egon44 Opublikowano 10 Grudnia 2016 #41 Opublikowano 10 Grudnia 2016 Dnia 30.11.2016 o 13:28, Perez666 napisał: Jeszcze mam trochę czasu na przemyślenia. Rozważam również te moduły https://www.smd-led.pl/moduly_led.php?pro_id=1647 Zastosował już je ktoś ? Akurat tak się składa że posiadam u siebie takie same moduły... No ale chyba już za późno,bo decyzja zapadła jakie ledy kupujesz...
marcin73m Opublikowano 10 Grudnia 2016 #42 Opublikowano 10 Grudnia 2016 14 godzin temu, Perez666 napisał: https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765 W rzeczywistości mają barwę 10kK co pisze na modułach kupowałem dokładnie z tego samego źródła, u mnie jest napisane 11000K (?)
Ksiaze_Kluska Opublikowano 26 Grudnia 2016 #43 Opublikowano 26 Grudnia 2016 Panowie a czy jest sens zamiast modułów RGB które są na diodach 5050 zastosować moduły czerwone i zielone wraz z białymi 10/11K? Moim priorytetem jest kolor czerwony, obecnie na diodach 10W RGB złożonych według pierwszej koncepcji decco czerwone tropheusy wyglądają świetnie. Ale mam 7 diod na akwa 200x80x60 i jednak jest niedoświetlone. Zależy mi na zwiększeniu doświetlenia zbiornika +zachowanie wybarwiania koloru czerwonego, atutem modułów wydaje się IP68 i prostota montażu tylko ile i w jakiej konfiguracji zastosować na powierzchnię 200x80? wydaję mi się, że najkorzystniej zrobić trzy belki, które można regulować. Priorytet ma być jasno, skręcić później nie jest problemem
Paulstick Opublikowano 26 Grudnia 2016 #44 Opublikowano 26 Grudnia 2016 On December 10, 2016 at 1:27 PM, marcin73m said: kupowałem dokładnie z tego samego źródła, u mnie jest napisane 11000K (?) Marcin moje rowniez 10000k, kupowane 2 tygodnie temu, mozliwe, ze cos się zmienilo przy dostawie.
jaras Opublikowano 26 Grudnia 2016 #45 Opublikowano 26 Grudnia 2016 6 godzin temu, Ksiaze_Kluska napisał: Panowie a czy jest sens zamiast modułów RGB które są na diodach 5050 zastosować moduły czerwone i zielone wraz z białymi 10/11K? Moim priorytetem jest kolor czerwony, obecnie na diodach 10W RGB złożonych według pierwszej koncepcji decco czerwone tropheusy wyglądają świetnie. Ale mam 7 diod na akwa 200x80x60 i jednak jest niedoświetlone. Zależy mi na zwiększeniu doświetlenia zbiornika +zachowanie wybarwiania koloru czerwonego, atutem modułów wydaje się IP68 i prostota montażu tylko ile i w jakiej konfiguracji zastosować na powierzchnię 200x80? wydaję mi się, że najkorzystniej zrobić trzy belki, które można regulować. Priorytet ma być jasno, skręcić później nie jest problemem Sens jest. W poprzednim baniaku miałem białe, czerwone i niebieskie. Jednak kolorowe są też na diodach 5050. Jeżeli chodzi o kasę to ja obecnie w akwarium 200x50 zamiast samsunga RGB kupiłem epistara za 30 procent ceny i mam 12 modułów RGB + 12 modułów białych samsunga na jednej listwie, a na drugiej listwie 12 modułów białych epistara, których nie używam.
