Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
23 minuty temu, deccorativo napisał:

a to inna para kaloszy - erybka klei wzmocnienie 1cm poniżej górnej krawędzi więc dla h 70 zamawiaj formatki pod kasetę h 58cm

O taką odpowiedź mi chodziło ;) Dzięki ;)

Opublikowano

Henryk, mam tylko pytanko; nie obawiasz się, że przy tak dużych potrzebach mocy, ten kaseciak będzie głośny? Żeby przepompować taką masę wody pompa będzie musiała być mocna.

Opublikowano

Wydaje mi się Krzysiu, że głośniejszy w tym wypadku jednak będzie falownik. U mnie pompa 4000l/h na ostatnim biegu jest wciąż akceptowalna, natomiast falownik 8000l/h na ostatnim biegu wyraźnie się przebija swoim wizgiem. Co i tak jest cichsze niż chiński falownik JVP 101 ;) który mam w 280l i na noc go wyłączam.

Także moim zdaniem dobra markowa pompa 8 lub 6k l/h nie powinna być głośniejsza niż np. tani chiński falownik o realnym przepływie poniżej 1000l/h. A do takiego litrażu potrzeba już porządnego falownika zapewne RW15 i ów będzie generował najwięcej hałasu.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

No na pewno będzie głośniej niż ta sama pompa włożona bezpośrednio do wody, kaseciaki niestety powodują rezonans i wzmacniają hałas pompy, niemniej tak jak pisałem, dobra pompa będzie cichsza niż np. dobry acz mocny falownik, więc tu bym raczej nie szukał problemu. Chyba, że kolega ma wielce drażliwe ucho to wtedy chyba lepiej pomyśleć o narurowcu. 

Opublikowano (edytowane)
15 minut temu, Pleziorro napisał:

niemniej tak jak pisałem, dobra pompa będzie cichsza niż np. dobry acz mocny falownik,

No tu bym raczej polemizował u mnie falownik 3000l/h był cichutki w porównaniu do pompy 1500l/h ;) Przy standardowym zastosowaniu.

Edytowane przez eljot
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Może odkryjmy zatem karty, ja stosuję DCT4000 i RW8 i ten jest głośniejszy od pompy, na max ustawieniach obu urządzeń. Obecnie pompa 8 bieg a falownik 3 i przy 195x60cm jest optymalnie zarówno pod względem wydajności jak i hałasu generowane przez oba urządzenia. Natomiast w 280l mam Atmana 306 i jest on głośniejszy od DCT4000 oraz falownik JVP 101 który terkocze jak traktor i bije wszystkie urządzenia w domu, poza odkurzaczem i robotem kuchennym :) 

  • Haha 1
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dorzucę pięć groszy. Co do głośności kasety to w moim wypadku przy pompie atman 306 kapitalne znaczenie miał wylot wody- gdy był zrobiony na sztywno rurami i kolankami od wody tak jak u Ciebie Rafał to rezonans był straszny podkładałem gąbki gdzie się dało i nic. Potem zmieniłem wypływ wody na krótki peszel elektryczny i cisza:). Hałas porównywalny z filtrem wewnętrznym o przepływie 1000l. A  co do falownika jvp 102 to ja mam chyba zepsuty bo w ogóle go nie słychać:)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Pompa to powerhead 70 nie było szans aby była podpięta na oryginalnych przyssawkach dopiera gdy stała na kamieniu na gąbce hałas był do zaakceptowania przez moją żonę ;)  falownik JVP 101 mój był niesłyszalny i działał aż rok zanim padł ;) . Aktualnie mam dwa falowniki aquela po chyba 2700l/h oba niesłyszalne. Co do pomp to nie znalazłem żadnej która przy przepływie powyżej 1000l/h byłaby niesłyszalna (żona ma wrażliwe ucho dlatego jest narurowiec na pompie C.O.)

Opublikowano (edytowane)

Jvp102B (wersja traktor) jak dla mnie jest do zaakceptowania przy włączonym tv.  Sypialnie mam na szczęście piętro wyżej ;)

Chyba, że się  goście zjadą :P

 

Edytowane przez lukas1987

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
    • Rok temu były młode, rosną, dojrzewają. Są większe i więcej brudzą,  ten rok to żaden argument. Wszystko mogło się w rok zmienić. Posłuchaj się rady Andrzeja .
    • Tylko ja już mam je ponad 1rok i wszystko było dobrze. Nie umierają teraz tylko od paru dni ta rybka tak się zachowuje 
    • @madzia123 Akwarium wygląda na 112 litrów (?) może mniej. Działasz w ciemni i po omacku. Rozumiem , że chcesz mieć fajne ryby .  Moja propozycja jest taka jak zaraz napiszę i mam nadzieję , że się nie obrazisz. Jeżeli chcesz trzymać ryby z jeziora Malawi to wejdź w podany link i sobie na spokojnie poczytaj..  ... a unikniesz błędów.  Warto zaopatrzyć się nawet w jakiekolwiek testy aby przynajmniej prawidłowo wystartować z akwarium. Ryby muszą być odpowiednio dobrane jeżeli chodzi o ryby jako takie i o pyszczaki.  Sztuka dobierania obsady nie jest trudna i możesz liczyć na naszą pomoc. Tak samo jeżeli chodzi o wszystkie inne aspekty akwarystyki związane z naszym biotopem.  Teraz jedynie co mogę rozsądnego zaproponować to pozbądź się tych , ustal jakie byś chciała duŻe akwarium i jeżeli zdecydujesz się na nasz biotop wtedy pytaj a nikt Ciebie nie zostawi samej z problemami.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.