Skocz do zawartości

Chcę założyci akwa 300-350l, jaki sprzęt, obsada


sochocki79@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

porównałem ceny akwa i sprzętu i wyjdzie na jedno i to samo co bym jechał do PL więc wszytsko kupie tutaj ponieważ do PL nie jeżdze prawie wcale (chyba że musze). Tylko muszę zlokalizować dobry sklep najlepiej jakby ktoś miał namiary na sklep w Regensburgu bądzi Monachium byłbym wdzięczny(nie znam tych okolic mieszkam tu od niedawno w zamian mogę dać namiary na Berlin) raczej ebay odpada lubie dotknąć i obejrzeć na żywo co kupuje. Ryb nie kupie jak i innych zwierząt napewno przez ebay ani inne wysyłki tylko osobiście.A co do pomysłu o akwa to chodzi mi on po głowie  od dwóch lat a że teraz mam możliwość(od końca listopada stała chata) więc teraz albo nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elozox napisał:

 

1 godzinę temu, elozox napisał:

 

1 godzinę temu, elozox napisał:

Nie daj wiary ze wiekszosc hodowcow ma ryby z DE  to chwyt marketingowy.Dla Ciebie polecalbym 3 gat. mbuny maingano,saulosi i socolofi(albino?) lub acei albino

W ciemno  bierz od marfish z alllegro 

Rybki dadza piekny kontrast.

 

Podoba mi się twoja propozycja obsady i skłaniałbym się do maingano,saulosi i acei albino 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sochocki79@gmail.com napisał:

Tylko muszę zlokalizować dobry sklep najlepiej jakby ktoś miał namiary na sklep w Regensburgu bądzi Monachium byłbym wdzięczny

Nie chcę zostać źle odebrany, ale może takich informacji najlepiej poszukaj na niemieckich forach akwarystycznych.

 

Odnośnie obsady to ciężko Ci coś doradzać nie mając wiedzy jakie będą wymiary zbiornika - samo określenie litrażu 300 - 350 litrów niewiele mówi, bo zbiornik o takim litrażu może mieć od 100 cm do 150 cm długości i wysokość w przedziale od 40 cm do 60 cm. Jak widzisz rozpiętość jest dość znaczna, a to ma istotny wpływ na to jakie gatunki i ile ryb możesz docelowo posiadać w takim akwarium. Przyjmując, że zbiornik będzie miał litraż 300 - 350 l, raczej w ciemno można przyjąć, że acei będzie nieodpowiedni do takiego akwarium (przy zbiorniku o długości 150 cm zabraknie Ci wysokości dla tej stadnej ryby, która lubi przebywać w toni, a jeśli wybierzesz odpowiednio wysoki zbiornik (60 cm) to wówczas, akwarium będzie dla tego gatunku za krótkie.

 

Odnośnie filtracji - jeśli rozważasz zakup kubełka, a z tego co się zorientowałem w pierwszego Twojego wpisu nie jesteś jakoś szczególnie ograniczony finansami to proponuję postawić na niemiecką "klasykę" czyli kubełek Eheim z serii Classic. W własnego doświadczenia gorąco polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Post_Mortem napisał:

Nie chcę zostać źle odebrany, ale może takich informacji najlepiej poszukaj na niemieckich forach akwarystycznych

 

Odnośnie filtracji - jeśli rozważasz zakup kubełka, a z tego co się zorientowałem w pierwszego Twojego wpisu nie jesteś jakoś szczególnie ograniczony finansami to proponuję postawić na niemiecką "klasykę" czyli kubełek Eheim z serii Classic. W własnego doświadczenia gorąco polecam.

 

Żeby się udzielać na forach Niemickich trzeba znać perfekt język (wielu słów i określeni nie zna się po PL jak się nie interesuje podobnym tematem) a ja niemiecki znam tak żeby się dogadać i pogadać i to nie zawsze gramatycznie(nie mam talentu do języków).

Co do akwa chodzi mi po głowie wymiar 180*50*50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sochocki79@gmail.com napisał:

Żeby się udzielać na forach Niemickich trzeba znać perfekt język (wielu słów i określeni nie zna się po PL jak się nie interesuje podobnym tematem) a ja niemiecki znam tak żeby się dogadać i pogadać i to nie zawsze gramatycznie(nie mam talentu do języków).

Co do akwa chodzi mi po głowie wymiar 180*50*50

Co do kubełka to myślałem o Eheim o przepływie około 1200L/h myśle że przy nieprzerybionym akwa będzie ok, zastanawiam się tylko jak złożyci mechanicznym filtr o przepływie 2000l/h no i cyrkulator też chyba będzie dobrym pomysłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sochocki79@gmail.com napisał:

Co do akwa chodzi mi po głowie wymiar 180*50*50

Z tego wymiaru nijak wychodzi 300 - 350 litrów ;-) Prosiłbym w tej sytuacji o zmianę tematu wątku.

W takim przypadku masz o wiele większe możliwości jeśli chodzi o obsadę, ale zarazem trzeba się będzie zastanowić nad doborem sprzętu adekwatnego wydajnością do takiego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.