Skocz do zawartości

Projekt 924L


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma szans aby było czysto bez falownika. Pyszczaki to brudasy i tego nie przeskoczysz.

Możesz jeszcze dać trójnik na wylot pompy i jedną nitkę puścić gdzieś do połowy akwarium. Zakończysz kolankiem i będziesz miał regulację. To może zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szczep85 napisał:

Nie wiem dlaczego ale łudzilem się ze dct 4000 wystarczy. 

Myślę podobnie jak Seba.

Do baniaków ponad 1,5m  od razu polecam kaseciak+falownik na przeciw kaseciaka.

Co nie oznacza że nie można ogarnąć także cyrkulacji  samym kaseciakiem w dużych baniakach na pompie DCT4000.

To bardzo silna pompa i faktycznie tyle wali wody ale by skutecznie zgarniała  także na 2m odchody ryb moim zdaniem trzeba by rozprowadzić wypływ na trzy wyloty - dwa po przeciwnej stronie niż kaseta jeden z góry w dół po skosie po tle drugi po szybie przedniej a trzeci w róg gdzie kaseta by pod nią wymusić wirowanie wody.

Ostatnio widzę bardzo pewne konstrukcje na rurach pcv z kolankami wszystko pewnie zamocowane do konstrukcji baniaka i to nie na przyssawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deccorativo napisał:

To bardzo silna pompa i faktycznie tyle wali wody ale by skutecznie zgarniała  także na 2m odchody ryb moim zdaniem trzeba by rozprowadzić wypływ na trzy wyloty - dwa po przeciwnej stronie niż kaseta jeden z góry w dół po skosie po tle drugi po szybie przedniej a trzeci w róg gdzie kaseta by pod nią wymusić wirowanie wody.

Ostatnio widzę bardzo pewne konstrukcje na rurach pcv z kolankami wszystko pewnie zamocowane do konstrukcji baniaka i to nie na przyssawkach.

Musiał bym to sprawdzić Heniu, ale podwójny wylot umieszczony mniej więcej 3/5 długości baniaka 195cm, przy wyłączonym falowniku i skierowany w kierunku zasysu kaseciaka, nie jest w stanie poderwać odchodów z piasku, może ma też wpływ wysokość baniaka, ale u mnie akurat szału nie ma, 57cm brutto czyli jakieś 48-49cm netto tafla - piasek. Ruch wody jest widoczny, ale kupy dopiero się podnoszą jak ryby zrobią rejwach.

Także był bym dość ostrożny w teorii, że samo DCT 4000 dmuchnie trzema dyszami wystarczająco mocno aby poruszyć taką masę wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że pompa aż tak mocno nie dmucha na taki zbiornik. Jeden wylot mam zrobiony z kasety na tylną szybę po skosie a drugi po przeciwnej stronie akwa skierowany na przednią szybę. I woda owszem miesza się ale dość kiepsko. Falownik już zamówiony, dziś odbieram i będę sprawdzał jak się spisuję . I pompa będzie pracowała na wolniejszych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.