magnez Opublikowano 24 Grudnia 2015 #1 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Hejka Nazywam się Krzysiek i akwarystyką już kilka latek się zajmuje. OD dłuższego czasu lurkowałem forum. Przedtem były to głównie akwaria ogólne, roślinne i krótki romans z czarnymi wodami. Przedstawione akwarium to moje wysłużone 243 l. Sprzęt pochodzi z moich zapasów. Materiały do aranżacji pozyskane z natury. Technikalia: - zbiornik 243 l 120 x 45 x 45 - filtracja: HW 303 B (do wymiany ze względu na pierdzenie) wypełniony ceramiką i keramzytem, oraz turbina AquaShut 750 z gąbką (wydaje się być za słaba) - oświetlenie - t8 zestaw świetlówek 30 w + 2x 18 w (Marine Glow + budowalne o barwie 6500) aktualnie 2 x 18 w w barwie 6500. - piasek z rzeki Wieprz, - kamole z lokalnej miejscówki z kamulami a'la amano - kwarcyt, - rośliny: nurzaniec i mikrozorium - grzałka: jest (stałe 25 c) Akwarium założone na wodzie poprzedniego zbiornika (low tech), i działającej biologii z filtra. Zbiornik postawiłem w listopadzie po ponad 3 tygodniach wprowadziłem obsadę - po zamknięciu cyklu Wielkiego A (po dobraniu haremów obsada do redukcji). Obsada pod początkującego (ryby hodowlane z Malawi Śląsk) - Iodotropheus sprengerae - Pseudotropheus saulosi - Melanochromis cyaneorhabdos - maingano zdjątka (jakość słaba - robiona moim dziadowskim telefonem) ps. Drogi Moderatorze - źle umiejscowiłem swój wątek, czy mógłbym liczyć na przeniesienie do działu z prezentacjami swoich akwariów?
eljot Opublikowano 24 Grudnia 2015 #2 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Przeniosłem Fajny baniaczek powodzenia w hodowli.
MatiK Opublikowano 24 Grudnia 2015 #3 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Witaj jak dla mnie trochę za dużo światła i Cyaneorhabdos to ryba zaliczana od pewnego czasu do gatunku Pseudotropheus to tak z poprawek, a akwa przyjemne dla oka
marcin1ja1 Opublikowano 24 Grudnia 2015 #4 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Przy mniejszej ilości światła pyśki będą zachowywały się bardziej naturalnie. Dobrze zauważyłeś, że ta 750 będzie za słaba. Co do pierdzenia tego HW to już zależy od sztuki. Miałem poprzednio 2 sztuki, które były nie słyszalne. Mojej 3 sztuce daleko do niesłyszalności. Taki to już jest urok chińczyków. Masz dość niewielki zbiornik i jeżeli planujesz zmienić kubeł to zainwestuj z trochę mocniejszym przepływem z prefiltrem z korpusu narurowego oraz cyrkulator. wtedy filtr wewnętrzny nie będzie Ci szpecił szkła.
egon44 Opublikowano 24 Grudnia 2015 #5 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Siemanko! Baniak ciekawie się prezentuje...Obsada ok ,kamole fajnie ułożone itd...ale tak jak koledzy napisali trochę masz za jasno w baniaku(nie wiem czy to efekt zrobionego zdjęcia czy tak rzeczywiście jest jasno? ) ale jeśli tobie się podoba to spoko ...
bajron1984 Opublikowano 24 Grudnia 2015 #6 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Dla mnie też za jasno zainwestuj w moduły ledowe niebieski-czerwony-biały zimny z sterownikiem.
MatiK Opublikowano 24 Grudnia 2015 #7 Opublikowano 24 Grudnia 2015 Nie muszą być ledy żeby było ciemniej, wystarczy zrezygnować z nadmiarowych świetlówek. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
magnez Opublikowano 28 Grudnia 2015 Autor #8 Opublikowano 28 Grudnia 2015 W sumie tak mocnego oświetlenia to nie ma. Aktualnie świecę jakieś 7 godzi 2 x 18 w t8 6500 K. Pełnego oświetlenia nie ma co stosować, zdecydowanie za jasno. Na zdjęciach wydaje się, że jest też super jasno - ale to wina dziadowskiej komórki. Myślę o wymianie na moduły LED- taniej, choć nie jestem pewien czy ładniej. Co do filtracji umyśliłem sobie: Zamiast HW 303 b - Tetra Ex Plus 1200 + falownik 2000 l/h np. JVP 101. Chyba będzie zdecydowanie lepiej. Co do tego co dzieje sie w akwa - totalny spokój - ryby rosną, kopią, pływają. Doszedłem do następującego wniosku nie związanego bezpośrednio z samymi pielęgnicami malawijskimi. Akwarium Malawi jest znacznie ciekawsze dla moich dzieciaków niż poprzednie hodowlę zielska. Karmią swoje pyscaki, przylepiają się do szyby. Szczególnie syn - 4 lata dzielnie pomaga w wszystkich czynnościach akwarystycznych.
egon44 Opublikowano 28 Grudnia 2015 #9 Opublikowano 28 Grudnia 2015 Dobrze, zatem jako początkujący zadam to pytanie - bo mogę: Jaki stosunek wat / litr jest waszym zdaniem optymalny w przypadku akwarium z biotopem Jeziora Malawi w przypadku: - świetlówek - oświetlenia LED? Kolego ten dział służy tylko do przedstawienia zbiorników,jeśli chcesz zadać pytanie to umieść je w odpowiednim dziale do tego przeznaczonym...czyli zadając pytanie o oświetleniu zadaj je tutaj http://forum.klub-malawi.pl/oswietlenie-f115.html Mam nadzieje że cię nie uraziłem ,wogóle nie mam tego na celu,chcę cię tylko uświadomić co i jak ...Bo prędzej czy później jakiś moderator nas pogoni
eljot Opublikowano 28 Grudnia 2015 #10 Opublikowano 28 Grudnia 2015 Dyskusje o oświetleniu proszę kontynuować w wydzielonym wątku. Koniec OT
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się