Skocz do zawartości

Wymarzone 720l w salonie


patec

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to teraz zauważyłem, że tam będzie dostęp tylko od tyłu... No cóż, w takim wypadku w ogóle będzie bardzo kłopotliwe w czyszczeniu to akwarium, ja sobie nie wyobrażam czyszczenia co tydzień przedniej szyby i dwóch osób do "załapania" z obu stron czyścika :) Więc to tło to już wiele nie zmieni Krzychu, niemniej cenna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopotem może być też odłowienie jakiejś ryby, czy karmienie. Nie będzie można dobrze zaobserwować, czy ryby wszystko zjadają, czy wszystkie ryby jedzą, czy nie wypluwają jedzenia. Takich drobnych spraw może się uzbierać.

Może warto by pomyśleć nad wycięciem w obudowie z przodu klapy....Albo tak jak pisałem, tło zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak duże zainteresowanie tematem. Spieszę z odpowiedziami na  poruszone tematy:

Cytuj
11 godzin temu, deccorativo napisał:

czy doprowadziłeś ciepła i zimną wodę.?

 

Tak, jest ciepła i zimna, dodatkowo pętla od podłogówki do ewentualnego wykorzystania jako ogrzewanie, ale nie wiem czy po pierwsze-będzie to potrzebne, po drugie-czy to coś da.

Cytuj
11 godzin temu, deccorativo napisał:

przy okazji wentylację nad akwa zrobisz bo to się mocno w czopuchu zakisi.

 

Wentylacja jest doprowadzona i wyprowadzona na dach, szara wisząca rura.

Cytuj
19 godzin temu, spiochu napisał:

Szczerze to na razie widzę jeden błąd - użycie płyt osb, szczególnie pod akwarium

 

Myślę, że nie jest to aż tak wielki błąd i nic się nie powinno stać. Szczelinę pomiędzy szkłem a płytą nad akwa wypełnię taśmą rozprężną, zabezpieczy to przed powstawaniem zacieków na szybach i podciekaniu na płytę pod akwarium. Poza  tym płyta osb3 ma zwiększoną wytrzymałość na wilgoć, aczkolwiek nie twierdzę, że non stop zalewana nie spuchnie.

Cytuj
12 godzin temu, deccorativo napisał:

trzeba wybić dziurę od strony tej kanciapy

 

Dostęp do akwa będzie właśnie od strony kanciapy, nad szkłem jest 50cm luzu. także dostęp do akwarium nie będzie aż tak ograniczony. Całość tej wnęki pomaluję gumą w płynie lub wykleję szczelnie cienkim spienionym pcv, tworząc taki niby fartuch do akwarium, także wszelkie skropliny spłyną do zbiornika. Zabezpieczy to również stelaż oraz płyty osb od środka przed wilgocią.

9 godzin temu, pozner napisał:

Tło umieszczone za akwarium pozwoli na jego demontaż w czasie prac w akwarium.

Bardzo pomysł mi się podoba, cienki arkusz spienionego pcv z tyłu, które można ściągnąć i widać co dzieje się w akwarium.

5 godzin temu, Pleziorro napisał:

Także bym sugerował klapę, można ją wykonać tak, że będzie zamaskowana, bez uchwytu.

Jako, że całość od przodu będzie wyklejona kamieniem naturalnym taka klapa mogłaby ważyć ze sto kilo a to już jest wyzwanie żeby coś takiego zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie,

projekt pomału posuwa się do przodu. Wizualnie z zewnątrz temat jest zakończony. Wygląda to w następujący sposób:

001.thumb.jpg.d8f37b4d80a4f6eacfe30663294b4d33.jpg003.thumb.jpg.928941dc064dc190c87c8488e66a5443.jpg002.thumb.jpg.748605d58183a8551c551fcb6fc91baa.jpg005.thumb.jpg.28eeee6ba2c4715396996bd937665a79.jpg004.thumb.jpg.27f60cff0ec646ece9e7efbeb2a3624a.jpg

 

 

 

 

Na ostatnim zdjeciu widać wejście za akwarium, do pomieszczenia trechnicznego.

W dalszym planie zabudowa pomieszczenia technicznego. Projekt filtracji i oświetlenia.

Mam trochę pytań co do rozwiązań, czy można tutaj czy zakładać nowe tematy  w odpowiednich działach?

*Przepraszam za jakość zdjęć, następnym razem zrobię aparatem, a nie telefonem :P

Edytowane przez patec
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda zabudowanie akwarium!

Naprawdę cieszy oko ;) 

Godzinę temu, patec napisał:


Mam trochę pytań co do rozwiązań, czy można tutaj czy zakładać nowe tematy  w odpowiednich działach?

Myślę że to temat na inne działy bo w tym się tylko przedstawiamy...

Ale możesz poprosić moderatora żeby przeniósł twój post do odpowiedniego działu albo cały obecny temat niech przeniesie do podstaw wtedy możesz pytać o cokolwiek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.