Ksiaze_Kluska Opublikowano 27 Grudnia 2016 #46 Opublikowano 27 Grudnia 2016 16 godzin temu, jaras napisał: Sens jest. W poprzednim baniaku miałem białe, czerwone i niebieskie. Jednak kolorowe są też na diodach 5050. Jeżeli chodzi o kasę to ja obecnie w akwarium 200x50 zamiast samsunga RGB kupiłem epistara za 30 procent ceny i mam 12 modułów RGB + 12 modułów białych samsunga na jednej listwie, a na drugiej listwie 12 modułów białych epistara, których nie używam. Poproszę linka do epistara
jaras Opublikowano 27 Grudnia 2016 #47 Opublikowano 27 Grudnia 2016 2 godziny temu, Ksiaze_Kluska napisał: Poproszę linka do epistara wygodny jesteś ale co mi tam. Święta są http://allegro.pl/modul-led-smd2835-soczewka-szerokokatna-160-st-4gw-i5716103211.html tu masz białe a RGB od tego samego sprzedawcy
Paulstick Opublikowano 27 Grudnia 2016 #48 Opublikowano 27 Grudnia 2016 1 hour ago, jaras said: wygodny jesteś ale co mi tam. Święta są http://allegro.pl/modul-led-smd2835-soczewka-szerokokatna-160-st-4gw-i5716103211.html tu masz białe a RGB od tego samego sprzedawcy Roznica w cenie jest spowodowana slabszymi diodami LED. 2835 daja mniej swiatla niz sugerowane na forum 5730. Te daja 95 lumenow, gdzie 5730 samsunga 120. Poza tym samsungi sa wodoodporne (IP68), gdzie te sugerowane odporne na "zachlapanie ze slabego zraszacza" (IP65).
jaras Opublikowano 27 Grudnia 2016 #49 Opublikowano 27 Grudnia 2016 9 godzin temu, Paulstick napisał: Roznica w cenie jest spowodowana slabszymi diodami LED. 2835 daja mniej swiatla niz sugerowane na forum 5730. Te daja 95 lumenow, gdzie 5730 samsunga 120. Poza tym samsungi sa wodoodporne (IP68), gdzie te sugerowane odporne na "zachlapanie ze slabego zraszacza" (IP65). U mnie pracują bez problemu. Kolega pytał o RGB- samsung kosztuje prawie 9zł a epiostar niecałe 3zł - RGB samsung czy epistar jest na diodach 5050 i IP67 w przypadku epistara. Jak dobrze poszuka to znajdzie też epistara IP 67 białego - ja znalazłem. Tak w ogóle to IP 65 jest to ochrona przed bezpośrednim strumieniem wody z różnych kierunków a nie zraszacza. Druga sprawa to polecane są moduły na diodach 5630 a te nie mają 120lumenów z trzech diód. Poczytaj jeszcze o diodach 2835
Paulstick Opublikowano 27 Grudnia 2016 #50 Opublikowano 27 Grudnia 2016 10 minutes ago, jaras said: U mnie pracują bez problemu. Kolega pytał o RGB- samsung kosztuje prawie 9zł a epiostar niecałe 3zł - RGB samsung czy epistar jest na diodach 5050 i IP67 w przypadku epistara. Jak dobrze poszuka to znajdzie też epistara IP 67 białego - ja znalazłem. Tak w ogóle to IP 65 jest to ochrona przed bezpośrednim strumieniem wody z różnych kierunków a nie zraszacza. Druga sprawa to polecane są moduły na diodach 5630 a te nie mają 120lumenów z trzech diód. Poczytaj jeszcze o diodach 2835 Odnosilem się w mojej wypowiedzi jedynie do swiatel bialych do ktorych dales linka, nie RGB. Polecane na forum to Samsung 5730 jak wspomnialem wczesniej i daja 120 lumenow. Zobacz sam link ponizej, ten link jest w co drugim poscie o "ledach na sterowniku Romka". Wszystkie informacje mozesz tam znalezc. https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765 5 Water jets Water projected by a nozzle (6.3 mm) against enclosure from any direction shall have no harmful effects. Wyciete z Wikipedii. Waz ogrodowy to 12.5mm (0.5cala), 6.3mm to moze faktycznie nie zraszacz, ale wezyk bardzo malych rozmiarow. Nie mowie, ze nie bedzie wystarczajace dla naszych potrzeb, ale to jest tez przyczyna wyzszej ceny. Diody 2835 to w zasadzie ulepszone diody 5050 dajace wiecej swiatla i pobierajace mniej energii. Jesli chcialbys takowe uzyc w Ledach RGB uwazam, ze to swietny pomysl, natomiast w ledach barwy bialej jak w Twoim linku polecalbym 5730. Zeby nie bylo, ze dla samsunga pracuje czy cus, Epistar to swietna firma i jak najbardziej polecam ich ledy jesli znajdziesz o takich samych specyfikacjach jak samsunga a tansze :).
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się