mareckee Opublikowano 4 Lutego 2017 #21 Opublikowano 4 Lutego 2017 Dnia 1.02.2017 o 21:02, niedzielek napisał: Kupiony chiński wynalazek I jak tam skuteczność skimmera? Warto w niego inwestować czy lepiej dołożyć parę złotych do innego modelu?
Bojar Opublikowano 10 Lutego 2017 #22 Opublikowano 10 Lutego 2017 Ja zaryzykowałem i zakupiłem na Al..... Dotarł szybko. Pierwsze wrażenie - chińszczyzna ale całkiem nieźle zrobiona Działa cicho, projekt dobry, przyssawki trzymają a powierzchnia po kilku godzinach idealna. Nie wiem jak dalej ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
michal_j Opublikowano 10 Lutego 2017 #23 Opublikowano 10 Lutego 2017 Ja też kupiłem JY 02, ale od tej firmy z PL (zapytałem kilku osób z forum o poradę). Kolega drakon miał styczność z eheimem i sunsunem i stwierdził, że sunsun to skopiowany i ulepszony eheim). Działa od kilku dni - rewelacja :-) Cichy tak,że trzeba go dotknąć żeby sprawdzić czy jest włączony.
Zygi Opublikowano 10 Lutego 2017 #24 Opublikowano 10 Lutego 2017 Witam. Mam zamiar kupić skimmer ale podłączony do kubeka. Nie chcę dodatkowego mebla. http://allegro.pl/ista-skimmer-do-filtrow-kanistrowych-kubelkowych-i6494245936.html Da radę? Zbiornik 240l. filtr NCF1500, prefiltr HW-603A
Bojar Opublikowano 11 Lutego 2017 #25 Opublikowano 11 Lutego 2017 Pewnie, że da. Ale weź pod uwagę, że mocno ograniczy wydajność kubełka jako mechanika i będziesz musiał stosować filtr mechaniczny by zachować czystość wody w toni. Jeżeli obecny zestaw do tego Ci wystarcza to brałbym skimmer z własnym napędem
Zygi Opublikowano 11 Lutego 2017 #26 Opublikowano 11 Lutego 2017 kubełek jest jako biolog, osobno mechanik 1000l/h. Prefiltr przed kubełkkiem jest tylko po to by by media biologiczne za szybko się nie syfiły
Bojar Opublikowano 28 Lutego 2017 #27 Opublikowano 28 Lutego 2017 Znalazłem fajny test/opis SunSun'a. Można się zapoznać z działaniem.
spiochu Opublikowano 28 Lutego 2017 #28 Opublikowano 28 Lutego 2017 Skimerek do mnie przyszedł w zeszłym tygodniu czyli po jakimś 3,5 tygodnia. faktycznie czekam fajny jest chociaż u mnie nie zebrał całego pyłu z powierzchni wody. Muszę chyba coś pokombinować z cyrkulacją bo mam wrażenie, że woda na tafli nie dopływa do końca akwarium. Chińczyk dorzucił w gratisie jakąś sztuczną roślinkę choć wyglądającą całkiem przyzwoicie Wysłane z telefonu
michal_j Opublikowano 28 Lutego 2017 #29 Opublikowano 28 Lutego 2017 używam go cały czas - jestem bardzo zadowolony :-) Sunsuna oczywiście :-)
spiochu Opublikowano 4 Marca 2017 #30 Opublikowano 4 Marca 2017 Dałem ciała bo w Clariasie SunSun jest po 35,90 a teraz do 13.03 w promocji po 29,90. Dostępny od ręki... A ja zaś niego dałem prawie 11$... Ups... Wysłane z telefonu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się