Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam ponownie w moim temacie, jestem po krótkim urlopie i w końcu przekopałem się przez nowe posty ;). 

Czarna Perła 2 ma się dobrze, przeszczep 50% biologii do akwarium z 23 dorosłymi rybami powiódł się znakomicie, po około 2 tygodniach No2 spadło do pożądanej wartości 0,025 a No3 zaczęło normalnie przybierać.

Roślinność jak na razie jakoś się ma, nie wiem po 4 tygodniach to chyba już można uznać, że się przyjęły a ryby ich nie stratowały.

Powoli bure okrzemki się pojawiają na wierzchu skał i górnych partiach tła, co mnie cieszy bo niebawem wszystko się troszkę zrówna kolorystycznie, na co pewno wielu z Was także czeka, aby ocenić jak to w końcu wyszło z tym tłem.

Ryby za tłem są dwie, dostały się tam jakoś to może się i wydostaną, śmieci raczej się nie gromadzą na razie, zobaczymy co przyniesie czas.

Z nowości także, jest skompletowanie obsady, czyli dopuszczenie 11 młodych Acei Luwala, rybki są na prawdę malutkie w porównaniu do reszty obsady, ale zostały całkiem nieźle przyjęte i wygląda na to że nie będzie problemów. Ale to też czas pokaże.

Z planów na przyszłość, na pewno w niedługim czasie blok z litrem Purolite i Henio bardzo mnie zachęca do TMBT, a ja coraz bardziej mam ochotę spróbować... :) mam 24 października imieniny i kochającą żonę...

Poniżej filmik zarejestrowany dziś, czyli po około 4 tygodniach od zalania, ryby są zadomowione i sprawiają wrażenie zadowolonych, zwróćcie uwagę na ciekawy rytuał godowy Maingano wabiącego do dołka samiczkę i przyglądającego się na to Króla Perły - samca alfa Red Fin :)

 

  • Dziękuję 4
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolejny update, tym razem krótki filmik po 2 miesiącach od zalania, jak widać znikła kępa nurzańca z lewej strony, a tło zaczyna się integrować z kamieniami...

Więcej  nie ma co pisać, wszystko w porządku, ryby się rozmnażają, młode się kitrają przed starymi, ogólnie każdy patrzy swoje i jakoś sobie radzą :)

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Opublikowano (edytowane)

Teraz dopiero na filmiku widać zaletę twojego ustawienia światła na sterowniku Romka...Z resztą tak jak pisałeś każdy ustawia światełko pod swoje ryby...

Zbiornik ładnie się prezentuje,chociaż nie przepadam za zieleninom w Malawi ;) ...

No może oprócz glonów na kamieniach:D 

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Opublikowano

No zbiornik elegancki :D bardzo podoba mi się piach ! czekać tylko na podrostki P. acei i klasa. Patrząc na filmik, zastanawiam się gdzie skrywają się u Ciebie te przecinaki :P

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Witam szanowne grono.

Potrzebuję dziś Waszej porady, do tej pory ogromnie mi pomogliście przy urządzaniu moich baniaków, mam nadzieję że i tym razem konstruktywna krytyka pozwoli mi dobrać optymalne ustawienie kamieni.

Ale do rzeczy, mam problem z cyrkulacją, od sierpnia próbuję ustawić wylot wody i falownik, jednak wciąż zanieczyszczenia częściej omijają zasys niż w nim lądują, spowodowane to jest ustawieniem kamieni po prawej stronie i tworzącym się tam wirom.

Zostało mi kamieni z Czarnej Perły 3 i postanowiłem coś z tym zrobić. Odciążę prawą stronę i zrobię tam troszkę węższe gruzowisko, zostawiając więcej miejsca między szybą frontową a kamieniami.

Moje trzy propozycje poniżej, a Waszym zdaniem ?

30276457803_441efcd425_o.jpg

30611345290_891abe5410_o.jpg

30278034344_c26970cd7e_o.jpg

Stan obecny:

może któreś z obecnych kamieni pozostawić w baniaku i dodać tych nowych, na pewno wylecą te dwa skrajnie prawe, bo są za duże.

30611577470_d94ea00755_o.jpg

 

Edytowane przez Pleziorro
Opublikowano

Ten kamień, który leży na kamieniu nie wygląda stabilnie. Mi pasuje trzecia opcja tylko bez tego kamienia, o którym pisałem, może jakoś go podłożyć i by podtrzymywał inny lub wogóle go wyjąć. Ewentualnie wyższe ustawić pod kontem a tego użyć jako podporę. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dzięki za rozwianie wątpliwości. Cieszy mnie, że zielenice tak wystartowały. Możliwe, że niebawem zamontuje troche mocniejsze światło żeby jeszcze im w tym pomóc. Nie będę przesadzał bo akwarium i tak stoi frontem do okna północnego. Jeśli chodzi o to czemu czekałem rok to po prostu w tamtym roku zrobiłem 3/4 roboty i odsunąłem akwarium na dalszy plan. Musiałem pozałatwiać sprawy i rozwiązać problemy, później sam nie wiem czemu czekałem. Ważne, że w końcu są ryby i wszystko dobrze się kręci
    • To są normalne zielenice, za 2-3 miesiące będziesz miał kamienie pokryte pięknym, zielonym zamszem. Sinice tworzą takie paskudne szaro-turkusowe plechy, od razu widać, że to jest coś, czego nie chcesz w akwarium.  Bardzo fajne rumowisko, ale dla czego aż rok czekałeś? Zwykle akwarium jest dojrzałe po miesiącu.
    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.