Skocz do zawartości

Z Tangi na Malawi - Obsada


Krzymor

Rekomendowane odpowiedzi

Ryba przejedzona nie będzie ochoczo śmigać po akwa (bez znaczenia czym), np. przejedzenie jest jedną z przyczyn płochliwości. Ryba opchana jedzeniem będzie szukać spokojnego miejsca i nie ma ochoty na żerowanie, oczywiście po kilku godzinach to mija .


No to mamy różne doświadczenia. Nie przekarmiam ryb, chociaż niektórzy uważają, że moje ryby wyglądają za dobrze :), ale młode ryby zdarzało mi się intensywnie karmić i nigdy nie zauważyłem u nich ospałości po karmieniu. Wręcz przeciwnie, szukały dalej pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka ospałość trwa ok. pół godziny...


Zredukuję ilość karmy i zobaczymy. Choć z drugiej strony ryby w Tanganice i w pozostałych akwariach karmię podobną ilością i takiego zachowania nie zanotowałem. No ale tak jak mówię: z pyszczakami do tej pory nie miałem do czynienia.

Musisz wziąć po uwagę wielkość ryb młodziaki a takie pewnie masz w malawi łatwo przekarmić ale i szybko trawią ;).

-- dołączony post:

ale młode ryby zdarzało mi się intensywnie karmić i nigdy nie zauważyłem u nich ospałości po karmieniu. Wręcz przeciwnie, szukały dalej pokarmu.
Mnie też zdarzało się sypnąć maluchom za dużo i robiły się ospałe.

Przekarmienie ma szeroki zakres ;) i pewnie stąd różne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby może faktycznie czują się/są bardziej najedzone karmą z tzw. wyższej półki i potrzebują jej mniej niż innego mniej treściwego pokarmu...
Producent NF zaleca podawanie połowy tego co w przypadku "standardowych" pokarmów, podobnie Dainichi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, jeśli ryby po "sjeście" :) zachowują się normalnie, to nie zawracałbym sobie tym głowy.


No tak, tylko pytanie czy ta "sjesta" to nie objaw chorobowy lub np. problemy trawienne?


Mam nadzieję, że nie i może faktycznie przesadzam.

Spróbuję ze zmniejszeniem karmy i wprowadzę już jednodniową "poweekendową" głodówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minął prawie miesiąc wiec wypada opisać dalsze losy... :)


Idąc w ślad za Waszymi poradami ograniczyłem karmienie ryb. Ryby przestały zalegać na dnie :) Cały czas pływają po całym akwarium a chowają się tylko na chwilę podczas prac pielęgnacyjnych w akwarium.

Faktycznie pokarmy, które stosuję są bardzo treściwe i jestem pewien, że to był powód ich zachowania.


Ryby rosną i widzę, że z zakupionych Saulosi mam 1 samca i 3 samice z czego jedna od dwóch tygodni inkubuje :) Z 8 Perlmuttów 3 to samce pewniaki z których jeden zajął prawą stronę baniaka a drugi lewą, natomiast trzeci pływa zgodnie z całą resztą. Z pozostałych 4 to raczej samice (wszystko na to wskazuje) z czego jedna od tygodnia inkubuje. :)

Co do Maingano to niestety nie jestem w stanie określić płci poza 3 samcami pewniakami.

Ryby mają po ok 5-6cm.


Dzięki wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.