Skocz do zawartości

Zielonka na piasku


vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie czysto .... nie ma zlej zieleniny :)


Zero chemii ... tylko duzo podmian wody + zaciemnienie + malo karmienia + napowietrzanie (dotychczas mialem tylko wylewke z kubla na tafle wody ... moze za malo)


Zrobie teraz krotszy "dzien" w akwarium i zobaczymy co z tego wyniknie


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oczywiscie ... kazdy dobry czas kiedys sie konczy :(


Co jakis czas cyklicznie pojawiaja mi sie dalej takie oto ciekawostki na piasku w akwa ...


http://www.kragum.com.pl/akwarium/zdjecia/akwa-zagadka.jpg


Dalej nie probowalem erytromycyny i chemii .. tylko zaciemnianie i usuwanie mechaniczne ... oczywiscie to co sie da wybrac ...


Nie bardzo wiem co moze powodowac te paskudy ...


Parametry wody :


NO2 = 0

NO3 = 10 mg/l

PO4 = 0,05 mg/l


Co myslicie jednak o chemii ? Nie chcialbym stracic obsady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak doradziłeś czester ... tak zrobilem ... odwiedziłem dwie apteki z opisem zwalczania sinic (jakiś artykuł z neta) .. powiedziałem co i jak i w obu aptekach dostałem po 2g erytromycyny ... tylko ważna sprawa ... trzeba pytać jak w aptece pusto jest :)


Czytałem u Waldeusza ze dawał po 400mg/100L ... u mnie 720L minus kamienie i piasek wiec zalozylem ze jakies 500L ...


Podawałem przez dwa dni po 5x400mg .. więc własnie 2g ... wymieszane z wodą w osobnym kubeczku .. taka zawiesina .... akwarium z wylaczonym oswietleniem ale nie zaciemnione w 100% ...


Po dwoch dniach usunalem widoczne slady sinic ... narazie minął tydzien i nie widac tych paskud ... a ostatnio pojawialy sie coraz szybciej bo juz po 2-3 dniach od mechanicznego usuwania (bez lekow) ....


Rybki zdrowe w 100% ... tylko troche glodne byly bo nic nie dostawaly :)


Czas pokaze ... w razie czego wiem jak z nimi walczyc ... oczywiscie z sinicami a nie z pyskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także już o tym pisałem. Aditu coś wspominała że erytro działa tylko na sinice lecz ja po kuracji nie miałem ani glonka. Dlatego mówie na to chemioterapia. Silne napowietrzanie, czeste podmiany, zaciemnienie, jeszcze ten davercin i akwa robi sie sterylne. Największy minus tej kuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.