Skocz do zawartości

Mój kwałek Malawi


rzemek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, rzemek napisał:

nie znasz tematu...więc milcz... Poczytaj od początku post po poście i będziesz zorientowany...mi się tłumaczyć Tobie z osobna nie chce mojej historii :angry:

Trochę nie ładnie zachowałeś się w stosunku do kolegi Andrzeja,bo zapewne nie tylko on obserwuje twoje poczynania w tym temacie...Odpisuje tobie,podpowiada bo chce pomóc jak ja czy inni koledzy,więc trochę nie miłe to było z twojej strony :( ...

38 minut temu, rzemek napisał:

właśnie Panie egon44 rozumiem, że na mój zbiornik 20 kg piachu mi wystarczy bez problemu. Z tego co widzę mamy to samo akwarium i pytam teraz ja Ciebie ile ty masz w środku :) kg

Szczerze to ile kg piasku użyłem nie wiem :D ...Ja zakupiłem na składzie dwa pełne 10l wiaderka tego piachu...Po przepłukaniu tego piachu i wsypaniu go do zbiornika z podkładem na dnie,oraz gotową aranżacją zostało mi go jeszcze pół wiaderka...

Więc myślę że użyłem około 15kg,może i mniej...2 wiaderka tobie na pewno starczą...

Wszystko też zależy od ilości kamienia w zbiorniku...Staraj się nasypać tyle piachu żeby jego grubość na całej powierzchni wynosiła 4-5 cm...Celuj w 4 cm warstwę,będzie mało to zawsze można dosypać ;)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, egon44 napisał:

Trochę nie ładnie zachowałeś się w stosunku do kolegi Andrzeja,bo zapewne nie tylko on obserwuje twoje poczynania w tym temacie...Odpisuje tobie,podpowiada bo chce pomóc jak ja czy inni koledzy,więc trochę nie miłe to było z twojej strony :( ...

tak wiem, już ochłonąłem...

ale czytanie któryś raz z kolei słuchaj co mówią inni wyprowadza mnie już z równowagi...można zapytać decco czy nie wykonałem jakiegoś jego polecenia..decco nie musi odpowiadać bo skoro kolega czytał to wie

...ja zadałem w ostatnim czasie pytania na które mógł mi odpowiedzieć Andrzej a nie pisze, że popełniam błędy i nie słucham, powtarzam nie słucham co mi koledzy w dobrej wierze radzą. No ku....spadłem z krzesła. Gość wyskoczył jak "filip...".Czytam dalej wystartuj prawidłowo. itp...AndrzejWalb jakby znał temat to by wiedział co wywnioskował Decco i w czym prawdopodobnie tkwi problem. I naprawdę ja doskonale wiem co mam zrobić.bo mi to napisaliście i to zrobię

..skoro chce pomóc niech odpowie na moje pytania, żebym nie popełniał już błędów na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, egon44 napisał:

Szczerze to ile kg piasku użyłem nie wiem :D ...Ja zakupiłem na składzie dwa pełne 10l wiaderka tego piachu...Po przepłukaniu tego piachu i wsypaniu go do zbiornika z podkładem na dnie,oraz gotową aranżacją zostało mi go jeszcze pół wiaderka...

Więc myślę że użyłem około 15kg,może i mniej...2 wiaderka tobie na pewno starczą...

Wszystko też zależy od ilości kamienia w zbiorniku...Staraj się nasypać tyle piachu żeby jego grubość na całej powierzchni wynosiła 4-5 cm...Celuj w 4 cm warstwę,będzie mało to zawsze można dosypać ;)... 

I tu by się zgadzało bo w chwili obecnej ja tego grysu co mam obecnie kupiłem 16 kg. Podczas płukania coś się tam zmarnowało:biggrin: ale w sumie uważam że około 14 kg mam na pewno. Oki jak ogarnę baniak a prawie już go mam to podjadę na żwirownie zobaczę co tam dla mnie ciekawego mają. Egon44 a co sądzisz na temat kamieni, które obecnie mam, wymienić je również? z tego co się przyglądam to na pewno kilka kamyczków zrobi aut bo jest ich co najmniej za dużo ;) o kilka hihih.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rzemek napisał:

I tu by się zgadzało bo w chwili obecnej ja tego grysu co mam obecnie kupiłem 16 kg. Podczas płukania coś się tam zmarnowało:biggrin: ale w sumie uważam że około 14 kg mam na pewno.

