Skocz do zawartości

Filrtacja narurowa do 720l


bakus_44

Rekomendowane odpowiedzi

Za pompą wystarczą 3 korpusy połączone szeregowo plus do nich jeden bypass (wspólny). To co wymyśliłeś jest przerostem formy nad treścią. Jeden narurowiec z matrixem i jeden z FBF załatwi Ci całą biologię. Nie ma sensu bawić się w dokładanie równolegle zwykłej ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 3 mechaniczne ale jeżeli źle zrobisz za pompą to i 3 mechaniki nie polepszą przepływu.

Co masz na myśli przez FBF? Filtr z piaskiem? Jeżeli tak to nie dawaj go za matrixem w jednej linii. To nie wypali. Wgl proponuje zrezygnować z tego piasku na rzecz 2x matrix lub jakaś inna ceramika. Jeżeli dasz za matrixem zaraz FBF z piaskiem to będziesz zmuszony zmniejszyć przepływ przez matrix żeby Ci piasku nie wydmuchało przez rury.


Ja zrobiłbym to tak jak na załączonym obrazku: http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=8473&stc=1&d=1461582859

post-13031-14695728753795_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka 720l z 680l wody potrzeba max 1,7 litra Matrixu lub zwykłej lawy wulkanicznej po 6zł/l albo jeszcze lepiej tylko 1 litr JBL MicroMec. Upierdliwe w starcie biologii i po każdym braku prądu FBF jest już zbędne. Po co dawać coś co musi być dublowane ceramicznym złożem by co chwila nie patrzeć czy miele piasek.

Tę zależności masz podane w opisie Seachema dla Matrixa który ma 700m2/l powierzchni dla bakterii ten Micromec ma 1200m2 z litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka 720l z 680l wody potrzeba max 1,7 litra Matrixu lub zwykłej lawy wulkanicznej po 6zł/l albo jeszcze lepiej tylko 1 litr JBL MicroMec. Upierdliwe w starcie biologii i po każdym braku prądu FBF jest już zbędne. Po co dawać coś co musi być dublowane ceramicznym złożem by co chwila nie patrzeć czy miele piasek.

Tę zależności masz podane w opisie Seachema dla Matrixa który ma 700m2/l powierzchni dla bakterii ten Micromec ma 1200m2 z litra.



Właściwie to na początku nie było w planach FBFa, ale naczytalem się tutaj tylu pozytywnych opinii..... Skoro tak to jestem w stanie z niego zrezygnować.

Tak samo jak o 3 mechanikach, ze niby przeplyw lepszy....

Sam już nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to na początku nie było w planach FBFa, ale naczytalem się tutaj tylu pozytywnych opinii..... Skoro tak to jestem w stanie z niego zrezygnować.

Tak samo jak o 3 mechanikach, ze niby przeplyw lepszy....

Sam już nie wiem.....



No przez 3 lepszy niż przez 2 a jeszcze lepszy przez 4 - też tak mają.

Ty obejrzyj wzorzec narurowca by stan i jak musisz ten system filtracji wybrać to rób.

Moim zdaniem zacznij jednak od podstawy czyli od odpowiedzi - jaką masz wodę w kranie a tego się nie dowiemy jak nie wpiszesz w swój profil miejscowości gdzie mieszkasz - czasami nie miłe zaskoczenie może spotkać jak ktoś zaczyna od filtracji nie wiedząc jaką będzie wodę filtrował.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przez 3 lepszy niż przez 2 a jeszcze lepszy przez 4 - też tak mają.

Ty obejrzyj wzorzec narurowca by stan i jak musisz ten system filtracji wybrać to rób.

Moim zdaniem zacznij jednak od podstawy czyli od odpowiedzi - jaką masz wodę w kranie a tego się nie dowiemy jak nie wpiszesz w swój profil miejscowości gdzie mieszkasz - czasami nie miłe zaskoczenie może spotkać jak ktoś zaczyna od filtracji nie wiedząc jaką będzie wodę filtrował.:D



Już zaktualizowałem miejscowość:)

-- dołączony post:

Do baniaka 720l z 680l wody potrzeba max 1,7 litra Matrixu lub zwykłej lawy wulkanicznej po 6zł/l albo jeszcze lepiej tylko 1 litr JBL MicroMec. Upierdliwe w starcie biologii i po każdym braku prądu FBF jest już zbędne. Po co dawać coś co musi być dublowane ceramicznym złożem by co chwila nie patrzeć czy miele piasek.

Tę zależności masz podane w opisie Seachema dla Matrixa który ma 700m2/l powierzchni dla bakterii ten Micromec ma 1200m2 z litra.



OK, dam w takim razie 3 korpusy na filtracje mechaniczna, 2 korpusy rownolegle na kulki JBL MicroMec (miałęm je w poprzednim filtrze, nie wiem dlaczego wiekszosc stosuje matrixa skoro one sa tansze i maja jeszcze wieksza powierzchnie?) i 1 korpus na purlite a520 z osobna wylewka z wezyka. Moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaktualizowałem miejscowość:)



no to fatalnie:( - przeprowadzaj się do Łodzi:D

Toruń to co osiedle to inna woda i te parametry które dla nas najważniejsze -to ukryte przed ludzmi.


pH 7,4 więc OK bo na pewno wyciągnie do 7,6 a to git ale azotanów NO3 i PO4 nie wiesz ile?


Popytaj kolegę Piotra py1szczaka:cry: :cry: ma testy to ci powie ale lepiej sam kup komplet kropelek JBLa jak jeszcze nie masz bo możesz być z innego żródełka .

http://www.wodociagi.torun.com.pl/pliki/jako_____wody_sie___i_kwarta___2016.pdf


OK, dam w takim razie 3 korpusy na filtracje mechaniczna, 2 korpusy rownolegle na kulki JBL MicroMec (miałęm je w poprzednim filtrze, nie wiem dlaczego wiekszosc stosuje matrixa skoro one sa tansze i maja jeszcze wieksza powierzchnie?) i 1 korpus na purlite a520 z osobna wylewka z wezyka. Moze byc?


Bo się utarło od czasów komuny że z Hameryki to najlepsze:D a to przecież zwykła lawa wulkaniczna wypłukana w pralce

:idea: No nie bardzo ja bym zrobił.

Na Purolite kranik dwa korpusy szeregowo i dopiero wężykiem do baniaka oddzielnym strumyczkiem tak 30-50l/h. Do 700l musi być pełny litr żywicy i to lużno a w puszkę wchodzi coś ok 0,5l a jeszcze gąbeczki z obu stron chyba że się mylę to puszkarze :D poprawcie


Ty sobie policz jaka to kasa wyjdzie za te wszystkie graty i takie cudo narurowe na kiju bo chyba nie dasz pompy innej jak Grundfos Alfa 2 25-60 za 475zł :cry:

Jak pompa za 100zł to znowu 3000l/h ale już 93W to cię żona z domu pogoni jak zobaczy rachunek za prąd.

Może podumaj jeszcze nad innymi rozwiązaniami:D

tu jest tylko o twoim narurowcu więc nic nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.