pkheniu Opublikowano 2 Października 2016 Autor #11 Opublikowano 2 Października 2016 i nie że nie mam potrzeby tylko może nie w tym miesiacu. miej litość kolego
Bezprym Opublikowano 2 Października 2016 #12 Opublikowano 2 Października 2016 Na Allegro ja tam wsxystko kupuje bo umnie też posucha
pkheniu Opublikowano 2 Października 2016 Autor #13 Opublikowano 2 Października 2016 tak więc idąc dalej. powtórzę pytanie bo chciałbym mieć krystalicznie czysta wodę i brak glonów na białym wapieniu filipińskim. jeżeli muszę coś kupić to proszę o podpowiedź co to ma być: lampa uv-c czy to urządzonko z czerwonym cienkim wężykiem? Czy może obydwie rzeczy. może jakaś podpowiedź o producenta albo konkretny link na allegro lub olx. Pytałem dzisiaj o wkłady do filtra zew. i nie podoba mi się ta opcja bo zainstalowałem prefiltr żeby nie otwierać kubełka a na instrukcji pisze, żeby wymieniać co 4 tygodnie. Na pewno nie chcę chemii
pkheniu Opublikowano 2 Października 2016 Autor #14 Opublikowano 2 Października 2016 może jak kupię filtr denitryfikacyjny to podmiany zamiast raz w tygodniu będę robił raz w miesiącu albo w ogóle nie robił, nie wiem, nie znam się i dlatego piszę
suricade Opublikowano 2 Października 2016 #15 Opublikowano 2 Października 2016 Już napisałam my używamy purolite- usuwa NO3 i klaruje wodę. Link masz w poprzednim moim poście. Bezprym ryby już tam pływają.
egon44 Opublikowano 2 Października 2016 #16 Opublikowano 2 Października 2016 2 godziny temu, pkheniu napisał: może jak kupię filtr denitryfikacyjny to podmiany zamiast raz w tygodniu będę robił raz w miesiącu albo w ogóle nie robił, nie wiem, nie znam się i dlatego piszę Witaj... Tak jak koleżanka Suricade napisała my używamy właśnie purolite żeby ograniczyć podmianki wody(bo on usuwa NO3,oraz dodatkowo klaruje wodę)... Purolite możesz umieścić w kubełku(filtrze zewnętrznym) jak i np w taki sposób jak kolega ma na sprzedaż Swoją drogą kolego czemu walczysz z glonami na kamieniach,przecież to naturalny pokarm dla ryb
pkheniu Opublikowano 2 Października 2016 Autor #17 Opublikowano 2 Października 2016 4 minuty temu, egon44 napisał: Swoją drogą kolego czemu walczysz z glonami na kamieniach,przecież to naturalny pokarm dla ryb Podoba mi się biały kolor wapienia. przez 2 tygodnie widziałem już brązowy w jednym z akwa a zielony w drugim i wyczyściłem te kamienie podczas przeprowadzki. Widząc, ile czasu nad tym schodzi stwierdziłem że na pewno muszę coś kupić (zrobić, uczynić): albo ślimaki albo purolite albo lampę uv-c. Jesli chodzi o filtr denitryfikacyjny to wole poszukać instrukcji i zrobić go samemu bo widziałem tylko za 390zł i żona zaczęła sapać.
Bezprym Opublikowano 2 Października 2016 #18 Opublikowano 2 Października 2016 No to przysxykuj się na częste czyszczenie bo w nasxym biotopie walka z okrzemkami trwa długo. Zmierz poziom fosforanów, bo to naturalny pokarm glonów.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Października 2016 #19 Opublikowano 2 Października 2016 6 minut temu, pkheniu napisał: Jesli chodzi o filtr denitryfikacyjny to wole poszukać instrukcji i zrobić go samemu bo widziałem tylko za 390zł i żona zaczęła sapać. http://pieczatki-wizytowki.pl/denitryfikator/ ..jak już tak chcesz to poczytaj też tutaj.
deccorativo Opublikowano 3 Października 2016 #20 Opublikowano 3 Października 2016 Drogi mój imienniku ale młodzianku Po wnikliwym przeczytaniu twoich życzeń stwierdzam że obecna akwarystyka nie zna rozwiązania wszystkich twoich życzeń na raz. Po pierwsze - Nie życzysz sobie żadnej chemii - co z góry eliminuje 99% rozwiązań - nawet węgiel aktywny do klarowania wody - bo to przecież chemia nie mówiąc o Purolite , wszystkich PhosExów i WodaClearów - wszystko to chemia. Po drugie 100kg wapienia filipińskiego na biały glanc i to stale bez udziału własnej pracy. To co pozostało czyli naturalne metody a więc np ślimaki to na pewno nie 100kg !!! wapienia filipińskiego na biały błysk i woda kryształ kryształowy bez 50 szt. ślimaków i mega okrzemkami. A to sprzeczne z twoim trzecim warunkiem - niziutkim kosztem realizacji. I tu dochodzimy do podstawowych błędów twojego rozumowania. Ani denitryfikator z czerwonym wężykiem ani lampa UV-A a nawet C (czego ci nie wolno zastosować) nie usuwa glonów z wapieni - denitryfikator wężowy bo sądzę że o takim piszesz a wnioskuję po tym czerwonym wężyku usuwa NO3 i tylko częściowo PO4 więc nie usuwa glonów a muli wodę i wyrzuca farfocle. Lampa UV zabija wszystko ale tylko w wodzie i w miejscu gdzie świeci - zaraz po wylocie życie kwitnie z cała mocą na trupach tego co zabiła lampa a glony na wapieniach w pierwszej kolejności . Trzeci warunek by bez podmian leniwie delektować się bezobsługowym a idealnie czystym i super klarownym baniakiem bez chemii - to utopia. Nawet jak uda ci się na tych dwu kubłach + 2x prefiltr + mechanik bez mechanika !!! ( nie ma gąbki tylko ceramikę) Moim zdaniem tak bardzo błądzisz a wymagania masz tak ekstremalnie nie malawijskie że u nas nie do spełnienia. Nie chcesz mieć żadnych glonów na wapieniach a lejesz wodę skrajnie krzemionkową. Zapaliła się mnie czerwona lampa alarmu - możliwy surowy baniak z rybami. Odpowiedz na jedno tylko pytanie - czy te 2 kubły są nowe czy pracowały jednak wiele miesięcy wcześniej i bez żadnych przerw przeniosłeś je do nowej 405l ? starą wodę z całym syfem patogenem czyli takie szambo wraz z PO4, NO2 i NO3 trzeba było wylać do kanalizacji a nie do nowego baniaka - to pierwszy powód problemów. Bez względu na odpowiedz radzę pędzikiem kupić w zoologu jeden ale koniecznie ten a nie ten co akurat jest i Pan z zoologa poleci. Masz kupić test kropelkowy JBL NO2 i zmierzyć wynik azotynów w baniaku - nie wolno ci kupić innego testu na NO2 bo to będą wyrzucone pieniądze - wiem że są tańsze testy i nie pytaj czy zamiennie mogą być - nie mogą
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się