Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pierw padly glonojady a ryby zaczely sie chowac pod skalkami i powoli jedna po drogiej zdychaly wariowaly rtroche a pozniej jakby nie mialy si sie poruszac nawet pampka znosila je wiem wiem moj blad uczymy sie na bledach szkoda tylko ryb

Opublikowano

wiec ktora jarzyniowke mi polecacie zyby dawala dobre niebieskie swiatlo niestety nie moge sie bawic w mieszanie kolorow zamala mam pokrywe akwarium tez nie zawielkie ale chce zapewnic mily klimat z dobrym oswietleniem co mi polecacie aha i jeszcze jedno czyli po wymianie tego swiatla nie bede musial wody wymieniac czy wrecz przeciwnie czy poprostu wystarczy wymienic oswietlenie z gory dzieki

Opublikowano

Jeśli używałeś jakiegoś „otwartego” sterylizatora to wodę pewnie masz kompletnie bez bakterii czyli zbiornik dopiero będzie dojrzewał. Ja bym ci jednak radził poczytać trochę forum i serwis zanim znowu kupisz pyszczaki. Masz małe akwarium tzn. jakie? Min. Dla pyszczaków to 80cm. Rozumiem, że będziesz miał tylko jedną świetlówkę tak? Jeśli tylko jedną i tylko niebieską to moim zdaniem nie najlepszy pomysł.

Opublikowano

jeżeli była to ta lampa która w przychodniach służy do dezynfekcji to się lepiej zastanów jak długo Ty i Twoja rodzina pozostawała pod wpływem jej działania, nie chcąc Cię straszyc mogłeś również sobie zrobić krzywdę, natomiast jeżeli była by to tylko taka lampa jakiej sie używa w dyskotekach to oprócz tego że jesteś na tym forum chyba pierwszym miłośnikiem ryb który na nich eksperymentował, to nic innego już więcej się nie powinno stać.

Opublikowano

jeśli chcesz mieć koniecznie niebieską poświatę (ja taką właśnie mam od 2 dni i jest super) to weź kup sobie świetlówkę ZOOMED'u REFF SUN i będzie git:)


Pozdrawiam

Opublikowano

yaro, ta z dyskotek właśnie odkleja siatkówkę (pod długotrwałym wpływem >pół roku) - a o tej do dezynfekcji aż strach pomyśleć


urii, napisz więcej danych...

i poczytaj forum zanim kupisz ryby


jak zabiłeś ryby, to pozostałe życie w akwarium na pewno też - ponowny start - poczytaj o cyklu azotowym


jaka świetlówka? zobacz wątek przyklejony w dziale oświetlenie - i wybierz która ci się podoba :lol:

Opublikowano

Bakterii w filtrze wcale nie musiał zabić, podobnie jak nie musiał zabić bakterii w akwarium. Część na pewno znalazła się poza zasięgiem światła. Poza tym nie jestem pewien, czy w odległości ~50cm lampa zabijała wszystko w swoim zasięgu... Z tego, co pamiętam 100% skuteczność lampy UV mają przy bardzo małych odległościach. Nie wiem jednak co to za lampa, więc trudno zgadywać.


Co do niebieskich świetlówek, przy zakupie upewnij się, czy nie wybrałeś świetlówki aktynicznej (która nota bene ma dość znaczny udział promieniowania UV). Taka świetlówka co prawda nei zabije ryb, ale w znacznym stopniu będzie je stresowała.

Opublikowano

podaje ta swietlowke

TUV 15W G15T8 UV-C LONG LIFE

PHILIPS


ale porazka z tym calym oswietleniem to co wymieniac wody albo przetestuje jedna rybe czy przezyje

Opublikowano
  urii napisał(a):
przetestuje jedna rybe czy przezyje


kurcze nie czytasz między wierszami ?

przestań testować na zwierzętach, to nie rzeźnia


http://lac1.webpark.pl/uv.html

kurcze może warto było by poczytać o tym ?

przeciez to jest zwykła lampa sterylizujaca wykorzystywana do dezynfekcji .

Przeczytaj ten link wyżej

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.