Skocz do zawartości

czy światlło moze zabijac


urii

Rekomendowane odpowiedzi

wiec ktora jarzyniowke mi polecacie zyby dawala dobre niebieskie swiatlo niestety nie moge sie bawic w mieszanie kolorow zamala mam pokrywe akwarium tez nie zawielkie ale chce zapewnic mily klimat z dobrym oswietleniem co mi polecacie aha i jeszcze jedno czyli po wymianie tego swiatla nie bede musial wody wymieniac czy wrecz przeciwnie czy poprostu wystarczy wymienic oswietlenie z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używałeś jakiegoś „otwartego” sterylizatora to wodę pewnie masz kompletnie bez bakterii czyli zbiornik dopiero będzie dojrzewał. Ja bym ci jednak radził poczytać trochę forum i serwis zanim znowu kupisz pyszczaki. Masz małe akwarium tzn. jakie? Min. Dla pyszczaków to 80cm. Rozumiem, że będziesz miał tylko jedną świetlówkę tak? Jeśli tylko jedną i tylko niebieską to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli była to ta lampa która w przychodniach służy do dezynfekcji to się lepiej zastanów jak długo Ty i Twoja rodzina pozostawała pod wpływem jej działania, nie chcąc Cię straszyc mogłeś również sobie zrobić krzywdę, natomiast jeżeli była by to tylko taka lampa jakiej sie używa w dyskotekach to oprócz tego że jesteś na tym forum chyba pierwszym miłośnikiem ryb który na nich eksperymentował, to nic innego już więcej się nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro, ta z dyskotek właśnie odkleja siatkówkę (pod długotrwałym wpływem >pół roku) - a o tej do dezynfekcji aż strach pomyśleć


urii, napisz więcej danych...

i poczytaj forum zanim kupisz ryby


jak zabiłeś ryby, to pozostałe życie w akwarium na pewno też - ponowny start - poczytaj o cyklu azotowym


jaka świetlówka? zobacz wątek przyklejony w dziale oświetlenie - i wybierz która ci się podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakterii w filtrze wcale nie musiał zabić, podobnie jak nie musiał zabić bakterii w akwarium. Część na pewno znalazła się poza zasięgiem światła. Poza tym nie jestem pewien, czy w odległości ~50cm lampa zabijała wszystko w swoim zasięgu... Z tego, co pamiętam 100% skuteczność lampy UV mają przy bardzo małych odległościach. Nie wiem jednak co to za lampa, więc trudno zgadywać.


Co do niebieskich świetlówek, przy zakupie upewnij się, czy nie wybrałeś świetlówki aktynicznej (która nota bene ma dość znaczny udział promieniowania UV). Taka świetlówka co prawda nei zabije ryb, ale w znacznym stopniu będzie je stresowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestuje jedna rybe czy przezyje


kurcze nie czytasz między wierszami ?

przestań testować na zwierzętach, to nie rzeźnia


http://lac1.webpark.pl/uv.html

kurcze może warto było by poczytać o tym ?

przeciez to jest zwykła lampa sterylizujaca wykorzystywana do dezynfekcji .

Przeczytaj ten link wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.