Skocz do zawartości

Projekt pokrywy


Rekomendowane odpowiedzi

Plezorioo,

Ja także mam tylko jedną spinkę więc projekt byłby podobny myślę :-).  Za bardzo nie rozumiem gdzie mają być wycięte te rowki dla ceownikow. W tej chwili mam dwie warstwy. 10 mm PCV oparte na górnym rancie akwarium oraz na zewnątrz tubond. Żadnych wzmocnień wewnętrznych jeszcze nie projektowaniem ale mam zamiar to dokupić wrazie potrzeby w drogim rzucie. Razem z pokrywką z tubondu i formatami do kaseciaka. 

Ledy według tego projektu są przymocowane wewnątrz ceownika?  Rozumiem że musiałbym kupić 2 lub trzy takie ceowniki 2m x 4 cm gdzieś w castoramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już służę pomocą :) tym razem foto bez naruszenia praw autorskich, tak to wyglądało podczas budowania mojej pokrywy i tak jest do dziś

2016-06-15_09-41-152016-06-15_09-40-21

 

Dodam jeszcze że w marketach nie było takich ceowników, ten ma 20x40x2mm i moduły są podklejone od spodu, dodatkowo uszczelnione są przy przewodach silikonem do klejenia gablot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iquitos68 napisał:

Rozumiem że musiałbym kupić 2 lub trzy takie ceowniki 2m x 4 cm gdzieś w castoramie?

W castoramie, obi, leroyu i innych marketach nie ma takich 40x20x2. Sa wezsze, z tego co pamietam max 20 mm szerokosci. Na allegro mozna je znalezc. Co do ilosci to zalezy jak chcesz zamontowac oswietlenie. Ja planuje miec dwie belki z ledami dlatego mam 2 ceowniki.

 

2 godziny temu, iquitos68 napisał:

Za bardzo nie rozumiem gdzie mają być wycięte te rowki dla ceownikow.

W korpusie pokrywy czyli 10 mm PCV. Ja planuje zrobic cos takiego:

 

unnamed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się czy przy tym projekcie nie będzie problemu z dużym parowaniem na zewnątrz baniaka. Czy wstawiajac takie ceowniki wieko nie uniesie się o grubość ceownika 1-2 mm. Szukam rozwiązań żeby jednak ograniczyć parowanie na zewnątrz baniaka. Wiecie - tv jest nad akwa i mieszkanie jest nie za duże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem parowania, wymiany gazowej oraz baniako-żelazka to codzienność w projektowaniu pokrywy.

Całkiem nie dawno na pw napisał do mnie kolega - jeden z nas i podał że dwie grzałki hydor każda po 300W nie dają rady.

Baniak 650l w salonie 19-20C grzały ustawione na 26 C i wiecie co.

Dobowe spożycie prądu ma na poziomie niemal 3 kWh, 

Obaj wpadliśmy w panikę co jest powodem  takiego żelazka.

Okazało się w rozmowie tel że jeszcze nie ma pokrywy , a co tydzień odparowuje mu kubeł wody .

Więc jest o czym myśleć  robiąc projekt pokrywy.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, iquitos68 napisał:

Czy wstawiajac takie ceowniki wieko nie uniesie się o grubość ceownika 1-2 mm.

Na projekcie widac calkiem dobrze ze wyciecie na ceownik jest dokladnie takie jak jego wymiary. Ceownik w pelni schowa się w PCV 10 mm. Oczywiscie tak jest na projekcie a jak Ci wyjdzie w praktyce to już druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, deccorativo napisał:

Dobowe spożycie prądu ma na poziomie niemal 3 kWh, 

Fizyczna przyczyna takiego zjawiska jest, że cząsteczki wody opuszczając zbiornik mają przekraczoną energię kinetyczną pozwalającą zerwać wiązania wodorowe pomiędzy cząsteczkami wody. Efektem tego jest ze para ma większą energię niż woda. W efekcie woda jest chłodzona. No i trzeba ją jakoś ogrzać ;-) . Pozytywnym efektem tego zjawiska jest, że latem podnosząc pokrywę, lub włączając wentylator możemy zwiększyć parowanie wody i przez to chłodząc ją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.