Skocz do zawartości

Zamiana 240L na Optiwhite 480L-172×47×60h


eazeo83

Rekomendowane odpowiedzi

Całość wygląda bardzo ładnie.

1/ Z prawej kupki usunąłbym kamień najbliższy środka oraz przyjrzałbym się przydatności tego najbliżej obserwatora. Całość przesunąłbym 5cm do środka.

2/ Z lewej kupki usunąłbym kamień "podpierający" "leżącego kolegę" (ale nie wiem, czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych).

3/ Ale to tylko moje trzy grosze.:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jest klimat - dosyp tylko piasku na 4-5cm przed zalewaniem woda bo ten piasek strasznie mleczy i lej wodę. resztę tam widocznych przewodów i termometr sam dojdziesz jak zrobić by nie waliły po oczach. - startujemy kolego wodę.:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jest klimat - dosyp tylko piasku na 4-5cm przed zalewaniem woda bo ten piasek strasznie mleczy i lej wodę. resztę tam widocznych przewodów i termometr sam dojdziesz jak zrobić by nie waliły po oczach. - startujemy kolego wodę.


No właśnie resztę piasku mam w starym akwarium. Jak go teraz usunę z niego to pewno się mocno zachwieje biologia ale chyba te dwa dni ryby przeżyją?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze starego zgarnij tylko 1-2cm z wierzchu i przenieś na wierzch tego w nowym baniaku , złoże biologii też chyba przenosisz .

Z moich prób i doświadczeń wynika że im mniej tych litrów złóż pochowanych w kilku kubłach i AqCTurbo a więcej biologii w piasku i gąbce tym mniej waha się jak coś ruszamy w biologii, ale to zrozumiałe i logiczne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeniosłeś piasek i złoże biologiczne to możesz ryby przenosić jak temperatura będzie OK

edit

tylko nie sugeruj się tymi wskazaniami tego termometru naklejonego na szybę :cry: on pokazuje temperaturę po środku między temperaturą w pokoju a wierzchem szkła a to się ma nijak do temperatury wody w baniaku.

Kup taki  http://allegro.pl/aa4-termometr-elektroniczny-lcd-z-sonda-co-piec-i6160993452.html

sondę w miejscu  wejścia kabelka posmaruj dookoła silikonem i wrzuć do dowolnej komory kaseciaka byle nie przy grzałce a wskażnik cyfrowy przyklej na taśmę dwustronną do szyby tu gdzie kaseciak jest przy szybie to nic nie zasłoni a pomiar dokładny jest.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Henryku.

Termometr zakupiony.

Zbiornik zalany wodą przez Ustrojstwo.

Media do Kasety przeniesione według porządku: Koszyk 2cm na to 1L TMBT, 1L Matrix, 2 woreczki węgla aktywnego. Ampułka Prodibio i Stability wlane. Turbo kaseciak ustawiony na przepływ 7cm. Pompa DCS4000 na 10 biegu. W komorze pompy lustro wody około 5cm poniżej.

DSC06779.JPGDSC06787.JPG

DSC06785.JPGDSC06786.JPGDSC06792.JPG

Mierzyć parametry i jak jest OK to przenosić ryby? Czy to za odważny scenariusz?

PS.

Dziękuję serdecznie wszystkim za wszelkie rady, wskazówki! Jestem mega dumny że udało się mi zrealizować plan i marzenie! Dziękuję że mieliście w tym udział!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzeniu tu parametrów wody poza pH czy jest zbliżone do tego w poprzednim baniaku oraz temperatury wody nic nie da .

Nalałeś świeżej przez ustrojstwo a więc na pewno bez chloru, więc z biologią którą przeniosłeś wszystko.

Pomiar teraz NO2 i NO3 pokaże ci poziom kranówy.

Jeśłi pH i temp OK - wpuszczaj ryby niech się cieszą przestrzenią i może tak na 5biegu wystarczy ?:D

może tą rurę głębiej by nie plumkało.

Spadek lustra wody przy 10 biegu wzorcowy. więc filtracja działa.

też ci dziękuję za współpracę i cieszy mnie następny kaseciarz:D tym razem turbo.

Po wpuszczeniu ryb  tak za 2-3 dni zmierz NO2 a w międzyczasie zakup Kordon Amquel Plus 118ml  w razie zbyt dużego wzrostu azotynów masz plaster na kuku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wszytko wyszło :D. Kawał świetnie wykonanej roboty.

Mogę Ci jeszcze tylko doradzić to co zastosowałam u siebie, a mianowicie ścięcie tej rurki wylotowej pod kątem. Wtedy tak nie pluska i jest mniej widoczne, a ruch tafli jest ;). Widzę też, że zastosowałeś patent z czarną koszulką termokurczliwą. U siebie też to mam i sprawdza się super, gdy biel rurki nie bije po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rosa1986 napisał:

Super to wszytko wyszło :D. Kawał świetnie wykonanej roboty.

Mogę Ci jeszcze tylko doradzić to co zastosowałam u siebie, a mianowicie ścięcie tej rurki wylotowej pod kątem. Wtedy tak nie pluska i jest mniej widoczne, a ruch tafli jest ;). Widzę też, że zastosowałeś patent z czarną koszulką termokurczliwą. U siebie też to mam i sprawdza się super, gdy biel rurki nie bije po oczach :)

No tak podkradłem pomysł :D

Pod jakim kątem podciąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.