endriu0 Opublikowano 11 Maja 2016 #21 Opublikowano 11 Maja 2016 Ale teraz ma grubsze szkło 10mm więc myślę że będzie dobrze nawet bez wzmocnień. Dla świętego spokoju spinkę na środku możesz wkleić. Mi się ona oprócz trzymania akwa przydaje jako półeczka jak w akwa grzebię
stan Opublikowano 11 Maja 2016 #22 Opublikowano 11 Maja 2016 Przedłuż lub wklej jedno poprzeczne, ale na bank nie zostawiaj tego tak. Inaczej szykuj się na powódź.
Pleziorro Opublikowano 11 Maja 2016 #23 Opublikowano 11 Maja 2016 Szkoda że już zalane, trzeba wkleić poprzeczkę jak Sylwek
rafik567 Opublikowano 11 Maja 2016 #24 Opublikowano 11 Maja 2016 Klasyczne pęknięcie nie spowodowane wiekiem , a źle wklejonymi wzmocnieniami wzdłużnymi. Aż dziw że i tak długo wytrzymało, podobne problemy były z Wromakami 240l. Jak kupisz podobne to może śmiało być z 8mm byle tylko wzmocnienia były wklejone jakieś 4-5cm od bocznych szyb, a nie po 15cm. Pośrednio ale w tym samy temacie. Piszesz ze wzmocnienie nie powinno byc 15 cm tylko 4... super ale czy chcesz powiedziec ze i mnie czeka ktoregos pieknego dnia/nocy niemila niespodzianka?? Mam wzmocnienia ok 13 cm oddalone. I nie sądzę aby Przemek gafe popełnił wiec to moze nie sama wina odległości ale całokształt : jakosc klejenia, szklo, podloze...
stan Opublikowano 11 Maja 2016 #25 Opublikowano 11 Maja 2016 Hmm, to bardzo dziwne że tak wkleił Przemek. Może zapodał grubszą szybę czy co innego nie wiem. Wiem że w ten sposób klejone akwaria np. przez Wromaka pękały na potęgę.
Pleziorro Opublikowano 11 Maja 2016 #26 Opublikowano 11 Maja 2016 Myślę że to poprzeczka, jeśli jej nie masz a wzmocnienia wzdłuż są zbyt krótkie, to szyba naprężając się powoduje pęknięcie tuż za wzmocnieniem bo nie może się przez nie ugiąć. Natomiast te z poprzeczką nie pracują na takiej powierzchni, bo spinka przejmuje część naprężeń. Ale moja wiedza jest czysto teoretyczna może Przemek się wypowie...
rafik567 Opublikowano 11 Maja 2016 #27 Opublikowano 11 Maja 2016 Tez tak mysle ze procz samej odległości muszą być inne ważne czynniki. Gruposc szkla, rodzaj szkla, wysokosc na jakiej wzmocnienie jest wklejone, i co tam fachowcy tylko wiedzą. Mam nadzieję ze kiedyś Przemek tu zajrzy i cos podpowie:) a póki co będę starał sie spać spokojnie ( glowy kolo 720 litrow podczas snu... liczac że sam wymiar w CM nie jest decydujacy (zresztą nie tylko w akwariach )
przemek wieczorek Opublikowano 11 Maja 2016 #28 Opublikowano 11 Maja 2016 Pośrednio ale w tym samy temacie. Piszesz ze wzmocnienie nie powinno byc 15 cm tylko 4... super ale czy chcesz powiedziec ze i mnie czeka ktoregos pieknego dnia/nocy niemila niespodzianka?? Mam wzmocnienia ok 13 cm oddalone. I nie sądzę aby Przemek gafe popełnił wiec to moze nie sama wina odległości ale całokształt : jakosc klejenia, szklo, podloze... Nie czeka. Możesz spać spokojnie.Układ wzmcnien poprzecznych nie zawsze jest wymagany . Wszystko zależy od wysokości.długości i grubości szkła. Temat jest dość obszerny . 1
stan Opublikowano 11 Maja 2016 #29 Opublikowano 11 Maja 2016 Czyli jednak coś tu mi nie grało, masz akwarium 720l i pewnie też wzmocnienie poprzeczne, a jeżeli tak to już to zmienia postać rzeczy. A tu chodziło o klasyczne 240l z za krótkimi wzmocnieniami wzdluznymi vs grubość szyby i długość akwarium.
Raciczka Opublikowano 12 Maja 2016 #30 Opublikowano 12 Maja 2016 Mnie zastanawia jedna rzecz. Ile Wromak zrobił i sprzedał zbiorników 240l ? Gdzieś czytałam, że pękają te z 2011 roku - więc, nawet uściślijmy pytanie - ile ich wykonał i sprzedał w 2011 roku ? Ile z nich pękło ? Jaki to procent ? Nurtuje mnie to bardzo bo nagonkę zrobić bardzo łatwo. Sama mam taką 240 kupiona w grudniu 2014 roku i powiem Wam szczerze, że sytuacja mnie irytuje bo w dobie internetu bardzo łatwo szkalować a nigdzie nie odnalazłam faktów, liczb etc.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się