Skocz do zawartości

Nowe szkiełko Lukasa


Rekomendowane odpowiedzi

Lukas1987, wydaje mi się, że przesadzasz. Większość systemów filtracyjnych które mamy z zbiornikach to DIY, więc wiele rozwiązań w nich to samoróbki, które nie były testowane tysiące godzin w laboratoriach fabryk. Dlatego czasem może wyniknąć jakiś problem. Coś pęknie, klej puści, coś się zsunie, itd. A z doświadczenia wiem, że ponieważ w rozwiązaniach DIY nie potrafimy obliczyć wytrzymałości lub nie mamy czasu na wielogodzinne testy to nasze konstrukcje mają duży zapas na wszelki wypadek.

 Ale nawet kubełki renomowanych firm potrafią się rozszczelnić i zalać mieszkanie. Więc idąc tą drogą nie ma w 100% bezpiecznego systemu.  

Nawet w kaseciaku, gdzie "woda nie opuszcza zbiornika" komuś chyba jednak opuściła, z tego co pamiętam, bo wylot się przesunął i pompa wypompowała ileś tam wody poza akwarium 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 16:34, deccorativo napisał:

kaseciak wersja AllinOne  na pompie jvp102 - coś  około 5000l/h  i koszt około 200zł z gąbką i mediami bo pompę już masz .

Najwyżej dokupisz drugi jvp102 

Ta opcja na ten moment najbardziej mi odpowiada :) przy wysokości kaseciaka 58cm

koszt formatek 60 zł (o ile dobrze policzyłem)

gąbka około 60 zł

jvp102A 50 zł

 + Cosmo plast 500

Czyli za około 200 zł ( + blok Purolite i jvp102B ze starego baniaka) filtracja załatwiona :)

Decco się nie mylił ;)

Edytowane przez lukas1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, deccorativo napisał:

gąbka za droga :(- napisz maila do Wodatech z allegro i podaj wymiary gąbki , kolor i ppi45

Właśnie wziąłem od nich taka średnią cenę z allegro dlatego tak wyszło.

Przed zamówieniem muszę ustalić dokładną wysokość kaseciaka...

Jak myślisz 58 cm dla baniaka 70 cm z wysoko wklejonymi wzmocnieniami, ze znanej Tobie firmy będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukas1987 napisał:

Jak myślisz 58 cm dla baniaka 70 cm z wysoko wklejonymi wzmocnieniami, ze znanej Tobie firmy będzie ok? 

Ile razy mam powtarzać.

wysokośc kasety liczymy od dołu wzmocnienia do dna i odejmujemy 10cm wtedy dno kasety wychodzi ok 5 cm nad piaskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, deccorativo napisał:

Ile razy mam powtarzać.

wysokośc kasety liczymy od dołu wzmocnienia do dna i odejmujemy 10cm wtedy dno kasety wychodzi ok 5 cm nad piaskiem .

Rozumiem, tylko mój baniak jeszcze w produkcji a ja w trasie gdzieś za zachodnią granicą... Dlatego zapytałem,  bo wiem, że Pan ma zbiornik z tej samej firmy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.