Skocz do zawartości

Nowe szkiełko Lukasa


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się Krzysiu, że głośniejszy w tym wypadku jednak będzie falownik. U mnie pompa 4000l/h na ostatnim biegu jest wciąż akceptowalna, natomiast falownik 8000l/h na ostatnim biegu wyraźnie się przebija swoim wizgiem. Co i tak jest cichsze niż chiński falownik JVP 101 ;) który mam w 280l i na noc go wyłączam.

Także moim zdaniem dobra markowa pompa 8 lub 6k l/h nie powinna być głośniejsza niż np. tani chiński falownik o realnym przepływie poniżej 1000l/h. A do takiego litrażu potrzeba już porządnego falownika zapewne RW15 i ów będzie generował najwięcej hałasu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno będzie głośniej niż ta sama pompa włożona bezpośrednio do wody, kaseciaki niestety powodują rezonans i wzmacniają hałas pompy, niemniej tak jak pisałem, dobra pompa będzie cichsza niż np. dobry acz mocny falownik, więc tu bym raczej nie szukał problemu. Chyba, że kolega ma wielce drażliwe ucho to wtedy chyba lepiej pomyśleć o narurowcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pleziorro napisał:

niemniej tak jak pisałem, dobra pompa będzie cichsza niż np. dobry acz mocny falownik,

No tu bym raczej polemizował u mnie falownik 3000l/h był cichutki w porównaniu do pompy 1500l/h ;) Przy standardowym zastosowaniu.

Edytowane przez eljot
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odkryjmy zatem karty, ja stosuję DCT4000 i RW8 i ten jest głośniejszy od pompy, na max ustawieniach obu urządzeń. Obecnie pompa 8 bieg a falownik 3 i przy 195x60cm jest optymalnie zarówno pod względem wydajności jak i hałasu generowane przez oba urządzenia. Natomiast w 280l mam Atmana 306 i jest on głośniejszy od DCT4000 oraz falownik JVP 101 który terkocze jak traktor i bije wszystkie urządzenia w domu, poza odkurzaczem i robotem kuchennym :) 

  • Haha 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę pięć groszy. Co do głośności kasety to w moim wypadku przy pompie atman 306 kapitalne znaczenie miał wylot wody- gdy był zrobiony na sztywno rurami i kolankami od wody tak jak u Ciebie Rafał to rezonans był straszny podkładałem gąbki gdzie się dało i nic. Potem zmieniłem wypływ wody na krótki peszel elektryczny i cisza:). Hałas porównywalny z filtrem wewnętrznym o przepływie 1000l. A  co do falownika jvp 102 to ja mam chyba zepsuty bo w ogóle go nie słychać:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa to powerhead 70 nie było szans aby była podpięta na oryginalnych przyssawkach dopiera gdy stała na kamieniu na gąbce hałas był do zaakceptowania przez moją żonę ;)  falownik JVP 101 mój był niesłyszalny i działał aż rok zanim padł ;) . Aktualnie mam dwa falowniki aquela po chyba 2700l/h oba niesłyszalne. Co do pomp to nie znalazłem żadnej która przy przepływie powyżej 1000l/h byłaby niesłyszalna (żona ma wrażliwe ucho dlatego jest narurowiec na pompie C.O.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.