Pleziorro Opublikowano 26 Stycznia 2017 #11 Opublikowano 26 Stycznia 2017 W sumie to teraz zauważyłem, że tam będzie dostęp tylko od tyłu... No cóż, w takim wypadku w ogóle będzie bardzo kłopotliwe w czyszczeniu to akwarium, ja sobie nie wyobrażam czyszczenia co tydzień przedniej szyby i dwóch osób do "załapania" z obu stron czyścika Więc to tło to już wiele nie zmieni Krzychu, niemniej cenna uwaga.
spiochu Opublikowano 26 Stycznia 2017 #12 Opublikowano 26 Stycznia 2017 Oj tam, czyścik zostawiasz gdzieś w rogu Problem może być tylko jak się oderwie a nie będzie pływający Wysłane z telefonu
pozner Opublikowano 26 Stycznia 2017 #13 Opublikowano 26 Stycznia 2017 Kłopotem może być też odłowienie jakiejś ryby, czy karmienie. Nie będzie można dobrze zaobserwować, czy ryby wszystko zjadają, czy wszystkie ryby jedzą, czy nie wypluwają jedzenia. Takich drobnych spraw może się uzbierać. Może warto by pomyśleć nad wycięciem w obudowie z przodu klapy....Albo tak jak pisałem, tło zewnętrzne.
spiochu Opublikowano 26 Stycznia 2017 #14 Opublikowano 26 Stycznia 2017 Toć jak wrzuci jedzenie to zdąży w 3 sekundy znaleźć się z przodu Wysłane z telefonu
Pleziorro Opublikowano 26 Stycznia 2017 #15 Opublikowano 26 Stycznia 2017 Samo jedzenie to małe miki w porównaniu z tą resztą drobnych spraw. Także bym sugerował klapę, można ją wykonać tak, że będzie zamaskowana, bez uchwytu.
patec Opublikowano 26 Stycznia 2017 Autor #16 Opublikowano 26 Stycznia 2017 Dzięki za tak duże zainteresowanie tematem. Spieszę z odpowiedziami na poruszone tematy: Cytuj 11 godzin temu, deccorativo napisał: czy doprowadziłeś ciepła i zimną wodę.? Tak, jest ciepła i zimna, dodatkowo pętla od podłogówki do ewentualnego wykorzystania jako ogrzewanie, ale nie wiem czy po pierwsze-będzie to potrzebne, po drugie-czy to coś da. Cytuj 11 godzin temu, deccorativo napisał: przy okazji wentylację nad akwa zrobisz bo to się mocno w czopuchu zakisi. Wentylacja jest doprowadzona i wyprowadzona na dach, szara wisząca rura. Cytuj 19 godzin temu, spiochu napisał: Szczerze to na razie widzę jeden błąd - użycie płyt osb, szczególnie pod akwarium Myślę, że nie jest to aż tak wielki błąd i nic się nie powinno stać. Szczelinę pomiędzy szkłem a płytą nad akwa wypełnię taśmą rozprężną, zabezpieczy to przed powstawaniem zacieków na szybach i podciekaniu na płytę pod akwarium. Poza tym płyta osb3 ma zwiększoną wytrzymałość na wilgoć, aczkolwiek nie twierdzę, że non stop zalewana nie spuchnie. Cytuj 12 godzin temu, deccorativo napisał: trzeba wybić dziurę od strony tej kanciapy Dostęp do akwa będzie właśnie od strony kanciapy, nad szkłem jest 50cm luzu. także dostęp do akwarium nie będzie aż tak ograniczony. Całość tej wnęki pomaluję gumą w płynie lub wykleję szczelnie cienkim spienionym pcv, tworząc taki niby fartuch do akwarium, także wszelkie skropliny spłyną do zbiornika. Zabezpieczy to również stelaż oraz płyty osb od środka przed wilgocią. 9 godzin temu, pozner napisał: Tło umieszczone za akwarium pozwoli na jego demontaż w czasie prac w akwarium. Bardzo pomysł mi się podoba, cienki arkusz spienionego pcv z tyłu, które można ściągnąć i widać co dzieje się w akwarium. 5 godzin temu, Pleziorro napisał: Także bym sugerował klapę, można ją wykonać tak, że będzie zamaskowana, bez uchwytu. Jako, że całość od przodu będzie wyklejona kamieniem naturalnym taka klapa mogłaby ważyć ze sto kilo a to już jest wyzwanie żeby coś takiego zrobić.
patec Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Autor #17 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 (edytowane) Witam ponownie, projekt pomału posuwa się do przodu. Wizualnie z zewnątrz temat jest zakończony. Wygląda to w następujący sposób: Na ostatnim zdjeciu widać wejście za akwarium, do pomieszczenia trechnicznego. W dalszym planie zabudowa pomieszczenia technicznego. Projekt filtracji i oświetlenia. Mam trochę pytań co do rozwiązań, czy można tutaj czy zakładać nowe tematy w odpowiednich działach? *Przepraszam za jakość zdjęć, następnym razem zrobię aparatem, a nie telefonem Edytowane 9 Sierpnia 2017 przez patec 3
Pleziorro Opublikowano 9 Sierpnia 2017 #18 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Kopara mi opadła i leży Daj jeszcze kilka fotek jak wygląda zaplecze, bo ciekaw jestem.
patec Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Autor #19 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Póki co nie ma co pokazywać na zapleczu wisi rura od wentylacji i pusty stelaż. Coś się zadzieje ciekawego to oczywiście pokażę.
egon44 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 #20 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Super wygląda zabudowanie akwarium! Naprawdę cieszy oko Godzinę temu, patec napisał: Mam trochę pytań co do rozwiązań, czy można tutaj czy zakładać nowe tematy w odpowiednich działach? Myślę że to temat na inne działy bo w tym się tylko przedstawiamy... Ale możesz poprosić moderatora żeby przeniósł twój post do odpowiedniego działu albo cały obecny temat niech przeniesie do podstaw wtedy możesz pytać o cokolwiek
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się