Skocz do zawartości

Mój kwałek Malawi


rzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Rzemek wkradł się nam nieporządek:D i widzę rączki cię świerzbią a doradców wielu.

Miałeś te zooleki wyrzucić by cię nie korciło nimi mierzyć.

Miałeś nic nie ruszać w kuble i w baniaku do czasu aż biologia dojrzeje a już kombinujesz usuwać zeolit - to czemu ten mądrala ci tego nie powiedział jak ruszałeś z tym kubłem. .W kuble masz litr tych białych kulek JBLa to jest Micromec - 1200m2 powierzchni dla bakterii czyli na baniak 800l  jak baniak dojrzeje będziesz wywalał te czarne i zeolit w odstępie tygodniowy po kolei - teraz nie ma takiego tematu.

Miałeś robić podmianki 50% a to dlatego że 30-czy 35% robiłeś od samego początku afery i d..

Jak zrobisz podmiankę 50% to wiemy ile powinno być po podmiance. weż przylepca odmierz połowę między powierzchnią piasku a lustrem wody przyklej do szyby z boku i do tego poziomu podmieniaj jak zaczniesz zmieniać % podmian to nie wiemy i nadal nie będziemy wiedzieli co z biologią.

Problem w tym że pomiary robisz po podmiance a nie przed podmianką jednocześnie zmieniając wielkość podmian przez to nic nie wiadomo.

Ustalamy  że jutro po południu o 15 robisz najpierw pomiary NO2 i NO3  notujesz i podajesz na forum a potem wymieniasz te 50% wody i już nie mierzysz po podmiance bo szkoda testu na wynik który z góry znamy.

Powtarzasz tak codziennie aż NO2 spadnie do 0,2 -0,4 ppm wtedy przechodzisz na podmiany co drugi dzień ale dokładnie tak samo - najpierw pomiar i wyniki potem podmianka.

Pisałem ci i koledzy - ustrojstwo buduj bo kiedyś z tego Prime trzeba będzie odejść .

Jak masz wątpliwości z odczytem koloru testu to konsultuj z żoną albo nawet z tą młodą damą - one lepiej widzą kolory niż my.

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deccorativo napisał:

Rzemek wkradł się nam nieporządek:D i widzę rączki cię świerzbią a doradców wielu.

Miałeś te ....

 

 

ja o kulki JBL pytałem nic więcej, tylko wasza opinie chciałem poznac i to wszystko...(przepraszam już nie będe pytać) nie ruszuszałem w filtrach nic i nie będę ruszać, choć kazał mi gość Purigen natychmiast wyjąć bo on blokuje mi cykl azotowy i z nim nie ruszę. 

na te podmiany wody i to w takiej ilości to każdy robi "karpia" :o:o:o:o:o:o:otylko Ty deccorativo polecasz mi takie podmiany robić...

rozmawiałem z człowiekiem ktory zajmuje sie u mas serwisuje zaklada akwaria morskie. Tego czlowieka spotkalem przez przypadek w sklepie jak szukałem tego preparatu NL Out II. On twierdził że odpiecie filtra na 2 min i wyjęcie saszetki z Purigen nie zaszkodzi a pomoże...

też mi mowil, że skoro NO3 mi pokazuje to cykl ruszył więc nie ma co kombinować tylko lać bakterie i tu padło na Stability...

...i ja mam mętlik taki ze głową mnie już boli mam tego dość. Latać z wodą też mi się nie uśmiecha, ludzie wakacje są mam też rodzinę proszę to wziąść pod uwagę. Więc wodę mogę podmienić ale nie koniecznie o 15. Postaram się jutro to zrobić.

