TOMKUD Opublikowano 24 Maja 2018 #31 Opublikowano 24 Maja 2018 fajnie że masz socolofi , jak się otrzaskają , będą główną atrakcją w zbiorniku
patec Opublikowano 5 Czerwca 2018 Autor #32 Opublikowano 5 Czerwca 2018 W dniu Wednesday, May 23, 2018 o 14:32, severall napisał: Można prosić o jakieś video? Jest i filmik 20180604_224352.mp4 2
GOLUMN Opublikowano 5 Czerwca 2018 #33 Opublikowano 5 Czerwca 2018 Pięknie to wygląda. Gratuluję i życzę powodzenia!
patec Opublikowano 2 Listopada 2023 Autor #36 Opublikowano 2 Listopada 2023 Witam po czasie. Niestety nie mam dobrych informacji. Akwarium istnieje do dnia dzisiejszego w całkiem niezłej kondycji, jednak dobór obsady i nie do końca dobrze ułożenie kamienie mocno wpłynęła na stan obsady na dzień dzisiejszy, ale po kolei. Rośliny oczywiście nie przetrwały pomimo kilku prób, wszystko zostało wygryzione do samych korzeni. Jeśli chodzi o obsadę to póki ryby były małe oczywiście wszystko było ok, jednak z czasem dzięki niewielkim przestrzenią pomiędzy kamieniami zaczęło się pojawiać sporo maluchów. Próby odłowienia czegokolwiek spełzły na niczym, udało się jedynie złapać pojedyncze osobniki. Niestety znaczącą większość maluchów jakie przetrwały to pulpicany i wyparły inne gatunki. Jeśli chodzi o gatunki: Pseudotropheus acei Luwala - piękne ryby jak dla mnie, mało problemowe, padło kilka słabszych na początku Chindongo saulosi - niestety nie ujawnił się żaden ładny samiec Cynotilapia pulpican afra white top - jak wyżej, namnożyły się okrutnie, póki były małe, wszystko było ok, niestety podrosły i samiec alfa wytłukł prawie wszystkie inne ryby Metriaclima estherae red red - ładne, ale żaden samiec nie wybarwił się jaśniej, natomiast pojawił się maluch a nawet dwa od początku jasny Chindongo socolofi - fajnie prezentowały się w tym zestawieniu Iodotropheus sprengerae makokola red - samiec alfa naprawdę robi wrażenie. Zatem po ponad 5 latach ruszam że zmianą obsady i nową aranżacją. 4 1
piotriola Opublikowano 6 Listopada 2023 #37 Opublikowano 6 Listopada 2023 W dniu 2.11.2023 o 12:20, patec napisał(a): Zatem po ponad 5 latach ruszam że zmianą obsady i nową aranżacją. Ładny zbiornik, można wyciągnąć wnioski że obsada nie sprawdziła się u Ciebie. Przy roślinach w zbiorniku można celować w odmiany wszystkożerne. Masz już spore doświadczenie , tym razem będzie łatwiej. Dobrze że podejmujesz kolejną próbę, sporo wsadziłeś pracy w ten projekt powinien cieszyć oko. pozdrawiam
patec Opublikowano 6 Listopada 2023 Autor #38 Opublikowano 6 Listopada 2023 Tym razem będę próbował z non mbuną, przemyślę co i jak i pewnie założę temat związany z obsadą.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się