Skocz do zawartości

Pęknięte akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Klasyczne pęknięcie nie spowodowane wiekiem , a źle wklejonymi wzmocnieniami wzdłużnymi. Aż dziw że i tak długo wytrzymało, podobne problemy były z Wromakami 240l.

Jak kupisz podobne to może śmiało być z 8mm byle tylko wzmocnienia były wklejone jakieś 4-5cm od bocznych szyb, a nie po 15cm.



Pośrednio ale w tym samy temacie. Piszesz ze wzmocnienie nie powinno byc 15 cm tylko 4... super ale czy chcesz powiedziec ze i mnie czeka ktoregos pieknego dnia/nocy niemila niespodzianka?? Mam wzmocnienia ok 13 cm oddalone. I nie sądzę aby Przemek gafe popełnił wiec to moze nie sama wina odległości ale całokształt : jakosc klejenia, szklo, podloze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to poprzeczka, jeśli jej nie masz a wzmocnienia wzdłuż są zbyt krótkie, to szyba naprężając się powoduje pęknięcie tuż za wzmocnieniem bo nie może się przez nie ugiąć. Natomiast te z poprzeczką nie pracują na takiej powierzchni, bo spinka przejmuje część naprężeń. Ale moja wiedza jest czysto teoretyczna :) może Przemek się wypowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle ze procz samej odległości muszą być inne ważne czynniki. Gruposc szkla, rodzaj szkla, wysokosc na jakiej wzmocnienie jest wklejone, i co tam fachowcy tylko wiedzą. Mam nadzieję ze kiedyś Przemek tu zajrzy i cos podpowie:) a póki co będę starał sie spać spokojnie ( glowy kolo 720 litrow podczas snu... liczac że sam wymiar w CM nie jest decydujacy (zresztą nie tylko w akwariach ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio ale w tym samy temacie. Piszesz ze wzmocnienie nie powinno byc 15 cm tylko 4... super ale czy chcesz powiedziec ze i mnie czeka ktoregos pieknego dnia/nocy niemila niespodzianka?? Mam wzmocnienia ok 13 cm oddalone. I nie sądzę aby Przemek gafe popełnił wiec to moze nie sama wina odległości ale całokształt : jakosc klejenia, szklo, podloze...



Nie czeka. Możesz spać spokojnie.Układ wzmcnien poprzecznych nie zawsze jest wymagany . Wszystko zależy od wysokości.długości i grubości szkła.


Temat jest dość obszerny .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś tu mi nie grało, masz akwarium 720l i pewnie też wzmocnienie poprzeczne, a jeżeli tak to już to zmienia postać rzeczy.

A tu chodziło o klasyczne 240l z za krótkimi wzmocnieniami wzdluznymi vs grubość szyby i długość akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz. Ile Wromak zrobił i sprzedał zbiorników 240l ? Gdzieś czytałam, że pękają te z 2011 roku - więc, nawet uściślijmy pytanie - ile ich wykonał i sprzedał w 2011 roku ? Ile z nich pękło ? Jaki to procent ? Nurtuje mnie to bardzo bo nagonkę zrobić bardzo łatwo. Sama mam taką 240 kupiona w grudniu 2014 roku i powiem Wam szczerze, że sytuacja mnie irytuje bo w dobie internetu bardzo łatwo szkalować a nigdzie nie odnalazłam faktów, liczb etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.