Jump to content

NO3


smile84
 Share

Recommended Posts

hm... temat byc moze drazliwy - ale zapytam - jakie no3 jest bezpieczne dla ryb ?

nie ukrywam ze w poczatkowej fazie zalezy mi na pieknym zielonym glonie (konkurs hehe )

prosze o wypowiedzi 8)

Link to comment
Share on other sites

hm... temat być może drażliwy - ale zapytam (odpowiadając ;) ) - Jaka ilość wódki jest bezpieczna dla ludzi?

nie ukrywam że w początkowej fazie zależy mi na rozkręceniu niezłej imprezy (imieniny Badyla hehe)


Myślę, że na oba posty (mój i smile84) można napisać identyczne odpowiedzi, dlatego podczepiam się do tematu ;)

Link to comment
Share on other sites

romekjagoda

Ej no Smile to mi pachnie przyszłą Olimipadą w wydaniu Chińczyków - ile treningu mogą znieść, aby dotrwać do Olimpiady a nie umrzeć. Bo zależy im na wynikach. ;) Vide NRD...

A na serio to było już o tym na forum w innym wątku, nie kojarzę gdzie. Poszukaj. Zależy to jednak przecież nie tylko od NO3, ale też od tego czy masz roślinki inne etc. W Twoim przypadku roślinek niet, czyli szanse na glon rosną.


Co do wódki i imprezy to zależy kto w niej uczestniczy. Wartość graniczna tolerancji alkoholu rośnie wraz z przesuwaniem się w kierunku wschodnim miejsca pochodzenia uczestników imprezy. Swego czasu któraś encyklopedia podawała dawkę śmiertelną dla normalnych ludzi, a w nawiasie wskazywała, że nie dot. Polaków i Rosjan. Być może był to tylko żart obiegowy, ale... kto wie ;)


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites


Co do wódki i imprezy to zależy kto w niej uczestniczy. Wartość graniczna tolerancji alkoholu rośnie wraz z przesuwaniem się w kierunku wschodnim miejsca pochodzenia uczestników imprezy.A nie prawda :)

Chińczycy są jeszcze dalej na wschód a tolerancja dla alkoholu prawie żadna ;) I to nie tylko wśród olimpijczyków ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam NO3 na poziomie zerowym, a okrzemki mi ładnie porosły, moje akwa jest blisko okna, dodałem też żelazo dla roślin i kamienie i tło miałem szarego koloru, nie malowane niczym, w Twoim przypadku smile pewnie też są okrzemki tylko mniej widoczne. Wcześniej miałem tło pokryte silikonem i nie miałem szans na jakiekolwiek glony, po prostu nie rosły, a warunki były takie same, tylko kamole mi obrastały :)

Ja osobiście nie kombinował bym z NO3.

Link to comment
Share on other sites

romekjagoda

M_sobo i Meth: a czym i jak długo świecicie?

