Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy uda się dodać np port USB do którego będzie można podpiąć karę wifi jakiś jeden powszechny model który byłby kompatybilny, wtedy dana osoba będzie miała wybór chce podłączam się kablem, mam więcej pieniędzy dokładam wifi i mam zdalną obsługę.


Gdy będziemy mieli zdalny dostęp wtedy możemy nawet zdalnie sterować światłem z drugiego końca polski.


Wpadł mi do głowy pomysł może dodasz swój sterownik do akcji, https://wspieram.to/ myślę że dzięki uzbieraniu datków będziesz mógł bardziej rozwinąć projekt niewiele zwiększając cenę a funkcjonalność będzie większa android, wifi i wiele innych.

Opublikowano

Gdy będziemy mieli zdalny dostęp wtedy możemy nawet zdalnie sterować światłem z drugiego końca polski.

.



Nie bardzo widzę sens w sterowaniu światłem z drugiego końca Polski :)

Moim zdaniem sterownik nie powinien być zbyt skomplikowany, ot po prostu skasowane niedociągnięcia wersji pierwotnej, dodanie kilku nowych funkcji, ale na tym koniec, ewentualnie dwie wersje, jedna standard, do sterowania automatycznego światłem a druga premium dla zamożnych - parząca kawę zdalnie z drugiego końca świata ;) Bo nie ukrywajmy, że każdy z bajerów podniesie koszt urządzenia, które na razie jest doskonałą cenową alternatywą dla konkurentów.

Opublikowano

O module Wi-Fi pisałem na forum romka w propozycjach zmian. Zaczynam dopiero przygodę z malawi, sterownik testuje od kilku dni, i szczerze uciążliwe jest to chodzenie z laptopem pod akwa np tylko po to aby sprawdzić o której dokładnie mają sie wyłączyć lampy czy tam przyciemnić bo program się nie odpali jak nie mamy podpiętego sterownika, delikatnie skorygować swiatło, chęć wydłużenia swiecenia, włączenie nocnego oświetlenia bo mi się zachce, to zawsze trzeba z nim lecieć, jak można by było wygodnie leżeć na kanapie z piwkiem ;) pisałem, w propozycji że mogą być dwie wersje np standard i premium każdy będzie mógł sam podjąć decyzję czego potrzebuje, oczywiste jest to że za wygodę się płaci.

Opublikowano
Jeżeli chodzi o wyższe napięcie zasilania, to na razie nie planuję. Poszukam jeszcze obejścia z oddzielnym zasilaniem sterownika i oddzielnym sterowaniem, ale problemem są szerokości ścieżek (chyba żeby dopuszczalne obciążenie zostawić na takim poziomie jak jest). Pomyślę jeszcze i dam znać.


Romku tak łatwo nie rezygnuj bo masz wszystko załatwione łącznie z grubością ścieżek.

Ostrzegam cię że napuszczam kolegów z morskimi baniakami na ciebie:D gdzie diody RGB COB zaczynają się od 20W a kończą na 90W.


Twój obecny sterownik ma ścieżki grubości pod prąd 3 x 5A = 15A i moc przy zasilaniu 24V = 360W.


Diody COB wysokiej mocy mają niskie prądy bo np


RGB COB 50W ma takie typowe parametry

http://www.aliexpress.com/item/5pcs-lot-DIY-High-Power-50W-RGB-Integrated-LED-Chip-Beads-Module-Emitter-Diode-Free-Shipping/1981279573.html?spm=2114.01010208.3.102.Ysh1Bw&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_505_506_503_504_10020_9912_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_2,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=1ce3f875-7fa4-45db-b518-5ca29c136d04

Voltage: R: 16~19V; G: 25~27V; B: 25~27V;

Current: R: 600mA; G: 600mA; B: 600mA;

Product size: 45mm x 51mm;


Czyli takie 5 diod z przesyłką do Polski i z bezpiecznym płaceniem w przelewy24.pl kosztuje ok 180zł a razem moc potężna 250W ( nie przekraczam 360W)

w każdym kanale płynie 5x0,6A = 3A ( nie przekraczam 5A)

pozostaje mi do nie przekraczalnych 15A jeszcze 6A na twój 4 kanał by sumaryczny prąd nie przekroczył 15A.:D


to gdzie ty widzisz problem w grubości ścieżek .

zrób ty elektronikę na stabilizatorze 9V a elementy wykonawcze by były na napięcie 36V i po problemie.

ja czekam , onestone czeka, endriuQ czeka:( inni i na nano-reef też czekają.:cry:

podobno tam moda na mocne COBy. a sterownika nie mają:cry:


Co ciekawe nie ma nawet teraz żadnego problemu ze stosowaniem Power LED RGB COB 10W,20W,50W i twojego sterownika.

To większe napięcie potrzebne jest dla COB 30W,90W no i wszystkich białych od 30W do 100W

Opublikowano

Stosunkowo łatwo mogę zrobić sterownik w dwóch wersjach:

12-24V - taki jak jest teraz

24-38V - wyższy zakres (i trochę droższy)


Sterownik nie mógłby niestety pracować w pełnym zakresie 12-38V. Trzeba by wybrać wersję. Poza tym planuję zwiększenie dopuszczalnego obciążenia do 20A (po 5A na kanał). Przy 38V daje to maksymalną moc 760W, niezły grzejniczek. ;)


Czy podział na takie dwa zakresy pracy byłby OK?

Opublikowano
Stosunkowo łatwo mogę zrobić sterownik w dwóch wersjach:

12-24V - taki jak jest teraz

24-38V - wyższy zakres (i trochę droższy)


Sterownik nie mógłby niestety pracować w pełnym zakresie 12-38V. Trzeba by wybrać wersję. Poza tym planuję zwiększenie dopuszczalnego obciążenia do 20A (po 5A na kanał). Przy 38V daje to maksymalną moc 740W, niezły grzejniczek. ;)


Czy podział na takie dwa zakresy pracy byłby OK?



Jak się nie da pogodzić 12v-36V to trudno - rób dwie wersje.

Możesz jeden stary przerobić na ten zakres 24-38V i dać do testowania onestone bo już kupił na ali diody RGB COB 30W to zamiast tych driverów kupi tylko zasilacz 36V 200W i dopiero będzie miał czym się pochwalić na morskim - przy okazji zrobi ci reklamę.


EDIT


Romku pierwszą sztukę z serii produkcyjnej na 24-38V już sprzedałeś - ja kupiłem bo zamawiam RGB COB 50W do morskiego

Opublikowano

Po przejrzeniu specyfikacji części wynika, że zakresy będą (12-27 i 27-38 ). Skłaniam się ku temu żeby zrobić konfigurację za pomocą zworki na płycie (dałoby się rozkręcić i zmienić zakres przez przestawienie zworki). Płytka będzie musiała być troszkę większa no i koszt części trzeba doliczyć, dodatkowa robota z lutowaniem. Liczyłem na to, że uda się zrobić sterownik taniej niż aktualna wersja (130 zł), ale chyba będzie po prostu lepszy, ale nie tańszy. Dokładnej ceny jeszcze nie skalkulowałem.


Mogę też zrobić wersję z niższym zakresem tańszą o 5-10 zł, ale bez możliwości przestawienia zakresu na wyższy. Co o tym sądzicie?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.