Skocz do zawartości

[SKIMMER] JBL, EHEIM czy SUNSUN JY-02


niedzielek

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, iquitos68 napisał:

Ja stosowałam Eheima. Dobrze jest pozbyć się tej gąbki że środka która tylko niepotrzebnie zapycha się, a bez niej i tak funkcjonuje skutecznie likwidując film bakteryjny.

Ta gąbka ze środka zabezpiecza wirnik przed syfem i zbiera zanieczyszczenia. Bez niej skimmer narażony jest na uszkodzenie a cały syf zamiast na gąbkę trafia ponownie do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, niedzielek napisał:

A ja dopiero zauważyłem, że gościu z Wrocławia, chyba dzisiaj sobie podjadę po ten skimmerek :D 

To wpadnij na fajke do mnie :D użeduje niedaleko :D a i może ja taki też zakupie :D nawet nie wiedziałem, że mam taką firme obok siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JemioloSeba napisał:
56 minut temu, JemioloSeba napisał:

Ta gąbka ze środka zabezpiecza wirnik przed syfem i zbiera zanieczyszczenia. Bez niej skimmer narażony jest na uszkodzenie a cały syf zamiast na gąbkę trafia ponownie do wody.

Mnie osobiście wkurzało, że ta gąbka ciągle się zapycha i co parę dni trzeba ręcznie zwiększać wydajność skimmera, gdyż z zapchaną gąbką nie ściągał filmu bakteryjnego.

Bez gąbki nie trzeba regulować wydajności ani nic czyścić. Nie mamy roślin więc można wykluczyć, że kawałki roślin dostaną się wirnik. Film bakteryjny jest wyciągany, mielony przez wirnik i wywalany w toń wody. Potem ten film nie wraca na powierzchnię. 

Warto spróbować ten sposób. Ja przez ostatni rok w 240l miałem dzięki temu skimmer bezobslugowy i zero filmu bakteryjnego. Wirnik nie uszkodzony także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Merlot napisał:

To wpadnij na fajke do mnie :D użeduje niedaleko :D a i może ja taki też zakupie :D nawet nie wiedziałem, że mam taką firme obok siebie :D

Chętnie, ale rzuciłem :D Chcoć i tak planuje do gościa podjechac w godzinach wieczornych 18-19 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony chiński wynalazek. Śmierdzi tanim plastikiem i wielkim kontenerem ale jak większość rzeczy stamtąd ;)
Wydaje sie byc solidnie zrobiony, po podłączeniu do prądu na sucho wogole nie słyszalny. Zobaczymy jutro w akwa. W zestawie oprócz wszystkich potrzebnych rzeczy mamy gratisowa gąbkę :D instrukcja budowy na opakowaniu, w środku brak jakichkolwiek papierków.
Jednym minusem jest wtyczka, która ma niewiadomo jakie zakończenie... albo kupno jakiejś przejściówki albo odcięcie i przylutowanie naszej. Ponizej zdjęcia.
13d9c47601bf1f8ae343bcd36db4da4e.jpg

0a0444767f8ff69a3055064d4663b066.jpg
7ea1bafe6bdf91653f3bc1b2d6756681.jpg
ff5f3f3467d344be90b2c405c163726e.jpg
c1ab89cc01fe65142af2484eee865035.jpg

Edit:
Jednak przejściówka jest, wypadła mi gdzies przy wypakowywaniu :D

43f3e27f20036e1ea31ad6c03267aaa4.jpg

Pozdrawiam,
Damian

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JemioloSeba zmienił(a) tytuł na [SKIMMER] JBL, EHEIM czy SUNSUN JY-02

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.