kado Opublikowano 14 Grudnia 2015 #21 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Dobra TMBT wyciągnięte, wsadzę po zakończonym cyklu. TMBT nie ma żadnego wpływu na start baniaka , więc niepotrzebnie wyciągałeś ... TMBT zbija NO3 .... ja startowałem z TMBT ..... jak NH3/4 i NO2 spadnie do zera , to znaczy że baniak dojrzał i jak TMBT ruszy , to najwyżej będziesz miał mniejszą wartość NO3 , niż gdyby nie było tego polimera
yaro Opublikowano 14 Grudnia 2015 #22 Opublikowano 14 Grudnia 2015 oczywiście, po prostu podczas startu nie będzie NO3, obserwować należy NO2, które ma spaść do progu niemierzalnego.
Mortis Opublikowano 14 Grudnia 2015 #23 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Może i mój błąd ale często jest wałkowane by przy starcie nie używać absorberów by baniek ruszył normalnie. W taki sposób wywnioskowałem, że lepiej TMBT nie wkładać.
yaro Opublikowano 14 Grudnia 2015 #24 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Dla kogoś dla kogo start baniaka jest czymś nowym, lepiej niech robi wszystko po książkowemu. Dla starego wygi nie będzie miało znaczenia wiele rzeczy bo poradzi sobie z większością problemów jakie na niego mogły by czekać przy starcie.
mateo Opublikowano 14 Grudnia 2015 Autor #25 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Czyli mogę wsadzić TMBT, czy lepiej poczekać miesiąc?
yaro Opublikowano 14 Grudnia 2015 #26 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Jak masz nie włożone to nie wkładaj.
MatiK Opublikowano 14 Grudnia 2015 #27 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Witaj, świetny baniak, bardzo mi się podoba. Gratuluję i czekam na więcej zdjęć!
deccorativo Opublikowano 14 Grudnia 2015 #28 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Witam. Akwarium 150x50x40h, filtracja panelowa, 30ppi 5cm+45ppi, 5cm+ceramika 1L Matrix +1L TMBT,grzałka 300W, 2xHydorPico 1200 + jvp 2x3000L. Panel z pcv 3mm. Na dnie i tło 3mm pcv. Oświetlenie 14 modułów LG + 6 Samsunga. Akwarium zalane dzisiaj. Uzdatniacz, bakterie, pożywka jest teraz czekam na cykl azotowy. Parametry w kranie podane przez wodociągi Ph 8,13 No3 0,5 No2 0,005. Bardzo klimatyczny baniak a ty konkretny chłop - to lubię bo od razu niemal wszystko wiem. Mamy niemal identyczne baniaki i filtrację. Mój 150x45x45 więc też 300l a wody netto z 250l. też filtr kasetowy na dwóch Hydorkach Pico 1200 tylko falownik WP i jedna gąbka ppi45 10cm ale wiem że wystarczyłaby jedna 5cm. Masz znikome NO3 startowe z kranówy i teraz wszystko zależy co było u ciebie pożywką i ile jej dałeś - tylko mnie nie załam że nasikałeś do baniaka. Bo ta pożywka da końcowe NO3 jakie się odłoży po zakończeniu startu nitryfikacji. W zależności czy przewidujesz wpuszczenie małych rybek czy też od razu dorosłych oraz od tego co dałeś i ile na pożywkę to albo trzeba wkładać od razu TMBT albo i nie pamiętając że rusza 4 tygodnie i przez ten czas jeszcze nie obniża NO3. Biopolimery nie wpływają i nie zakłócają startu ani działania nitryfikacji i Andrzej kado ci najtrafniej to opisał. Ich NH3/4 i NO2 nie interesuje ich domeną jest NO3 i PO4. Jak podasz co było pożywką i ile oraz jak z rybami czy duże czy małe to podpowiem czy wkładać już TMBT czy możesz jeszcze poczekać. Wiele osób z kranówą o dużym NO3 od razu startowało z polimerem i ani o dzień to nie wydłużyło startu. Podaj o ile cm masz niżej niż w baniaku lustro wody w komorze pompy i czy gąbki pionowo czy poziomo.
eljot Opublikowano 14 Grudnia 2015 #29 Opublikowano 14 Grudnia 2015 Przypominam w jakim dziale jesteśmy
mateo Opublikowano 15 Grudnia 2015 Autor #30 Opublikowano 15 Grudnia 2015 Fotki z klarowniejszą wodą. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się