Skocz do zawartości

Projekt 924L


Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie jest zrobić np. w dwóch kawałkach, a nie jednej tafli. Ja ma zrobiona z pleksi w trzech kawałkach a na nich naklejone pionowo po jednym krótkim pasku, coś jak rączki, żeby łatwo było podnosić i przesuwać . Jest to dużo praktyczniejsze np.karmiąc ryby. Nasuwam jeden kawałek na drugi i robię szparę do karmienia np. 10 mm. Podobnie jak czyszczenie filtra itp. Łatwiej tez czyścić mniejsze kawałki itd. Przy Twoim polecam z czterech części.

Edytowane przez kado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2016 o 10:17, eljot napisał:

Pompa na swoim wylocie będzie stale dawać 4k, jak podzielicie ten strumień na kilka to i z tych kilku będzie 4k ale po zsumowaniu, IMHO nic takie zabiegi nie dadzą.

Zgadza się.

Dnia 15.09.2016 o 12:23, szczep85 napisał:

Wydaje mi się ze będę zmuszony do kupienia falownik.  Pompa mimo że 4tys mocno dmucha ale śmieci z dna nie porusza pod kaseciaka  .

Moim zdaniem dzieję się tak, ponieważ masz dwa wyloty z DCT a jeden długi na 200cm(?). Jeżeli jest taka możliwość puść całą wodę z kasety przez ten krótki wylot, skierowany lekko na tylną szybę. Obstawiam, że na 7-8 biegu poderwie piach na końcu akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci tafle szkła wzmacnianą folią:

-jeśli przypadkiem się zbije nie ma opcji rozwarstwienia się szkła, wszystko zostanie w jednym kawałku

-wzmocniona szyba folią ma identyczny prześwit jak zwykła szyba

-na zdjęciu widać podklejone nóżki (takie gumowe pod meble) aby nie szpecić z góry uchwytami a i daje wentylację co by nie skraplało się

-leżą u mnie na wzmocnieniach wzdłużnych między poprzecznymi z którymi idealnie równa się z grubością szkła czyli nic nie odstaje;)

-mam 3 wzmocnienia poprzeczne w baniaku 240cm i miałem 4szt takich płyt ale z praktyki zostawiłem tylko po bokach akwarium tam gdzie ryby najczęściej wyskakują. Środek zostawiłem otwarty tak aby oświetlenie bezpośrednio świeciło na tafle wody

Warto tą opcję przemyśleć;)

20160926_095430.jpg

20160926_095451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o szybie bezpiecznej, zespolonej. Pomiędzy szybami jest folia pvb, ale taka szyba ma min. 8 mm grubości, czy o takiej myślisz?  

Długo masz je u siebie? Pytam bo zastanawiam się czy folia się nie rozwarstwia od wilgoci. 

Edytowane przez bobanr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szybami jest jeden problem a mianowicie ich waga. Szkło nawet 4mm jest ciężkie i podnoszenie i przestawianie gdy ma się ograniczone miejsce robi się kłopotliwe.  

Zamówiłem wąskie paski plexi i będę robił do okołoa  płyty ramkę z jedną poprzeczką w środku.  Powinno to usztywnic płyty i nie powinny się wyginac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.