Skocz do zawartości

Mętna woda.


szczep85

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz Przemku ale tu preparatów dla szambonurka nie propagujemy. Co one zawierają oprócz bakterii - nie wiesz.

Idz z tym na forum szambiarzy.

Ja do szamba mam bakterie do rozpuszczania gówna z enzymami do rozpuszczania tłuszczy , ale jest tam też coś do czyszczenia rur a do klarowania wody w baniaku służą preparaty akwarystyczne.

Dodanie Bakterii Seachem Stability bardzo klaruje wodę, to samo robi Microbe Lift Nit-out II  i wiele innych akwarystycznych.

Na prawdę mamy wystarczającą ilość preparatów  klarujące wodę i takie akwarystyczne - pierwsze trzy od lewej to biologiczne akwarystyczne a dwa ostatnie to naturalne ale chemiczne do klarowania wody, ten który poleciłem szczep85  czyli Microbe Lift  Clarifier Plus to polimerowy koagulant akwarystyczny do zrobienia próżni w której wiszą ryby i żadne szambowe cuda mu nie dorównają, nie zapominając o bezpieczeństwie ryb.

20170113_173606.jpg

I na tym bym poprzestał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przemek wieczorek napisał:

Przepraszam wprowadzilem was trochę w błąd ,preparat jest do oczek wodnych i stawów. Dobra Panie wkurzyłeś mnie . 

Trochę ??

no róznica czy do szamba czy do oczek wodnych z rybami - żadna róznica.

18 minut temu, przemek wieczorek napisał:

Wybacz ale jesteś bardzo anty zauważyłem

Tak jestem  bardzo anty preparatom do szamba w akwarium z rybami a zupełnie nie anty tym do oczek wodnych z karpiami.

Mnie wcale nie wkurzyłeś.:D może ten Akwesan do oczek wodnych kiedyś kupię - kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemek wieczorek napisał:

Mam jeszcze dużo patentów w dziedzinie filtracji ale nie wiem czy mogę .Nie marzy się wam sump z dsb i NO3 bliskim zero:)  To  są proste sprawy .

Ludzie korzystajcie :)

ograniczenia na pisanie nikt Ci nie nałożył :) myślę, że wiele osób przeczyta z zainteresowaniem taki wpis bardziej niż "jaka obsada do 300l" ...

 

@deccorativo zwróć uwagę, że BIOSAN KZ 2000 ma zapisane w karcie :

"Preparat jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska i nie wymaga przy stosowaniu zachowywania szczególnych środków ostrożności."

i

"do poprawy parametrów fizyko-chemicznych i sanitarno-higienicznych zanieczyszczonych zbiorników oraz ujęć wodnych, (jezior, stawów, rzek), a także do likwidacji przykrych zapachów i skażeń mikrobiologicznych w otoczeniu takich obiektów"

mając do wyboru te dwa wybrałbym Akwesan, ale używają nawet przy ta delikatnych stworzeniach jak krewetki biosan kz i chwalą - nie ma co demonizować  przed purolite też pewnie niejeden miał obawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michal_j napisał:

mając do wyboru te dwa wybrałbym Akwesan, ale używają nawet przy ta delikatnych stworzeniach jak krewetki biosan kz i chwalą - nie ma co demonizować  przed purolite też pewnie niejeden miał obawy ...

Michale nie demonizuję i chyba jestem tu ostatnim który jest anty.

Nie lubię jak ktoś powtarza plotki że gdzieś coś ktoś stosuje i jest dobrze. Pisze że do szamba a potem okazuje się że nie do szamba tylko do oczek wodnych z rybami.  Jeśli gdzieś stosują Biosan KZ 2000 do krewetek i o tym wiesz na pewno to czemu nie zastosowałeś sam do Malawi? Przyznam że wiedząc o obu tych preparatach też bym wybrał ten do oczek wodnych nawet jak turecki a nie do szamba mimo że polski.

Cenię takich co sami na sobie sprawdzą a potem opiszą swoje doświadczenia i wtedy jestem otwarty na taką  nowość.

Z nowości w klarowaniu mętnej wody mam dla ciebie sprawdzoną i wspaniałą wiadomość - Przywołany przez ciebie Purolite A520E zaczął działać na Ursynowie, a jeszcze do niedawna nie działał - spróbuj  zastosować teraz.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa cały czas, ale bez zabijania no3 :-(

Wyjąłem go na próbę na tydzień, ale nie podobał mi się odcień wody, więc wrócił na swoje miejsce :-)

Zapytam Rafała - może coś ustalimy jak to jest ze u Niego działa :-)

A ten preparat do oczek wypróbuje u siebie i dam znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo

 

Masz w sobie dużo złych emocji .Skąd to w Tobie ? Czemu na siłę nazucasz swoją rację. Specjalnie dla Ciebie to samo co Akwesan https://reef-poznan.pl/aquaforest-bios-bakterie-na-start-10ml-p-47.html

Panowie.....nie róbcie osobistych wycieczek. Dyskutujcie merytorycznie.

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale nie demonizuję i chyba jestem tu ostatnim który jest anty.

Nie lubię jak ktoś powtarza plotki że gdzieś coś ktoś stosuje i jest dobrze. Pisze że do szamba a potem okazuje się że nie do szamba tylko do oczek wodnych z rybami.  Jeśli gdzieś stosują Biosan KZ 2000 do krewetek i o tym wiesz na pewno to czemu nie zastosowałeś sam do Malawi? Przyznam że wiedząc o obu tych preparatach też bym wybrał ten do oczek wodnych nawet jak turecki a nie do szamba mimo że polski.

Cenię takich co sami na sobie sprawdzą a potem opiszą swoje doświadczenia i wtedy jestem otwarty na taką  nowość.

Z nowości w klarowaniu mętnej wody mam dla ciebie sprawdzoną i wspaniałą wiadomość - Przywołany przez ciebie Purolite A520E zaczął działać na Ursynowie, a jeszcze do niedawna nie działał - spróbuj  zastosować teraz.

 



Akwesan zamówiony, zobaczę co to potrafi :-)

Odnośnie purolite - zrobiłem to co Rafał u siebie (podmiana 50% wody i regeneracja purolite) i u mnie niestety nie działa.. :-( wodę klaruje, ale no3 nie zjada wcale.. (przepływ ~ 30l/h przy 1l złoża)

Spróbuję jeszcze z PA202..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.