Skocz do zawartości

460l. by led4grow od A-Z


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie mam szczęścia do baniaków :(
Pierwszy zamówiłem w Poznaniu i przyszedł w połowie grudnia, ale "miszcz" się nie popisał - krzywo klejone, bąble itd. Po długich rozmowach obiecali zabrać szkło w lutym przy okazji wyjazdu do Szczecina. W międzyczasie udało mi się dotrzeć osobiście do Przemka Wieczorka, bo wcześniej nie udało mi się porozumieć tel/@ i zamówiłem u niego pod koniec grudnia.
Baniak już stoi w domu co zaskoczyło mnie pozytywnie, bo spodziewałem się go w połowie lutego. Niestety i tym razem nie odbyło się bez niespodzianek, bo na samym środku są dwie krótkie rysy i jak cholera biją po oczach przy tak perfekcyjnie sklejonym baniaku. Więc czeka mnie zbiórka sąsiadów i obrót, mam nadzieję że z drugiej strony nic mnie nie zaskoczy.
Przemek Wieczorek zachował się w porządku i po krótkiej wymianie smsów zaproponował wymianę szyby, ale z uwagi na dodatkowy "zachód" (transport, czas itp.) odpuściłem.
Formatki na podkład, tło i kaseciak zamówione. Mają być w poniedziałek. Może od wtorku uda się zalewać RO/DI więc potrwa wieki. .. ale do kolejnego weekendu powinno się udać ;)
Jutro układanka głazów na sucho - podrzucę fotki do oceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..odnoszę wrażenie ,że cały czas podkładasz ten mały kamyk pod kamień czwarty z lewej strony:) Mi najbardziej podoba się te zdjęcie ostatnie..z tym ,że  wyjąłbym ten mały kamień spod tego dużego a ten duży niech swobodnie sobie leży. Tak mi się wydaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 ! 

Ale po prawej moim zdaniem kamienie będą zbyt blisko szyby, niemniej nie zmieniając zbytnio obecnego prawego układy ścieśnił bym je ku środkowi.

A z lewej mańki, dał bym na sztorc ten kamień po środku najbliżej frontu, rozważył bym także piramidę, ten kamień płaski który leży przed podkładką może by się nadał żeby dać go pod spód tego dużego z lewej.

A Ty z kaseciakiem  będziesz miał czy tylko wlot wylot wody ?

ps. Znowu Andrzej szybszy :)

ps 2. A mi się ten  kamień własnie podoba z tym podniesieniem, piach dojdzie to sobie ryby tam i tak podkopią, będzie grota :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..odnoszę wrażenie ,że cały czas podkładasz ten mały kamyk pod kamień czwarty z lewej strony:) Mi najbardziej podoba się te zdjęcie ostatnie..z tym ,że  wyjąłbym ten mały kamień spod tego dużego a ten duży niech swobodnie sobie leży. Tak mi się wydaje..

Podkładam, bo inaczej leży jak placek, a "dupkę" ma obciętą piłą, bo w poprzednim baniaku stał na sztorc, więc żeby nie leżał i była grota, a jednocześnie nie było widać obciętego tyłu to jest kamyczek ;)

Generalnie chciałbym jak najwięcej grot, a do pojedynczego kamyczka dołożę jeszcze kilka i zrobię małe gruzowisko

13 minut temu, Pleziorro napisał:

3 ! 

Ale po prawej moim zdaniem kamienie będą zbyt blisko szyby, niemniej nie zmieniając zbytnio obecnego prawego układy ścieśnił bym je ku środkowi.

A z lewej mańki, dał bym na sztorc ten kamień po środku najbliżej frontu, rozważył bym także piramidę, ten kamień płaski który leży przed podkładką może by się nadał żeby dać go pod spód tego dużego z lewej.

A Ty z kaseciakiem  będziesz miał czy tylko wlot wylot wody ?

ps. Znowu Andrzej szybszy :)

ps 2. A mi się ten  kamień własnie podoba z tym podniesieniem, piach dojdzie to sobie ryby tam i tak podkopią, będzie grota :)

Będą ok 2cm od szyby w najbliższym punkcie - za blisko?

Pod spód tego pierwszego z lewej się za bardzo nie da, bo i tak ledwo stoi, a już próbowałem w innej konfiguracji i jeden na drugim jakoś mi nie wygląda...

Kaseciak w wersji turbo będzie.

Cel to dużo grot i gruzowisko, ale za mało mam tych mniejszych, jutro może powyciągam z tymczasowego baniaka i pocuduję jeszcze.

 

46cee51461bef358e06671d4cb7949cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przemawia ułożenie kamieni z postu nr. 34...

Najlepiej jak kamienie będą ułożone już w nowym zbiorniku,wtedy będzie łatwiej spojrzeć,doradzić w ewentualnej zmianie ich ułożenia,ale zostawił bym jak jest teraz+dodatkowo bym coś jeszcze dołożył kamieni ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.