Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wszystkie 4 samce zebrały się w doniczce. Samica (potencjalna) pływała na zewnątrz. Dziwna sytuacja, jakby umawiali się, który ma ją puknąć? Mam nadzieję, że się dogadali ?

Opublikowano

Na efekt może mieć wpływ pochodzenie ryb. Autor w artykule podkreślał że ryby które miał wycierały się wcześniej u poprzedniego hodowcy. Nie wiem co będzie gdy ryby rozmnożono za pomocą hormonów, bo niby niektóre gatunki tylko tak można rozmnożyć. Ryby te cieszą się coraz większym zainteresowaniem,niestety nie idzie to w parze z wystarczają wiedzą potrzebną do ich hodowli. Poznane odmiany rozmnażają się podobnie i można Twoje doświadczenie wykorzystać do hodowli odmiany występującej w Malawi, jeżeli tylko będzie dostępny. Faktycznie, doniczka nie poprawiła wyglądu zbiornika jest jakaś nienaturalna.?
powodzenia

  • Lubię to 1
Opublikowano

Powinno się udać, jeżeli jest zainteresowanie doniczką to podobnie jak w artykule. Dziwiło mnie trochę że hodowca nie wspominał o częstej wymianie wody co sprzyja przyspieszeniu tarła. Albo tego nie pamiętam albo wystarczy im ciemny dom schadzek.?

Opublikowano

Zmusiłeś mnie do przeczytania ponownie tego artykułu. Zwróć uwagę na rysunek, są to dwie doniczki . Kiedy samiec przeganiał samicę okazało się że wówczas pojawiła się ikra, autor przenosi ją do innego zbiornika ( w doniczce z kulkami). Problem jaki napotkał to pleśniejąca ikra, którą pipetą usuwał. Młode karmi ósmego dnia solowcem, następnie płatkami. Nie ma nic na temat tarła ,myślę że dochodzi w grocie. Można z tego wywnioskować że kluczowe jest dobre napowietrzenie ikry, i pewnie to jest kluczem do przetrwania dużej ilości młodych. Może doniczka pobudza jakoś ryby do tarła, jednak jeżeli chodzi o przepływ w niej napowietrzonej wody to raczej lipa. Pielęgnice składające ikrę na kamieniu poruszają płetwami i ciągle natleniają ikrę, mimo to ikra pleśnieje.

  • Lubię to 1
Opublikowano
3 godziny temu, Jargos napisał:

Co słychaćSynodontisów ?

Nic nie słychać. Jeśli już coś będzie słychać, to pewnie nie prędko. Póki co samce straciły zainteresowanie doniczką. Niech sobie na razie stoi.

Jak już coś napisałem, to dodam, że samica Copadichromisa wypuściła 2 dni temu młode. Na razie widzę jednego malucha. To tak z kronikarskiej potrzeby.

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Jednak są co najmniej 3 maluchy...znowu 3!!! Jakieś fatum?

Krutki filmik pokazujący te maluchy.

Super, że jakieś w ogóle przeżywają. Wcześniej żadne maluchy z non mbuny nie przeżywały. Powodem może być to, że samice tego gatunku nie opiekują się młodymi po wypuszczeniu z pyska. Młode od początku muszą być samodzielne. Jeśli nie będą miały problemów zdrowotnych, to dadzą sobie radę...jak ich starsze rodzeństwo. Ze strony Synodontisów, ani Copadichromisów nic im nie grozi.

 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 3
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.