anonimus Opublikowano 19 Sierpnia 2016 #11 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Ja mam ten sam problem i falownik niestety nie robi roboty może mocniejszy dał by radę Co do wystroju to kto jak lubi :-)
Piter82 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 #12 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 10 godzin temu, egon44 napisał: Przede wszystkim kolega musi zmienić mechanika aqua turbo 750 na takiego o większym przepływie,bo ten co posiada jest zdecydowanie za słaby... Ja w swoim zbiorniku 100x40x50 mam mechanika o przepływie 1000l/h ale uważam że jest on za słaby...Dodatkowo posiadam falownik więc od bidy daje radę z wciąganiem syfku ... Osobiście to dałbym mechanika o przepływie 1500-2000l/h lub zostawiłbym tego co ma kolega,a dokupił bym tylko dodatkowo falownik... Dokładnie. Ja mam teraz Jebao RW 4 i zasuwa na pół mocy i jest super! Miałem Aquaela 2000 i też dawał radę ale mam hopla na punkcie cyrkulacji i czystości wody. Jakby co to mam do sprzedania Aquaela za połowę ceny bo prawie nówka. Sorry za OT
Aleksiaki123 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Autor #13 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Witam co do pokarmu to karmie rybki dwa razy dziennie jak jestem w domu ale jak wyjeżdżam w delegacje to żonka karmi i pewno przesadza z pokarmem. Cały czas karmiłem karmą z tropikala Malawi CHIPS wolno tonący pokarm ,spirulina z firmy JBL 40%, nikari plankton w granulkach.
Aleksiaki123 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Autor #14 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Podłączyłem falownik ładnie zaczęła woda krążyć. Czy falownik musi być cały czas włączony?
egon44 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 #15 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 (edytowane) 54 minuty temu, Aleksiaki123 napisał: Czy falownik musi być cały czas włączony? Jak najbardziej może być włączony cały czas... Ja u siebie wyłączam falownik(JVP-100) na noc,z racji tego że strasznie buczy...Gdyby nie buczenie które mi przeszkadza to miałbym go włączony cały czas ... Ale w najbliższym czasie planuje zakupić RW 8 więc zapewne on już będzie włączony 24/h na dobę... Edytowane 19 Sierpnia 2016 przez egon44
Aleksiaki123 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Autor #16 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Witam ja mam falownik ZL-221 16 wat z dwoma dyszami strasznie duży musze jakoś go kamieniami zasłonić.
Piter82 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 #17 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Godzinę temu, Aleksiaki123 napisał: Witam ja mam falownik ZL-221 16 wat z dwoma dyszami strasznie duży musze jakoś go kamieniami zasłonić. Do 100 cm baniaka falownik o mocy 8000l/h? Przecież to jak w pralce na opcji "wirowanie' Taki falownik to dobry do morszczaka żeby bujać mocno koralami. Przy Twojej aranżacji to nie masz jak go zasłonić bo falownik nie może byc za nisko żeby burzy piaskowej Tobie nie zrobił a z taką mocą to już w ogóle...
Aleksiaki123 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Autor #18 Opublikowano 19 Sierpnia 2016 Właśnie tak było jak go uruchomiłem ale dałem na połowe wysokości akwarium i jest dobrze. Teraz muszę jakoś go zasłonić bo jest spory gabarytowo ale robotę zrobił całe dno posprzątane i rybki trochę muskulatury nabiorą. Pytałem w sklepie internetowym to powiedzieli ze się idealnie nadaje. Człowiek musi się na błędach uczyć
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się