adi Opublikowano 30 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 30 Stycznia 2017 (edytowane) Witam wszystkich. Jestem Adam a to moje początki. Po długiej walce z żoną zabieram się do budowy pierwszego baniaka. Na początek tło myślałem aby wykorzystać ścianę ale chętnie posłucham doświadczonych kolegów. Baniak robię na zamówienie z akrylu ze względu na żonę ( bo jak pęknie !!!!) . Zbiornik 160x50x50. I teraz moje pytanko. Czy kupić kubełek czy zainwestować trochę więcej w sump-a? Edytowane 27 Maja 2017 przez adi
mareckee Opublikowano 30 Stycznia 2017 #2 Opublikowano 30 Stycznia 2017 Poczytaj tematy o filtracji narurowej. Ja za późno go znalazłem i teraz trochę żałuję. Co do tła to chyba warto coś dać do akwarium na tylną szybę, bo jak jest za nim to przy oświetleniu pokoju lub załączonym świetle w akwa będziesz miał takie "przyciemnione lustro"
jaras Opublikowano 30 Stycznia 2017 #3 Opublikowano 30 Stycznia 2017 Witaj. Co do filtracji to ja u siebie mam filtr kasetowy a tło ze styropianu opisałem powstanie mojego baniaka w dziale DIY gdybyś był zainteresowany
adi Opublikowano 31 Stycznia 2017 Autor #4 Opublikowano 31 Stycznia 2017 Wielkie dzięki chętnie skorzystam z waszych rad.
piotriola Opublikowano 31 Stycznia 2017 #5 Opublikowano 31 Stycznia 2017 Witaj , jak na początek to akwarium super. Ciekawi mnie gdzie zamawiałeś zbiornik i cena ? jeżeli nie jest to tajemnicą. U mnie takie akwarium obsługuje kubeł Eheim 2260 i w zupełności daje radę. Na pewno koledzy zaproponują Tobie inny rodzaj filtracji, sumpy, kaseciaki i inne . Akwarium przy takiej ścianie nie będzie wyglądało źle , jednak tło maskuje sporo niepożądanych kabli rurek itp. Wybierz dobrze , powodzenia
niedzielek Opublikowano 31 Stycznia 2017 #6 Opublikowano 31 Stycznia 2017 (edytowane) Cześć, Prezentuje się ciekawie, ale też jestem ciekaw ceny wykonania baniaka z akrylu jeśli można Co do tła, ja jestem jednak zwolennikiem czarnej folii z tyłu U mnie baniak 150x50x50 obsługuje kubeł JBL e1500 plus circulator AquaEL 2000 i falownik JECOD i spokojnie wystarcza na obsługę filtracyjną i cyrkulacyjną. Edytowane 31 Stycznia 2017 przez niedzielek
deccorativo Opublikowano 31 Stycznia 2017 #7 Opublikowano 31 Stycznia 2017 nie ma co się pytać o cenę - powala http://allegro.pl/zwierzeta-akwarystyka-1118?string=akwarium akrylowe&bmatch=base-relevance-floki-5-hou-1-5-1026&order=pd
niedzielek Opublikowano 31 Stycznia 2017 #8 Opublikowano 31 Stycznia 2017 36 minut temu, deccorativo napisał: nie ma co się pytać o cenę - powala http://allegro.pl/zwierzeta-akwarystyka-1118?string=akwarium akrylowe&bmatch=base-relevance-floki-5-hou-1-5-1026&order=pd O Cie pierunie.... To dobre ponad 1000L ze szkła można mieć
adi Opublikowano 31 Stycznia 2017 Autor #9 Opublikowano 31 Stycznia 2017 baniak z kominem centralnym+ pokrywa+ osłona dna to ok 6000 zł. jeszcze koszty sump-a to pewnie 2000 zł. myślę że bez komina troche mniej wyjdzie bo chodzi mi po głowie Eheim 2260. A kable i rury chcę zakryć dużymi granitami, mam opcje z pracy przywieść. Liczę na to że pod koniec marca a początek kwietnia będą foty ze startu baniaka :).
piotriola Opublikowano 1 Lutego 2017 #10 Opublikowano 1 Lutego 2017 19 godzin temu, adi napisał: baniak z kominem centralnym+ pokrywa+ osłona dna to ok 6000 zł. jeszcze koszty sump-a to pewnie 2000 zł. myślę że bez komina troche mniej wyjdzie bo chodzi mi po głowie Eheim 2260. A kable i rury chcę zakryć dużymi granitami, mam opcje z pracy przywieść. Liczę na to że pod koniec marca a początek kwietnia będą foty ze startu baniaka :). Przeczytaj przed przywozem tony kamieni
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się