Ja świecę 12h, od 12 w południe do północy bo tak mi się rybki naturalnie z brzaskiem jutrzenki wybudzają, a ja lubię na nie popatrzeć przed pójściem spać, więc stąd te dziwne pory.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Nath_147
   Jak nie masz jeszcze ryb, to daj folie na tylną (i ewentualnie lewą) szybę. oracal ma spora paletę kolorów, jasnoszary mat dałby ci taki sam kolor jak masz teraz odbijającej się ściany.
  • pablomas
   Jest 👍 mam juwela od lat z różnicą poziomu. Nie powiem ile bo nie mierzyłem ,ale jak naleje wody pod ramkę z prawej strony to lewa jeszcze brakuje ,może jakieś 2-3mm. A jak stawiałem szafkę to poziomica była identyko jak u ciebie , że kuleczka lekko nie centra , nie kombinowałem.
  • piotriola
   Witaj Teraz to wygląda lepiej, poprzedni Twój wpis moim zdaniem wprowadzał zamieszanie .  Masz racje że pompą na prąd stały lepiej sterować. Ale takie rozwiązania mają wiele wad. Używam silników prądu zmiennego , prosta budowa bezobsługowość AC Silniki prądu stałego wymagają konserwacji, wymiany szczotek dla tego są mniej zawodne. DC Silniki prądu stałego bez szczotek wymagają sterowania elektronicznego BLDC, chyba o takim silniku napisałeś. Testy zawsze mnie pociągały, to coś realnego. Autor tych testów nie uwzględnia czasu pracy takiej pompy, dla mnie to czynnik najważniejszy. pozdrawiam
  • Bartek_De
   @Nath_147 to jest dział identyfikacja, a nie porady dotyczące obsady. Kolega założył osobny temat dotyczący obsady swojego akwarium i tam mozesz mu doradzić. Twój post został usunięty. 
  • Bartek_De
   A ja zrobilbym inaczej, oryginalniej😉 Z racji tego, że samice Aulonocar są brzydkie jak... zrobilbym taki w połowie all male tank, czyli same samce Aulonocar. Dokup ze 4 dorosłe lub już podrosniete,  tak aby można było z całą pewnością stwierdzić płeć, samce różnych odmian Aulonocar. Ogramiczysz w ten sposób krzyżowanie się oraz agresję, a zyskasz super kolorową obsadę. Do tego 1+4 Yellow i będzie malina. Tylko nie kupuj tych sztucznych Firefishy itp. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo kupić dorosłe ryby, ale jest Olx, często ludzie oddają samce za darmo po redukcji, czasem w hodowlach mozna taniej kupić same samce, popytaj w Tan-Mal.
  • Rik
   Żeby jeszcze naprostować, te zdjęcia które wrzuciłem tutaj do tego posta to jest inna ryba. Pisałeś coś o:  Dlatego zadałem pytanie i dorzuciłem zdjecia. Czyli to na zdjęciach to może być samica? Ta Aulonacara(więcej zdjęć w dziale identyfikacja), która próbuje zidentyfikować to na 100% samiec bo kiedyś była samiczka i ją zapłodnił. Widziałem że nosiła małe w gębie. W sensie ta samiczka. Widziałem jak samiec przepychał wszystkie rybki i się wyginął przed samicą. Woda wydaje się okej, po prostu mam badziewny aparat w telefonie 
  • Pikczer
   Ta ryba może być mieszańcem i każdy jej kawałek to inny gatunek. Wklep w Google słowo "Aulonocara" i oglądaj, może któraś będzie podobna. Jeśli nie ma pewności, że to  "czysta" ryba to będzie to wróżenie z fusów. Spójrz na zdjęcia ryby "Protomelas" to też non-Mbuna i zobacz jak podobne czasami mogą być do ryb z grupy Aulonocara. U mnie bez najmniejszego problemu wylęgają się maluchy od samców Aulonocara z samicami Protomelas. Byle była samica:) I to  może być teoretycznie taki miks.  Jeszcze o jednym zapomniałem. Spójrz nawet na Placidochromis blue otter, może to być też z nim miks. Pasy podobne, górna płetwa etc. Mówię tylko o krzyżówkach a nie o czystej krwi rybach, bo tu różnice widać ewidentnie.  Woda taka jest zielono-żółta? 
  • Pikczer
   Wygląda odrobinę jak MAYLANDI ale bez paska na głowie, trochę jak Usisya ale wersja brzydsza Ciężko ja ocenić. A skoro walczy z szybą to może ma coś nie tak z głową? Niektóre hybrydy są nienormalne. Wiele z takich ryb oddałem bo były nieracjonalnie agresywne. Odbijało im. Ale może to być samica i stąd takie wyprane barwy. No i albo woda żółto-zielona albo coś Ci się przykleiło na obiektyw i takie kolory zakłócające odbiór:) 
  • Rik
   Chodzi Ci o tą rybkę(patrz Zdjęcia w tym poście) Zawsze mi się wydawało że to samiec. Co do samca to wobec innych ryb spokojny, ale baaaardzo ruchliwy i często walczy ze swoim odbiciem. Potrafi cały dzień zasuwać przy szybie i siebie samego atakować. Tak czasami wzburza wodę jakby ktoś wrzucił wielki kamień. Zauważyłem że ma swojego rywala po drugiej stronie akwarium. Co jakiś czas prawie dochodzi do walki, ale po kilku bliższych podpłynieciach do siebie odpuszczają. Ps: Dorzuciłem więcej zdjęć w dziale identyfikacja
  • Rik
   Kilka osób zidentyfikowało tą dużą rybkę jako Aulonocare. Jest możliwość żeby ktoś podał jej odmianę? Jezeli dalej jest ciężko zidentyfikować to powiedzcie proszę na jakiej partii ciała rybki się skupić podczas robienia zdjęć. Może to coś Wam ułatwi
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.