Aleksiaki123 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 Witam serdecznie, przedstawiam moje malawi. Pozdrawiam Alex
marcin1ja1 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 Gdyby było troszeczkę bliżej to można byłoby pooglądać. A tak akwarium zajmuje w porywie 1/4 obszaru zdjęcia. Napisz coś o baniaku, obsadzie i filtracji.
egon44 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 #3 Opublikowano 15 Sierpnia 2016 Witaj na forum... Zrób fotkę zbiornika centralnie z przodu,wtedy można coś z bliska zobaczyć,ocenić ... No i tak jak kolega powyżej pisze to przydała by się informacja odnośnie zbiornika,filtracji itd... Chociaż obstawiam że to standardowe 240l (120x40x50)...
Aleksiaki123 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 Autor #4 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 Witam. Baniak mam 100/40/40 jeśli chodzi o filtracje to kubełek jest unimax 250 do tego lampa uv 9w dokupiłem jeszcze falownik 16wat. ale jeszcze go nie zamontowałem. Do tego filtracja mechaniczna aqua turbo 750. Na razie parametry wody trzymają się w normie troszkę ostatnio NO3 podskoczyło ale już opanowałem. Jeśli chodzi o oświetlenie to świetlóweczki dwie 30wat w tym jedna jest do morskiego daje taka fajna niebieska poświatę. Czeka jeszcze na zamontowania grzałka zewnętrzna ale to sobie zostawię jak będę kubełek czyścić. To tyle na razie w wielkim skrócie. Pozdrawiam
Bezprym Opublikowano 18 Sierpnia 2016 #5 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 Rybki bardzo ładne lecz niekoniecznie do tego litrażu, co do wystroju to kwestia gustu.
pablojogi Opublikowano 18 Sierpnia 2016 #6 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 obsada sporo przesadzona, taki litraż to harem Saulosi ewentualnie z Maingano, do poprawy:-)
Piter82 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 #7 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 Zwróć uwagę ile się Tobie syfu zbiera po prawej stronie akwa. Coś tu trzeba pokombinować z cyrkulacją. Zdemontuj końcówkę na mechaniku i odłącz wężyk napowietrzajacy. Skieruj wylot mechanika po przekątnej na tylną ściankę to może woda zatoczy koło i ruszy ten syf. Wylot z biologa na taflę aby napowietrzało.
marcin1ja1 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 #8 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 Najważniejsze to karm dwa razy mniej. Auratus wygląda jakby miał ciążę pozapyskową . Napisz proszę jakiej karmy używasz. Część z obsady na pewno jest to redukcji.
egon44 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 #9 Opublikowano 18 Sierpnia 2016 6 godzin temu, Piter82 napisał: Zdemontuj końcówkę na mechaniku i odłącz wężyk napowietrzajacy. Skieruj wylot mechanika po przekątnej na tylną ściankę to może woda zatoczy koło i ruszy ten syf. Przede wszystkim kolega musi zmienić mechanika aqua turbo 750 na takiego o większym przepływie,bo ten co posiada jest zdecydowanie za słaby... Ja w swoim zbiorniku 100x40x50 mam mechanika o przepływie 1000l/h ale uważam że jest on za słaby...Dodatkowo posiadam falownik więc od bidy daje radę z wciąganiem syfku ... Osobiście to dałbym mechanika o przepływie 1500-2000l/h lub zostawiłbym tego co ma kolega,a dokupił bym tylko dodatkowo falownik...
marcin1ja1 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 #10 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 A ja bym koledze zaproponował całkowite zrezygnowanie z tego turbo 750 i zainwestować w falownik JVP 100 z przepływem 2500 l/h. A na zasys do kubełka zainstalować prefiltr z gąbki. Falownik kosztuje około 30-35zł i ogarnie całą cyrkulację w tym baniaku. Nie będzie wtedy mowy o zbieraniu się gówienek i skokach NO3.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się