Skocz do zawartości

460l. by led4grow od A-Z


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszym filmiku w ogóle mało co widać, dlatego tak odpowiedziałem. Na tych dwóch następnych widać już więcej i ja nie widzę nic niepokojącego. Nie pływają w toni i jest to normalne, ale jej nie unikają. Widać wpływające ryby i nawet szukające pokarmu. Tak jak napisał krzysiutoja, są może trochę płochliwe, ale nie ma się czym przejmować. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ich aklimatyzacją się nie przejmowałem zbytnio dopóki Elongatus nie zaczął robić bączków a potem padł paskiem w piach. Już sięgnąłem po siatkę. To było bardzo dziwne i do teraz czasami traci błędnik. Niczego takiego wcześniej nie widziałem stąd mój niepokój. Na filmikach faktycznie nie wiele widać. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elogantus słabo wygląda, pokłada się na boki, chyba będę go musiał umieścić :(
Tymczasem pojawił się większy problem i muszę ostrzec tych którzy chcieliby zbudować taki uniwersalny kaseciak jak ja. Dziś poziom w komorze pompy spadł na tyle, że było słychać jak woda z pierwszej komory z TMBT spada w dół jak w wodospadzie, ale pompa była jeszcze pod wodą. I to tak już po tygodniu? Myślę sobie brudna gąbka, zaraz wyczyszczę... Nie wyglądała źle ale delikatnie ją wygniotłem w wiadrze z wodą z baniaka. I dopiero wtedy do mnie dotarło, że przecież woda spadła jeszcze przed gąbką. Czyżby to już po tygodniu TMBT się zapachało? No to wyciągnę sobie i też wypłukam...

Okazało się że w komorze była padlina! Jeden Synodontis i drugi Elogantus... FU** myślę sobie jak to się stało? Przecież przez wlot 10x159mm nie wciąga jak odkurzacz! Tak z żoną poglądy na ten temat zaczęliśmy wymieniać i ona mówi: "te sumy to takie ciekawskie zawsze gdzieś wpłyną, ostatnio też wpadł do filtra " I wtedy mnie olśniło... W poprzednim baniaku sum podczas zaniku prądu wpłynął do wewnętrznego filtra przez wylot i jak prąd przyszedł. .. :(
Teraz to samo, nie pomyślałem że jak wyłączam pompę na karmienie to te bardziej ciekawskie mogą szukać wrażeń pomiędzy grzałką a koszem z TMBT. Wtedy ja nieświadomie pstryk... pompy w obieg :(
Niby ciąg nie duży, ale kosz z siatki ocynkowanej może mieć ostre krawędzie i taki grill podwodny się zrobił ;)
Ten wczorajszy Elogantus mógł z grila uciec bo trochę otarć ma.
Zatem postanowiłem zrobić ochraniacz na grill.

20170217_210956.jpg

20170217_211003.jpg

20170217_215246.jpg

20170217_220453.jpg

Powiększyłem też otwór na 15x159mm żeby tak szybko nie spadał poziom w kasecie. Poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.