No tak by to wynikało z moich obliczeń,więc zapewne tyle piasku posiadasz...

21 minut temu, rzemek napisał:

Oki jak ogarnę baniak a prawie już go mam to podjadę na żwirownie zobaczę co tam dla mnie ciekawego mają.

Sprawdź ten szary piach jeśli będzie na składzie,porób jego fotki i wstawiaj je tutaj...

21 minut temu, rzemek napisał:

 Egon44 a co sądzisz na temat kamieni, które obecnie mam, wymienić je również? z tego co się przyglądam to na pewno kilka kamyczków zrobi aut bo jest ich co najmniej za dużo ;) o kilka hihih.

Powiem tak...

Kwestia kamieni,aranżacji to już twoja indywidualna sprawa,jeśli tobie takie kamienie się podobają to je zostaw w takiej ilości jak masz w zbiorniku...

Osobiście to te kamienie nie są w moim guście,a o tym nie będziemy przecież dyskutować ;) 

Jeśli już chcesz zmienić kamienie na inne będzie to dobry wybór przy okazji zmiany podłoża...

Ale jak planujesz mieć zbiornik w mrocznym klimacie to mogę tobie polecić np serpentynit którego posiadam u siebie w zbiorniku...

Na twoim czarnym tle będzie się super prezentował...

Tu zostawiam decyzje w twoich rękach :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rzemek napisał:

Dobry pomysł poddał Andrzej z tymi próbkami i oczywiście z nich skorzystam.

Pomysł dobry bo przetestowany ;) ...

11 minut temu, rzemek napisał:

Oki wszystko wiem mam nadzieję :D w trakcie wyjdzie. Jeszcze raz dziękuję. Teraz działam

Działaj z głową na karku kolego i zanim coś zrobisz w zbiorniku to wpierw śmiało pytaj :D ...

Powodzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rzemek napisał:

Decco a Ty myślisz że co zrobiłem pierwsze jak wstałem...dałem buziaka córce i zrobiłem testy wody NO2 jak dla mnie to samo co wczoraj 0,6ppm

Może taka moja rada.Zawodowo zajmuje się analizą wody i ścieków i wiem że często błąd jest po stronie ludzkiej.Uwież mi żadne analizy kropelkowe nie dadzą Ci tak dokładnego wyniku jak analiza kolorymetryczna wykonana w laboratorium za pomocą spektrofotometru.W laboratorium zwłaszcza akredytowanym wydaje się kupę kasy na wzorce,sprzęt itp.A analiza NO2 i NO3 wcale do banalnych nie należą,trzeba się sporo namęczyć przy usunięciu matrycy z próbki żeby wynik był miarodajny.Więc jak cię stać, zapytaj się czy w twojej miejscowości sanepid czy wodociągi nie wykonują prywatnie badań.Z własnego doświadczenia różnica między testami JBL a spektrofotometrem może wynieś nawet 50%.Deccorativo dobrze Ci radzi i aż mi się wierzyć nie chcę że po takim czasie i dodaniu tylu bakterii do akwarium,nadal NO2 masz na poziomie 0,6ppm.Zwłaszcza że piszesz że po rybach jakoś tego nie widać.Po prostu sugeruje że:a) coś z testem jest nie tak,b) ze wzrokiem coś nie tak :), c)coś źle wykonujesz , d) w domu masz jakąś stację,czy same filtry do uzdatniania wody i dawno tych filtrów nie wymieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rzemek napisał:

ale czytanie któryś raz z kolei słuchaj co mówią inni wyprowadza mnie już z równowagi

..opanuj swoje emocje. To jest forum i każdy może w Twoim temacie pisać czy tego chcesz czy nie. Nie oznacza ,że musisz czytać. Jeżeli nie znasz znaczenia słowa FORUM  to nie moja wina. Czytasz bardzo "uważnie" o czym świadczy chyba pierwszy post w którym twierdzisz ,że wyczytałeś na tym forum ,że polecamy testy Zoolek...

 

3 godziny temu, rzemek napisał:

...ja zadałem w ostatnim czasie pytania na które mógł mi odpowiedzieć Andrzej a nie pisze,

...jasne ,że mógł. Ale Henryk to robi to z anielską cierpliwością to ja nie muszę tego dublować. Jeżeli wyprowadza Ciebie z równowagi  to co inni piszą i dajesz  temu wyraz w chamski sposób to tylko świadczy o Tobie.

Na tym kończę OT bo nie mam zamiaru już zniżać się do Twojego poziomu.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.