niedzielek Opublikowano 31 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 31 Stycznia 2017 Tak jak w tytule. Szybkie pytanko i odpowiedź, co lepsze JBL TOPCLEAN który zastępuje rurę ssącą w kuble czy (nie obniży przepływu kubła ?) EHEIM 350, który żyje i fukcjonuje sobie solo? Różnica w cenie to jakieś 30zł więc nie dużo... jedno i drugie powinno ogarnąć 375L, tylko co lepsze... Uprzedzając pytania, nie mam czasu ani chęci na robienie skimmera DIY
Andrzej Głuszyca Opublikowano 31 Stycznia 2017 #2 Opublikowano 31 Stycznia 2017 ..znam skuteczność EHEIM 350 i polecam ten model. Poza tym jest po prostu bardziej estetyczny daje większe pole manewru jeżeli chodzi o usytuowanie w zbiorniku. Jest bardziej mobilny.
darkon Opublikowano 1 Lutego 2017 #3 Opublikowano 1 Lutego 2017 Kup skimer Sunsun, jest to udoskonalona kopia Eheima, łatwo się czyści, ma zabezpieczenie przed zassaniem ryb, lepsze przyssawki mocujące i trochę mniej kosztuje.Wytapatalkowane
spiochu Opublikowano 1 Lutego 2017 #4 Opublikowano 1 Lutego 2017 A równie cicha? I jakie ma oznaczenie bo coś nie mogę namierzyć na internecie... Wysłane z telefonu
darkon Opublikowano 1 Lutego 2017 #5 Opublikowano 1 Lutego 2017 (edytowane) Sunsun JY-02 jest równie cichy jak Eheim, a możesz go znaleźć np. tu Skimmer Sunsun Edytowane 1 Lutego 2017 przez darkon 1
niedzielek Opublikowano 1 Lutego 2017 Autor #6 Opublikowano 1 Lutego 2017 2 minuty temu, darkon napisał: Jest równie cichy jak Eheim, a możesz go znaleźć np. tu Skimmer Sunsun No wydaje się sensowną alternatywą. Opinie na aliexpres też ma całkiem niezłe: O tutaj Cena trochę atrakcyjniesza niz na alle, ale czekać dwa msc ....
spiochu Opublikowano 1 Lutego 2017 #7 Opublikowano 1 Lutego 2017 Ha, szukałem na allegro po nazwie producenta, dlatego nie znalazłem Ale na aliexpress też już wyczaiłem i zakupię. Wysłane z telefonu
darkon Opublikowano 1 Lutego 2017 #8 Opublikowano 1 Lutego 2017 Kiedy miałem go pierwszy raz w rękach, prawie go połamałem , próbując tak jak w Eheimie zajrzeć do komory filtracyjnej.
iquitos68 Opublikowano 1 Lutego 2017 #9 Opublikowano 1 Lutego 2017 Ja stosowałam Eheima. Dobrze jest pozbyć się tej gąbki że środka która tylko niepotrzebnie zapycha się, a bez niej i tak funkcjonuje skutecznie likwidując film bakteryjny.
niedzielek Opublikowano 1 Lutego 2017 Autor #10 Opublikowano 1 Lutego 2017 44 minuty temu, spiochu napisał: Ha, szukałem na allegro po nazwie producenta, dlatego nie znalazłem Ale na aliexpress też już wyczaiłem i zakupię. Wysłane z telefonu A ja dopiero zauważyłem, że gościu z Wrocławia, chyba dzisiaj sobie podjadę po ten skimmerek
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się