..Po dzisiejszej kolejnej wymianie ryby zwolnily swoje tempo są zaspane. A połowa to siedzi pochowana. Czyli co, funduje im stres niepotrzebny za chwilę mi padną na zawał a nie z powodu NO2 które i tak jest na takim samym poziomie. Skoro już prawie 3 tydzień żyły na bateriach i małych podmianach to może dla ich dobra zmienimy częstotliwość tych podmian. Testy robiłem dzisiaj przed podmianą które zresztą podałem na forum. Podmienilem wodę i ponownie podałem wyniki testów...

ja liczę na pomoc i sugestie... wydaje mi się też, że forum polega na zadawaniu pytań...

 ty deccorativo pomagaleś tutaj na forum jednemu człowiekowi któremu kazales lac tylko stability i tyle nic nie miał kombinować. nawet testów nie kupił o które tak bardzo nalegales i wystartował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ogarnij się, czytaj to co pisze decco, on tu jest na prawdę dobry w sprawach chemii i biologii. Ja z racji swojego doświadczenia też coś podpowiem, Ale jak ty mi chłopie mówisz, że po podmianie 35% masz taki sam wynik to wybacz, wczoraj podmieniłeś 50% i było połowę mniej no2. Przechodziłem przez to co Ty i jakoś wybrnąłem, woziłem wodę w baniakach z innej dzielnicy, też byłem załamany i też momentami miałem ochotę to wszystko rzucić, Decco może potwierdzić, ale jestem facetem, ojcem, nie poddałem się, dziś mój syn podziwia 3 baniaczki. Także spinaj poślady i rób te podmiany i czekaj na poprawę parametrów. To czy podmienisz 35% czy 50 % baniaka nie ma znaczenia, może tylko dla liczb, najważniejsze CI przekazaliśmy nie wkładaj łap do biologii, nie wlewaj na pałę czegokolwiek, nie ruszaj filtra. Ja jestem na działce i rzadko tu zajrzę przez 2 dni, Decco Cię dalej prowadzi, ja w poniedziałek czytam i widzę ogarniętego chłopaka a nie beksę :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pleziorro napisał:

Chłopie ogarnij się, czytaj to co pisze decco, on tu jest na prawdę dobry w sprawach chemii i biologii. Ja z racji swojego doświadczenia też coś podpowiem, Ale jak ty mi chłopie mówisz, że po podmianie 35% masz taki sam wynik to wybacz, wczoraj podmieniłeś 50% i było połowę mniej no2. Przechodziłem przez to co Ty i jakoś wybrnąłem, woziłem wodę w baniakach z innej dzielnicy, też byłem załamany i też momentami miałem ochotę to wszystko rzucić, Decco może potwierdzić, ale jestem facetem, ojcem, nie poddałem się, dziś mój syn podziwia 3 baniaczki. Także spinaj poślady i rób te podmiany i czekaj na poprawę parametrów. To czy podmienisz 35% czy 50 % baniaka nie ma znaczenia, może tylko dla liczb, najważniejsze CI przekazaliśmy nie wkładaj łap do biologii, nie wlewaj na pałę czegokolwiek, nie ruszaj filtra. Ja jestem na działce i rzadko tu zajrzę przez 2 dni, Decco Cię dalej prowadzi, ja w poniedziałek czytam i widzę ogarniętego chłopaka a nie beksę :)

bez komentarza to zostawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzemek staram się ci pomóc jak potrafię. Na tym forum masz wklejony na samej górze w dziale Woda "Szablon startu biologii ...etcetera:arrow: gdybyś się zastosował to byśmy dziś nie byli obaj na krawędzi załamania;)

Opisałem też tu "ustrojstwo do nalewania wody " by nie kubłować wody tylko by sama leciała do baniaków.

Jeśli się poddajesz i nie masz cierpliwości to oddaj ryby do sklepu i zaczynaj od początku ale bez ryb.

Właśnie dlatego że masz w niedojrzałym baniaku ryby to rady są inne niż dla tych co postąpili rozsądnie - ty zrobiłeś nierozsądnie słuchając sklepikarza któremu zależało na sprzedaniu ryb a nie testu na NO2 by zobaczyć czy po 3 tygodniach faktycznie baniak dojrzały.

Nie ma dwu takich samych baniaków biologicznie - każdy jest inny więc rady też są różne.

