Skocz do zawartości

Prośba o pomoc z glonami


pkheniu

Rekomendowane odpowiedzi

tak więc idąc dalej. powtórzę pytanie bo chciałbym mieć krystalicznie czysta wodę i brak glonów na białym wapieniu filipińskim. jeżeli muszę coś kupić to proszę o podpowiedź co to ma być: lampa uv-c czy to urządzonko z czerwonym cienkim wężykiem? Czy może obydwie rzeczy. może jakaś podpowiedź o producenta albo konkretny link na allegro lub olx.

Pytałem dzisiaj o wkłady do filtra zew. i nie podoba mi się ta opcja bo zainstalowałem prefiltr żeby nie otwierać kubełka a na instrukcji pisze, żeby wymieniać co 4 tygodnie.

Na pewno nie chcę chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkheniu napisał:

może jak kupię filtr denitryfikacyjny to podmiany zamiast raz w tygodniu będę robił raz w miesiącu albo w ogóle nie robił, nie wiem, nie znam się i dlatego piszę

Witaj...

Tak jak koleżanka Suricade napisała my używamy właśnie purolite żeby ograniczyć podmianki wody(bo on usuwa NO3,oraz dodatkowo klaruje wodę)...

Purolite możesz umieścić w kubełku(filtrze zewnętrznym) jak i np w taki sposób jak kolega ma na sprzedaż 

Swoją drogą kolego czemu walczysz z glonami na kamieniach,przecież to naturalny pokarm dla ryb ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, egon44 napisał:

 

Swoją drogą kolego czemu walczysz z glonami na kamieniach,przecież to naturalny pokarm dla ryb ;) 

 

Podoba mi się biały kolor wapienia. przez 2 tygodnie widziałem już brązowy w jednym z akwa a zielony w drugim i wyczyściłem te kamienie podczas przeprowadzki. Widząc, ile czasu nad tym schodzi stwierdziłem że na pewno muszę coś kupić (zrobić, uczynić): albo ślimaki albo purolite albo lampę uv-c. Jesli chodzi o filtr denitryfikacyjny to wole poszukać instrukcji  i zrobić go samemu bo widziałem tylko za 390zł i żona zaczęła sapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pkheniu napisał:

Jesli chodzi o filtr denitryfikacyjny to wole poszukać instrukcji  i zrobić go samemu bo widziałem tylko za 390zł i żona zaczęła sapać.

http://pieczatki-wizytowki.pl/denitryfikator/

..jak już tak chcesz to poczytaj też tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi mój imienniku ale młodzianku:D

Po wnikliwym przeczytaniu twoich życzeń stwierdzam że obecna akwarystyka nie zna rozwiązania wszystkich twoich życzeń na raz.

Po pierwsze - Nie życzysz sobie żadnej chemii - co z góry  eliminuje 99% rozwiązań  - nawet węgiel aktywny do klarowania wody - bo to przecież chemia nie mówiąc o Purolite , wszystkich PhosExów i WodaClearów - wszystko to chemia.

Po drugie 100kg wapienia filipińskiego  na biały glanc i to stale bez udziału własnej pracy.

To co pozostało czyli naturalne metody a więc np ślimaki to na pewno nie 100kg !!! wapienia filipińskiego na biały błysk i woda kryształ kryształowy bez 50 szt. ślimaków i mega okrzemkami.

A to sprzeczne z twoim trzecim warunkiem - niziutkim kosztem realizacji.

I tu dochodzimy do podstawowych błędów twojego rozumowania.

Ani denitryfikator z czerwonym wężykiem ani lampa UV-A a nawet C (czego ci nie wolno zastosować) nie usuwa glonów z wapieni - denitryfikator wężowy bo sądzę że o takim piszesz a wnioskuję po tym czerwonym wężyku usuwa NO3 i tylko częściowo PO4 więc nie usuwa glonów a muli wodę i wyrzuca farfocle. Lampa UV zabija wszystko ale tylko w wodzie i w miejscu gdzie świeci - zaraz po wylocie życie kwitnie z cała mocą na trupach tego co zabiła lampa a glony na wapieniach w pierwszej kolejności .

Trzeci warunek by bez podmian leniwie delektować się bezobsługowym a idealnie czystym i super klarownym baniakiem bez chemii - to utopia.

Nawet jak uda ci się na tych dwu kubłach + 2x prefiltr + mechanik bez mechanika !!! :cry:( nie ma gąbki tylko ceramikę)

Moim zdaniem tak bardzo błądzisz a wymagania masz tak ekstremalnie nie malawijskie że u nas nie do spełnienia.

Nie chcesz mieć żadnych glonów na wapieniach a lejesz wodę skrajnie krzemionkową.

 

Zapaliła się mnie czerwona lampa alarmu - możliwy surowy baniak z rybami.

Odpowiedz na jedno tylko pytanie - czy te 2 kubły są nowe czy pracowały jednak wiele miesięcy wcześniej i bez żadnych przerw przeniosłeś je do nowej 405l ? starą wodę z całym syfem patogenem czyli takie szambo wraz z  PO4, NO2 i NO3 trzeba było wylać do kanalizacji a nie do nowego baniaka - to pierwszy powód problemów.

Bez względu na odpowiedz radzę pędzikiem kupić w zoologu jeden ale koniecznie ten a nie ten co akurat jest i Pan z zoologa poleci.

Masz kupić test kropelkowy JBL NO2  i zmierzyć wynik azotynów w baniaku - nie wolno ci kupić innego testu na NO2 bo to będą wyrzucone pieniądze - wiem że są tańsze testy i nie pytaj czy zamiennie mogą być - nie mogą:D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.