (120x50x50)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbieram informacje co do możliwej obsady do 300L zbiornika 120x50x50.

Lepsza połowa już sobie upolowała i wybrała obsadę :) ze sklepu FishMagic

Nie wiem czy nie za mała obsada będzie docelowo, ale mam chęć zwiększyć ją do 10 sztuk z każdego gatunku. Otrzymałem już informację, że Kakusa i Demasoni nie będa miały łatwego życia razem, bo jedno mięsożerne a drugie roślinożerne...

Czy macie jakąś alternatywę dla powyższej obsady, tak by żona nie była za bardzo zawiedziona, że jej wybór nie wypali... Spodobały się jej mocno Kakusa oraz Mara Point więc tutaj będzie trzeba pilnować się kolorystyki, bo uparta baba z niej...

Będę wdzięczny za każde info i kierunek szukania...

 

Szybki edit co do obsady bo uświadomiono mnie właśnie o popełnionym błędzie w wyborze obsady pod względem żywieniowym - Demasoni to roślinożerca :)  więc poniżej obecny wybór

Czy pokarm również jest odpowiedni do ryb, czy warto zainteresować się innym???

 

Co do obsady zapraszam do propozycji, żonkil jak i ja chętnie poznamy opinie i wasze propozycje...

 

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jsk już pisałem wcześniej proponuję zamiast Demasoni dać Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano. Równie piękna i jest w ofercie Fish Magic. Obejrzyj jeszcze Cynotilapia sp hara Gallireya Reef też fajna rybka super komponuje się z Yellow i chyba nawet ładniejsza od socolofi.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja 

Labidochromis Caeruleus 

Pseudotropheus elongatus Mphanga 

Cynotilapia Hara 

Masz tu trzy gatunki, w którym jeden jest terytorialny czyli Hara, Mphanga ryba relatywnie spokojna z nawet fajnymi samicami, Labidochromis fajnie będzie się komponował zresztą obsady. 

Mając u siebie Mphange i Harę z Fish Magic nie zauważyłem u nich szczególnej agresywności. Walki występowały jedynie wewnątrz gatunkowo. Rewir obierała jedynie Hara, Mphanga nigdzie na dłużej nie zagrzała miejsca. Niby krótkie spięcie o kawałek miejsca pod kamieniem między sobą przeprowadzały, ale to były walki kilkusekundowe. 

Czemu doradzam  taką obsadę, masz kwintesencję malawi, żółty kolor i czarne pionowe pasy na tle niebieskiego. Z Harą można postawić na dwa samce, będzie to ryba najbardziej dominującą więc konkretną konkurencja do pełnego wybarwienia jak najbardziej wskazana. 

Co do pokarmów od FM, przy młodych rybach i mniejszym doświadczeniu przy karmieniu zalecam pokarmy płatkowe. Pokarm od FM w przyszłości jak najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryfiton też spożywa, nie jest to typowy roślinożerca, ale może na początek to faktycznie mieszać yellow z mphangą. Z drugiej strony ułożyć dietę 60/40 na rośliny i raz na jakiś czas dać prawdziwe mięso byłoby dobrze, ale kombinacja jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie yellow były karmione w stosunku 60/40 na korzyść mięsa i mimo to i tak wolniej rosły niż towarzyszące im Hary. Kupywane były w podobnym rozmiarze. Moim zdaniem, zresztą dr. Pawlak w rozmowie to potwierdził, yellow najlepiej się rozwija w obsadzie typowo mięsnej.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Perez666 napisał:

Roślinożerna mphanga(glony i fitoplankton) z L.caeruleus?! I to jeszcze początkującemu... odradzam.

Popieram :) - może aż taki świerzak nie jestem, ale nie chce od razu rzucać się na głęboką wodę... Ryby i akwarystyka to nie zabawki, więc przyśpieszonego kursu z hodowli wymagających pyszczków nie chce przechodzić...Na początek chce ryby spokojne, które dają tyle samo radości co i większe odmiany... Muszę od nowa sobie przypomnieć co i jak z hodowlą pyszczków z Malawi :)...

Tak więc jeżeli już to obsada spokojna, nie wymagająca ode mnie od razu wiedzy największego guru... Akwarystyka to hobby, które towarzyszyło mi od wielu lat, ale przerwa sprawiła, że sporo się zapomniało...

 

Obecna obsada jaka będzie pływać to:

Tylko co do ilości nie jestem jeszcze w 100% pewny czy po 5 sztuk z każdego gatunku wystarczy... 5 sztuk = 1 samiec + 4 samice...

Czy nie lepsze będzie jak będzie 2 samce + 6-8 samic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj sprawa nie jest taka oczywista, planować to można mniej więcej ilość dzieci :).
Natomiast jeśli kupisz młode ryby to musisz ich nabyć po minimum 10-12 sztuk i poczekać jakie haremy z tego wyrosną. Potem ewentualnie redukować, choć przy Maingano nie będzie to prosta sprawa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.