Skocz do zawartości

Fotorelacja z budowy tła.


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedlem do wniosku, ze ciezko jest nasladowac nature


Ciężko, ciężko. Jednak tło to także kwestia gustu, ja np. gustuje w tłach typu tło sisiona, czy Romka bo to mi się podoba i tego się będe trzymał. :wink:



wcale nie przecze -- moje tlo podobalo sie wielu osobom... coz ja mam teraz odmienny poglad na to co kiedys zrobilem wspolnie z zona... Gust rowniez sie zmienia i o tym tez trzeba pamietac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdjęcie skały – wyspa Namalenje rządzi- niby jednolita ale dużo wypukłości, szczelin i nawisów. Wezmę to zdjęcie + zdjęcia które podawał VDR w innym poście + tło romekjagoda + kurs plastyki i coś stworze. :idea::wink:

A tło moim zdaniem może równie dobrze imitować kamienie/głazy leżące na dnie jeziora z tym, że i tak powinny to być duże kamloty(ale jednolite już być nie muszą), a jeśli małe kamienie to tak jak pisał VDR usypisko pod kątem. Generalni różne rzeczy podobają się ludziom na różnych etapach akwarystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lenek za miłe słowo :wink:


Natomiast wtrącając swoje 5 groszy do dyskusji, żeby było jasne, nie jest tak, że nie zgadzam się z VDR. Mi nie musi pokazywać swojego tła, rozumiem, o co chodzi. Może faktycznie nie widać tego po moim tle, bo odbiega od tego, co mówi VDR. Ale tak jak już pisałem, przed rozpoczęciem wycinania tła ze styropianu, zastanawiałem się: czy 2, 3 głazy, czy więcej kamieni. Wybrałem tą drugą-mniej naturalną opcję. Uważałem, że mam za małe akwa, tym samym za małe kamienie na zaprojektowanie i wykonanie takiego tła. Jednak jeśli będzie mi dane spełnić moje marzenie i postawić większe akwa, wtedy będę wiedział, jak wykonać tło bardziej naturalne, będę bogatszy o wiele doświadczeń nabytych przy budowie mojego pierwszego tła.


Powiem więcej, jak teraz patrzę na swoje tło, to nie jestem zadowolony w 100%. Jednak nie zmienił bym sposobu jego wykonania na wersję 2-3 głazową, gdybym tło robił teraz jeszcze raz.


Poza wyglądem i jego naturalnością, kształt tła podłączyłbym raczej pod kwestię gustu. Myślę, że jeśli tło będzie z 2 głazów czy 15, to dla ryb szkody raczej nie będzie. Większy orzech do zgryzienia będziemy mieć my :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Widziałem tylko jedno tło z ceresitu, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie:

http://www.um-um.pl/malawi/details.php? ... ode=search

Było kilka innych ciekawych projektów, które mogły się podobać, jednak tylko wersja Slavo przemówiła do mnie w 100%.

Jak dla mnie za dużo ludzi pochopnie wkłada do akwarium to, co im wyszło... Mimo, że ceresit daje bardzo duże możliwości, przyznajmy otwarcie, nie każdy potrafi je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej majac male akwa zrobilbym tlo z duzych kamoli -- aby powiekszyc go optycznie :) :)

Duze kamole w akwa rowniez powoduja, ze zbiornik wydaje nam sie wiekszy...wiec warto wrzucic jakiegos wiekszego glaza ;]

U Ciebie mam wrazenie ze tlo raczej pomniejsza jeszcze bardziej zbiornik :( Przynajmniej tak ze zdjecia wyglada, jakby ryby za duzo przestrzeni nie mialy.



Z cala pewnoscia doswiadczenie zdobyte przy budowie pierwszego tla bedzie przydatne. Ja na swoim tez sie czegos nauczylem. Moim celem bylo tylko zwrocenie uwagi, ze to nie wyglada naturalnie coby nie zapanowala moda na tego typu tla. Jest to oczywiscie moje zdanie i jak zauwazyles rzecz gustu...ale tak samo bede reagowal jak ktos np. zacznie wrzucac doniczki zeby imitowac skalki jak to robia Amerykanie ;) Mimo, ze funkcjonalnie sie sprawdzaja. Polecalbym jednak wzorowac sie bardziej na nasladowaniu chociazby tel Back to Nature, choc kazdy urzadza zbiornik wedlug wlasnego uznania i jak zauwazyles czy tlo bedzie takie czy takie dla ryb nie ma znaczenia. Moze byc i nawet Atlantyda. Choc mam nadzieje - ze przegladajac zdjecia czy akwaria do ktorych linki podrzucilem - gdzies tam juz kielkuje mysl nad zmiana tla, na bardziej naturalne ;) ;) ;)


Ooo tla Slavo nie widzialem -- fajnie wyglada :) :) Jedynie mi sie ten otoczak po prawej stronie nie podoba -- ten lezacy na tych dwoch wiekszych -- za bardzo okragly ;) Ale ogolnie 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Choc mam nadzieje - ze przegladajac zdjecia czy akwaria do ktorych linki podrzucilem - gdzies tam juz kielkuje mysl nad zmiana tla, na bardziej naturalne ;) ;) ;)



Jasne, że kiełkuje :D tylko na razie na prawdę nie chcę zabierać się za tą robotę. Ale nie wykluczam, że będę je zmieniał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden link:

http://www.um-um.pl/malawi/data/media/3 ... asciwe.jpg


O wlasnie o takim bloku skalnym mowie -- a nie poprzyklejanych kamieniach ...



Rozumiem w czym błąd. Tło ma być robione z jednego kawałka styropianu i to w nim mają być drążone bloki, a nie doklejane jak ja robiłem.


Myślę, że spróbuje jeszcze raz. Na razie zostawie to tło co mam i nie będe jego malował. Dokupię jeszcze 2x styropian 10cm i spróbuje "coś" stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jeszcze raz ja.


Próbowałem zrobić coś na wzów akwarium slavo, nawet wydrukowałem sobie jego zbiornik. Niestety nic mi nie chciało wyjść - jakoś to dziwnie wyglądało (zmarnowałem 2 kawałki styropianu). Właśnie skończyłem malować 1 warstwę starego tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.