Skocz do zawartości

Moja pierwsza obsada


sirfalo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja sprawdzałem po prostu na ich stronie i cennik. Oczywiście, to są F1, ale różnica kosmiczna jak na moją kieszeń..


Rybki kupione, wszystkie zdrowe i "zadowolone".

Co do jakości - nie znam się. Rybki są małe, na razie tylko jedna aunolocara nabiera kolorów, reszta szarawa, ale skoro mają ok 5-6cm to możę być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jasne, dzięki podpowiedziom, zestaw jest taki:


Labidochromis caerlus yellow (10 szt)

Aunolocara red burgundy (10 szt)

Iodotropheus sprengerae (10szt).


Kupiłem w Świętochłowicach. Ryby są sprowadzane z Czech, Słowacji i Niemiec i jest ich tam dużo. Stan tych ryb, na pewno zdrowie i silne.

A jakie będą, się okaże. Na razie tylko "rdzawe" są większe, bo mają z 4-5cm, ale jeszcze nie zrobiły się niebieskawe.

Aunolki są jakoś 3-4cm, tylko jedna na razie nabiera kolorków, reszta jeszcze szarawa.

Yellow - od 1,5cm do 3.


Ryb jest więcej niż ma być. Jak dorosną i będą terytoria ustalone i hierarchia, część oddam po prostu.


Na razie głównie kilka yellow i 2 aunolki są trochę schowane. Reszta ryb wygląda dobrze i zachowuje się "normalnie" :)



Nawet żonka, która wcześniej podchodziła do tematu "Zrób, będzie ładnie", ale nic więcej, teraz dziennie siedzi troszkę i obserwuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aulonocara i aulonki ;)


A to nie to samo?


Zastanawia mnie tylko, dlaczego część ryb jest w rogu akwarium ze skulonymi płetwami, nawet za jedzeniem nie patrzą zbytnio skoro nie widziałem, by je inne goniły jakoś. I to nawet nie te najmniejsze.

Poza tym, żadnych oznak chorobowych nie zauważyłem, w ogóle.

Muszę poczytać jak się zachowuję ryby zdominowane przez inne.

Parametry wody były w normie, troche pH bliżej neutralnego, coś 7,4 czy 7,6 było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie. Rodzaju o jakim Ty napisałeś nie ma. Bynajmniej w Malawi.


Marcin... naprawdę? Ja akurat nie uczyłem się łaciny i uważam, że nie muszę dokładnie znać pisowni (chociaż fajnie by było) więc drobne błędy chyba każdy może popełnić, nie sądzisz?

Chyba bardziej odpowiednie jest skomentowanie tego co pisałem o zachowaniu rybek, a nie źle ustawione literki skoro i tak wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.