Teraz wyjaśnienie kwestii czego nie dajemy w kuble na start biologii.

Na start nowej dziewiczej biologii wyjmujemy z kubłów

zeolit

Purigen

węgiel aktywowany

Dlaczego u ciebie nie zalecam teraz wyjmować Purigenu który tam siedzi co najmniej od miesiąca.

Bo on od dawna już nie działa, a Purigen działa w ten sposób że adsorbuje NO2 i przy starcie zabiera pożywkę słabiutkiej tworzącej się dopiero biologii. To sam zeolit.

U ciebie w baniaku NO2 masz po dziurki w nosie i w nadmiarze tak wielkim że zagraża to życiu ryb.

Teraz to ten twój Purigen robi za doskonałą i wielką powierzchnię do zasiedlenia bakteriami nitryfikacyjnymi a tego nam potrzeba i w nim jak i w tej ceramice masz słabiutką biologię która nie jest w stanie przerobić NO2 na NO3 - kuleje ci II etap nitryfikacji i nie robimy żadnych ruchów by coś z tych bakterii uszczuplać wyjmując tą małą saszetkę.

W tej chwili u ciebie liczy się każda bakteria II etapu czyli Nitrobacter czy Nitrospira a w saszetce one tam siedzą.

Lej więc te ampułki PB ile masz tuż po podmiankach a nawet ten ML Blend dawałbym nie co 8 dni tylko co drugi dzień w mniejszych dawkach.

Nie załamuj się tylko walcz kolego a czas pracuje na twoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Przed podmiana woda temp. 27C

No2 0,6 JBl

No3 10 JBl choć tutaj jest kolor nie do końca taki sam. Bardziej jaśniejszy ale nie tak jasny jak NO3 1 

Woda podmieninna w ilości 50% 

Temperatura teraz 25 C wlałem kapsułke cała z bakteriami po około 15 min po podmianie. Przy podmianie stosowałam Prime. Filtry działają na full w tym turbo wew. napowietrzanie full. 

20160806_160135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybcie widzę pływają swobodnie więc te 0,6ppm NO2 widać że je zupełnie nie boli a powinno.

jutro niedziela - masz święto kolego -  pomierz tylko wodę i nie podmieniaj zobaczymy czy w poniedziałek będzie dalej 0,6 czy 1,2ppm NO2.

Tak se patrze na ten twój baniak i takie mnie myśli nachodzą. A może ty masz baniak od dawna dojrzały tylko w tym żwirze dentryfikacja ci się zaczęła, grubo tego nawalone. W piasku 0,8-1,2mm to tlenowo na 1-2 cm potem niskotlenowo i wodą nie krąży a u ciebie żwir jak ceramika w kuble.

Miałem tak kiedyś że w zupełnie dojrzałym baniaku po wstawieniu grubej warstwy grysu koralowego też mi nie wiedzieć czemu skoczyło NO2 - było też wysokie znacznie powyżej poziomu szkodliwości 0,2ppm a ryby pływały jakby nic - bardzo mnie to wtedy zdziwiło . ale to była jasna sytuacja i od razu wiedziałem - też miałem zaczętą denitryfikację w  grysie koralowym grubym jak u ciebie. Napisz co to za żwir zamiast piasku masz. Myślę jak taką tezę sprawdzić na ludziach -sorry -rybach bez szkody u ciebie. nic na razie nie rób nowego. zobaczymy w poniedziałek co będzie po 2 dniach bez podmiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to grys marmurowy taki drobny na powierzchnię 100×40 wsadziłem 16 kg. Wydaje się, że jest dużo ale na środku jest styropian gruby na 1 cm i jest podsypany bokiem.  Wiec na srodku jest warstwa okolo 2 cm...

ja tak się zastanawiam czy ta fiolka z bakteriami jedna to nie mało, może doleje jeszcze cosik z bakteri które stoją a mogły by pływać :P 

no i to NO3 nie powinno być wyższe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.