sochocki79@gmail.com Opublikowano 6 Października 2016 #1 Opublikowano 6 Października 2016 Witam przymierzam sie do załażonie akwarium malawi z pyszczakami roślinożernymi, myślałem o 3 do 4 gatunków niedużych pyszczaków, wystrój raczej biały żwirek i ciemna skała. W związku z tym że mieszkam w Niemczech i chciałbym kupić wszystko za jednym razem najelepiej Wrocław lub Katowice itp. (mam najbliżej), prośłbym was o podpowiedzi dotyczące sprzęt i dekoracji(tło raczej czarne nalepiane): -oświetlenie jakie świetlówki i pokrywa. Myślałem o trzech świetlówkach dwie dzień i jedna noc. Jak najelpiej dobrać aby była fajna obserwacja i efekt wizualny jednocześnie dobre dla ryb. - jaki filtr biologiczny (myślałem o kuble tylko jaki przepływ i marka) - jaki filtr mechanicznym tu mam mętlik proszę o rady - grzałka jaka moc i marka - jaka skała ciemna będzie najlepsza (rady jak polączyć akałe zrobić kryjówki , podzielić na rewiry) - obsada jak dobrać 3-4 gatunki niedużych pyszczaków żeby nie było wtopy i jaka ilość - inne rady mile widziane
podpiwniczy Opublikowano 6 Października 2016 #2 Opublikowano 6 Października 2016 Godzinę temu, sochocki79@gmail.com napisał: inne rady mile widziane Rada jest jedna ,duuuużo czytać forum na początek dział podstawy.
sochocki79@gmail.com Opublikowano 6 Października 2016 Autor #3 Opublikowano 6 Października 2016 Dzięki za rade cały czas czytam.Ale odnosinie sprzętu interesuje mnie co mogę kupić w danej okolicy za jednym razem gdyż mam 600 km i nie chcę jeżdzić dwa razy
Merlot Opublikowano 6 Października 2016 #4 Opublikowano 6 Października 2016 Witaj na forum. Formalnie obsade możesz kupić w Niemczech. Większość (jak nie wszyscy) nasi rodzimi sprzedawcy i tak biorą pyśki z Niemiec własnie. Co do sprzętu, po co jezdzić jak można zamowić ebay.de czy coś w tym stylu. Jeśli chodzi o samo akwarium, najlepiej u polecanych na forum szklarzy. Musisz się również teź zastanowić przedewszystkim nad filtracją. Czy robisz gotowca (kubełki itp) czy bawisz sie w boba budowniczego i montujesz nanurowca albo kaseciaka.
sochocki79@gmail.com Opublikowano 6 Października 2016 Autor #5 Opublikowano 6 Października 2016 Ryby to napewno będe kupowal w De, chodzi mi o polecenie jakie gatunki połączyć,sprzęt mogę kupić też w sumie w DE , akwa to myślałem o gotowym zestawie z szafko. Bardziej mi chodzi o konkretne nazwy sprzętu dobrego raczej nie interesują mnie najtanisze chińczyki itp. Raczej stawiam na gotową filtracje.
elozox Opublikowano 6 Października 2016 #6 Opublikowano 6 Października 2016 Nie daj wiary ze wiekszosc hodowcow ma ryby z DE to chwyt marketingowy.Dla Ciebie polecalbym 3 gat. mbuny maingano,saulosi i socolofi(albino?) lub acei albino W ciemno bierz od marfish z alllegro Rybki dadza piekny kontrast.
Merlot Opublikowano 6 Października 2016 #7 Opublikowano 6 Października 2016 (edytowane) Pewnie nie mam co robić tylko robić chwyt marketingowy... sochocki79, ja przez allegro bym ryb nie kupił, chyba że od FishMagic, ktorego ofertę znajdziesz na forum. Z tego co się oriętuje a i sam praktykowalem, większośc klubowiczow i użytkowników zakupuje również ryby w Tan-Mal i Malawianie którzy właśnie ryby ściągają z Niemiec. Co do obsady, jest wiele mozliwości, na forum w dziale obsady, są proponowane do różnej wielkości baniaka. Poprzeglądaj te propozycje, popatrz u wujka Google jak one wyglądają. Daj propozycję ktore Ci się podobają, i będziemy działać z doborem. Napewno dużo osób chętnie pomoże Edytowane 6 Października 2016 przez Merlot
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Października 2016 #8 Opublikowano 6 Października 2016 ,,,przecież kolega sochocki79@gmail.com mieszka w Dani to tam kupuje ryby.
Merlot Opublikowano 6 Października 2016 #9 Opublikowano 6 Października 2016 2 minuty temu, AndrzejWalb napisał: ,,,przecież kolega sochocki79@gmail.com mieszka w Dani to tam kupuje ryby. Andrzeju gdzie Ty widzisz Danie :> ja widzę w opisie że w DE
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Października 2016 #10 Opublikowano 6 Października 2016 DE mnie zmyliło:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się